Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Nvidia’nın AI destekli ölçeklendirmesi, eski oyunların büyük bir performans artışı olmadan daha iyi görünmesini sağlar

Nvidia’nın AI destekli ölçeklendirmesi, eski oyunların büyük bir performans artışı olmadan daha iyi görünmesini sağlar

Nvidia’nın en yeni oyuna hazır sürücüsü, grafik kartınızın kolayca çalıştırabileceği oyunların görüntü kalitesini iyileştirmenize olanak tanıyan bir araç ve yeni sürüm için optimizasyonlar içerir. savaş tanrısı bilgisayar bağlantı noktası. Teknolojiye Derin Öğrenme Dinamik Süper Çözünürlük veya DLDSR denir ve Nvidia, “çoğu oyunun”, monitörünüzün doğal olarak desteklediğinden daha yüksek bir çözünürlükte çalıştırarak daha keskin görünmesini sağlamak için kullanabileceğinizi söylüyor.

DLDSR, Nvidia’nın yıllardır var olan Dinamik Süper Çözünürlük teknolojisini temel alıyor. Esasen, normal eski DSR, bir oyunu monitörünüzün kaldırabileceğinden daha yüksek bir çözünürlükte işler ve ardından onu monitörünüzün doğal çözünürlüğüne düşürür. Bu, daha iyi netliğe sahip bir görüntüye yol açar, ancak genellikle performansta bir düşüşle birlikte gelir (sonuçta GPU’nuzdan daha fazla iş yapmasını istiyorsunuz). Örneğin, 4K’da oyun çalıştırabilen bir grafik kartınız varsa ancak yalnızca 1440p monitörünüz varsa, netliği artırmak için DSR’yi kullanabilirsiniz.

DLDSR aynı konsepti alır ve görüntüyü geliştirmek için de çalışabilen AI’yı içerir. Nvidia’ya göre bu, benzer görüntü kalitesi iyileştirmeleri elde ederken daha az yükseltme yapabileceğiniz (ve dolayısıyla daha az performans kaybedebileceğiniz) anlamına geliyor. Gerçek sayılarda Nvidia, DSR kullanarak dört kat daha yüksek çözünürlükte çalışmaya benzer bir görüntü kalitesi elde edeceğinizi ve DLDSR ile yalnızca 2,25 kat daha fazla çözünürlük elde edeceğinizi iddia ediyor. Nvidia, 2017’leri kullanarak bir örnek veriyor Av: Dijital Deluxe 1080p monitörde çalışıyor: 4x DSR 108 FPS’de çalışır, 2.25x DLDSR ise 143 FPS’ye ulaşır, yerel 1080p’de çalışmaktan saniyede yalnızca iki kare daha yavaştır.

Tabii ki, Nvidia’nın açıkça en iyi örneklerden birini göstermek isteyeceğinden, bu etkileyici sonuçları bir tuz tanesi ile almak isteyebilirsiniz. Gerçek dünyada, hem FPS açısından hem de net görünmesi için DLDSR’yi hangi ayarlarda çalıştırmanız gerektiği açısından farklı oyunlarla farklı sonuçlar alabilirsiniz. Yine de daha geniş oyun desteği göz önüne alındığında, muhtemelen en sevdiğiniz eski oyunlardan birini kullanarak onunla oynayabilirsiniz – yine de bir RTX kartına ihtiyacınız olacak ve şu anda tam olarak kolay değiller.

Bu, Nvidia’nın görüntü kalitesini ve performansını iyileştirmek için derin öğrenmeyi ilk kullanışı değil – Derin Öğrenme Süper Örnekleme veya DLSS sistemi için çok fazla övgü aldı. Ancak, DLSS’nin oyun tarafından özel olarak desteklenmesi gerekir ve onu kullanabileceğiniz oyunların listesi nispeten küçüktür (ancak bugün itibariyle, savaş tanrısı).

Nvidia’nın grafik kartı rakibi AMD, çok çeşitli oyunlarda performansı ve grafikleri iyileştirme teknolojisini de duyurdu. Yaklaşımını Radeon Süper Çözünürlük olarak adlandırıyor ve DLSS veya DLDSR ile tam olarak aynı yöntemleri kullanmasa da (AMD’nin sanal süper çözünürlük adı verilen kendi yükseltme teknolojisine sahip), aynı hedefi hedefliyor.

Nvidia’nın DLDSR’sini denemek istiyorsanız, en son sürücüye güncelleyin ve ardından Nvidia Denetim Masası uygulamasını açın. 3D Ayarlarını Yönet’e gidin, DSR – Faktörler açılır menüsüne tıklayın ve DL Ölçekleme seçeneklerinden birini seçin.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.