Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Nisan ayında web platformunda yeni

Nisan ayında web platformunda yeni

Kararlı tarayıcı sürümleri #

Nisan 2023’te, Firefox 112Ve krom 112 kararlı hale geldi. Bunun web platformu için ne anlama geldiğine bir göz atalım.

bu inert bağlanmak #

Firefox 112 şunları içerir: inert küresel özellik. Bu öznitelik, tarayıcıya, etkileşimli olmaması gereken içeriği belirterek, öğeyi yoksaymasını söyler. BT:

 • Önler click kovulmakta olan olaylar.
 • Öğenin odak kazanmasını engeller.
 • Öğeyi ve içeriğini erişilebilirlik ağacından hariç tutar.

Bu öznitelik artık her üç motorda birlikte çalışabilir.

tarayıcı desteği

 • Chrome 102, Desteklenir 102
 • Firefox 112, Desteklenir 112
 • Kenar 102, Desteklenen 102
 • Safari 15.5, Desteklenir 15.5

Kaynak

bu linear() yumuşatma işlevi #

bu linear() hareket hızı işlevi, bir dizi nokta arasında doğrusal enterpolasyon sağlar. Bu, sıçrama ve elastik efektler gibi daha karmaşık animasyonlara olanak tanır. Bu işlev Firefox 112’dedir.

tarayıcı desteği

 • Chrome 113, Desteklenir 113
 • Firefox 112, Desteklenir 112
 • Kenar 113, Desteklenen 113
 • Safari, desteklenmiyor

CSS yerleştirme #

Chrome 112 için destek ekler CSS Yerleştirme, birçok geliştirici tarafından merakla beklenen bir özellik. Bu, yeni bir iç içe yerleştirme seçici sunar >ön işlemcileri kullanmış olan geliştiricilerin aşina olacağı bir şekilde ilgili stil kurallarını iç içe yerleştirmek için kullanılır:

.nesting {
color: hotpink;

> .is {
color: rebeccapurple;

> .awesome {
color: deeppink;
}
}
}

CSS animation-composition #

Chrome 112 ayrıca şunları destekler: animation-composition. Bu özelliğin nasıl çalıştığını öğrenin Birden çok animasyon efektinin animasyon kompozisyonu ile nasıl birleştirilmesi gerektiğini belirtin.

tarayıcı desteği

 • Chrome 112, Desteklenir 112
 • Firefox 104, Bir bayrağın arkasında
 • Kenar 112, Desteklenen 112
 • Safari 16, Desteklenir 16

Kaynak

Yeni başsız mod #

Örneğin Puppeteer ile Chrome’un Başsız modunu kullanırsanız, 112 tamamen yeni bir Başsız modu getirir. Bu konuda bilgi edinin Chrome’un Başsız modu bir yükseltme alıyor.

Beta tarayıcı sürümleri #

Beta tarayıcı sürümleri, size tarayıcının bir sonraki kararlı sürümünde olacak şeylerin bir önizlemesini sunar. Dünya bu sürümü almadan önce sitenizi etkileyebilecek yeni özellikleri veya kaldırmaları test etmek için harika bir zaman. yeni betalar Firefox 113 Ve krom 113ile Safari 16.5 betası devam ediyor. Bu sürümler, platforma birçok harika özellik getiriyor. Tüm ayrıntılar için sürüm notlarına göz atın, işte öne çıkanlardan sadece birkaçı.

Firefox 113 şunları içerir: color(), lab(), lch(), oklab()Ve oklch() fonksiyonlar. Ayrıca dahil color-mix() CSS Color 5 işlevinden ve forced-color-adjust mülk.

Firefox ayrıca şunları içerir: nth-child of &LTselector> sözdizimi, hangi öğeleri seçmek istediğiniz konusunda daha hassas kontrol sağlar. Daha fazla oku of S söz dizimi ile :nth-child() seçimleri üzerinde daha fazla kontrol.

CSS için Chrome 113 şunları içerir: overflow-inline, overflow-blockVe update medya özellikleri. Ayrıca linear() hareket hızı işlevi ve ön eksiz image-set() tip.

Chrome 113 şunları da içerir: Web GPU’su, Web için WebGL ve WebGL 2 grafik API’lerinin halefi. GPU bilgi işlem, GPU donanımına daha düşük ek yük erişimi, tek bir grafik cihazından birden çok tuvale oluşturma yeteneği ve daha iyi, daha öngörülebilir performans gibi modern özellikler sağlar.

fotoğrafı çeken Karen Ciocca.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.