Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ödeme uygulamalarını Web Payments ile güçlendirme

Ödeme uygulamalarını Web Payments ile güçlendirme

Web için temel ekosistem sürücülerinden biri ödemelerdir. Güvenli, kesintisiz ve esnek ödeme sistemleriyle web, sürdürülebilir ve kârlı bir platform haline gelebilir. Web Payments standartları, ödeme çözümlerinin satıcı ödeme akışlarına sorunsuz entegrasyonunu sağlayacak önemli bir yapı taşı olma potansiyeline sahiptir.

Web Ödemeleri nedir? #

Web Payments, modern tarayıcılarda kullanılabilen bir dizi yeni standartlaştırılmış ödeme API’sidir. Ödeme Talebi API’sı, Ödeme İşleyici API’sı Ve birkaç kişi daha. Bu yeni tarayıcı ilkelleri, çevrimiçi ödemeleri basitleştirir ve ödeme uygulamalarının tarayıcılarla her zamankinden daha kolay entegre olmasını sağlar.

Standartlar esnektir; çeşitli ödeme sistemleriyle çalışırlar ve herhangi bir tarayıcıda, herhangi bir cihazda, ödeme yönteminde veya ödeme hizmeti sağlayıcısında çalışması amaçlanır. Bu esneklik, geliştirme basitliği, dağıtım tutarlılığı ve gelişmekte olan ödeme teknolojileriyle gelecekteki uyumluluğu sağlar.

Araştırmalar gösteriyor ki uzun ödeme akışları alışveriş sepetinin terk edilmesine yol açar. Web Payments ile ödeme akışı, her satın alma işlemi için fatura verilerinin manuel olarak girilmesi yerine birkaç dokunuşla basitleştirilir. Google Pay’in sorunsuz bir akış oluşturmak için Web Ödemelerinden nasıl yararlandığını gösteren aşağıdaki demoya bakın. Aynısı, başka herhangi bir ödeme uygulaması tarafından da gerçekleştirilebilir:

Google Pay ve Web Payments ile ödeme akışı.
 1. Müşteri kasaya gider ve GPay düğme.

 2. Google Pay uygulaması kullanıma sunuldu tüccar web sitesinin önünde.

 3. Müşteri, ayrıntıları inceledikten sonra Google Pay uygulamasında ödemeyi onaylar.

 4. Satıcı ödemeyi doğrular ve satın alma onaylanır.

tarayıcı desteği #

Web Ödemeleri birkaç farklı teknolojiden oluşur ve destek durumu tarayıcıya bağlıdır.

Web Payments’ı bir ödeme uygulamasına entegre etmenin faydaları #

Ödeme uygulamaları, Web Payments ile entegre olarak müşterilere daha iyi kullanıcı deneyimi sağlayabilir, daha iyi geliştirici deneyimine ve daha katı güvenliğe sahip olabilir.

Daha iyi kullanıcı deneyimi #

 • Bağlam içi ödemeler: ödemeler yapılır kiplersatıcı web sitesi bağlamında, yönlendirmeler veya açılır pencereler olmadan.

 • Daha hızlı ödeme: Müşteriler, ödeme ayrıntılarını tarayıcılarına veya bir ödeme uygulamasına güvenli bir şekilde kaydedebilir ve destekleyici herhangi bir satıcı sitesinde kullanılmaya hazırdır.

 • Kolaylaştırılmış satın alma deneyimi: Ödemeyi tamamladıktan (veya iptal ettikten) sonra, müşteri işyeri web sitesinde tam olarak kaldığı yerdedir.

Daha iyi geliştirici deneyimi #

 • Kolay entegrasyon: Web Ödemeleri, platforma özel mevcut bir ödeme uygulamasından veya web tabanlı bir ödeme uygulamasından genişletilebilir.

 • Düşük entegrasyon maliyeti: Tüccarlar, Web Ödemelerini JavaScript ve temel düzeyde sunucu tarafı entegrasyonu ile entegre edebilir.

 • standartlar: Satıcılarla bilgi alışverişi için protokol ve veri formatı standartlaştırılmıştır ve derin entegrasyon gerektirmez.

Daha sıkı güvenlik #

 • Yan yükleme platforma özel ödeme uygulamalarını çalıştırırken önleme.

 • Yaklaşan güvenlik ve gizlilik paradigmaları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Web Payments’ı kullanmak, ödeme uygulamalarının e-para, kripto para birimi, banka havaleleri ve daha fazlası gibi her türlü ödeme yöntemini web’e getirmesine de olanak tanır. Web Payments, sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır ve ödeme işleme ve ödeme yöntemlerine herhangi bir kısıtlama getirmez.

Web Ödemelerini diğer yaklaşımlarla karşılaştırma #

Web’de ödemeleri entegre etmeye yönelik mevcut yaklaşımları göz önünde bulundurun:

 • iframe’ler: Ödeme işleyicinin web sitesini bir iframe içine enjekte etmek ve bir form aracılığıyla müşterinin ödeme kimlik bilgilerini toplamak için JavaScript kullanma.

 • Açılır pencereler: Bir açılır pencere açmak ve müşterinin ödeme kimlik bilgilerini bir form aracılığıyla veya müşterinin kimliğini doğrulayıp bir ödeme kimlik bilgisi seçmesini sağlayarak toplamak için JavaScript’i kullanma.

 • Yönlendirmeler: Satıcı, müşteriyi bir ödeme işleyicisinin web sitesine yönlendirir ve müşterinin ödeme kimlik bilgilerini doğrulamasını ve seçmesini sağlar. Yönlendirme URL’si bir sunucu aracılığıyla iletilir.

 • OAuth: Satıcı, müşterinin OAuth yoluyla bir ödeme işleyicinin kimliğini doğrulamasına ve yetkilendirmesine, bağlam içi iframe kullanıcı arabirimi aracılığıyla bir ödeme yöntemi, gönderim adresi vb. seçmesine olanak tanır.

Web Ödemeleri ile karşılaştırmaları şu şekildedir:

Web Ödemeleri iframe Aniden belirmek Yönlendirme OAuth
Bağlam içi ödemeler ✔*
Dinamik fiyat güncellemeleri
Kolaylaştırılmış satın alma deneyimi
Platforma özel uygulama entegrasyonu
Düşük entegrasyon maliyeti
standartlar

Web Payments’ı mevcut uygulamalara entegre etme #

Web Payments’ı hem platforma özel hem de web tabanlı ödeme uygulamalarına entegre edebilirsiniz: platforma özel ödeme uygulaması yüklü değilse, web tabanlı ödeme uygulaması yedek olarak kullanılabilir. Müşteriler ve satıcılar, ortama bağlı olarak kendi seçtikleri bir ödeme yöntemiyle sorunsuz bir şekilde ödeme gönderip alabilir.

Platforma özel ödeme uygulamaları #

 • Halihazırda geniş bir yükleme tabanına sahip olan ve mevcut kullanıcılara web’de tutarlı bir deneyim sunmak isteyen ödeme uygulamaları için idealdir.

 • Farklı Android’in “Niyet” özelliğiWeb Payments, ödeme uygulamasını çalıştırmadan önce imza doğrulaması gerçekleştirir ve bu da kötü amaçlı ödeme uygulamalarının dışarıdan yüklenmesini imkansız hale getirir.

Yukarıdaki videoda Google Pay, platforma özel bir ödeme uygulamasıdır.

Web tabanlı ödeme uygulamaları #

 • Geleceğe yönelik daha fazla kanıt: Yönlendirmeler veya pop-up’lar gibi tipik ödeme uygulaması teknikleri, üçüncü taraf tanımlama bilgilerini temel alır bu modası geçmiş olabilir. Sonuçlarını tahmin etmek hala zor olsa da, Web Ödemeleri web’e daha iyi gizlilik ve üçüncü taraf tanımlama bilgilerinin olmadığı bir dünya ile bakar.

 • Web tabanlı rota, kartları kayıtlı olan çok sayıda müşterisi olan web hizmetleri için idealdir.

Web tabanlı bir ödeme uygulamasıyla ödeme akışı.

Tüccar benimsemesi nasıl çalışır? #

Bir ödeme uygulamasının bir satıcıda kullanılabilmesi için satıcının bunu açıkça benimsemesi gerekir. Teknik olarak, satıcının ödeme uygulamasının tanımlayıcısını (ödeme yöntemi tanımlayıcısı) belirtmesi ve bununla birlikte Ödeme İsteği API’sini kullanması gerekir.

Entegrasyonu kolaylaştırmak için entegrasyon kılavuzlarında ve SDK’larda veya kitaplıklarda iyi belgeler sağlamanızı öneririz. Örneğin, Google Pay şunları sağlar: geliştirici kılavuzu.

Erişiminizi ölçeklendirmeye de yardımcı olabilecekleri için ödeme ağ geçitleriyle çalışmak da iyi bir seçenektir.

Fiyatı ne kadar? #

Web Payments tamamen tarayıcıdaki standart teknoloji ile ilgilidir. Bunu benimseyen veya tarayıcıda etkinleştiren ödeme uygulamaları, kendi başlarına herhangi bir ücret talep etmez.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.