Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Nisan ayında web platformunda yeni

Nisan ayında web platformunda yeni

Kararlı tarayıcı sürümleri #

Nisan ayında, Chrome 101 ve Firefox 99 kararlı hale geldi. Geçen ay çok sayıda özellik eklendikten sonra, Nisan ayı boyunca biraz daha sessizdi, ancak kullanmamız için birkaç ilginç şey geldi.

Chrome 101 içerir hwb renk gösterimi. Bu, rengi tonuna, beyazlığına ve siyahlığına göre belirler. Diğer renk gösterimlerinde olduğu gibi, isteğe bağlı bir alfa bileşeni opaklığı belirtir.

h1 {
color: hwb(194 0% 0% / .5) /* #00c3ff with 50% opacity */
}

Hakkında daha fazla öğrenmek için hwb()tarafından yazılan bu makaleyi okuyun stefan judis: hwb() – insanlar için bir renk gösterimi mi?.

tarayıcı desteği

 • Chrome 101, Desteklenir 101
 • Firefox 96, Desteklenir 96
 • Kenar 101, Desteklenen 101
 • Safari 15, Desteklenir 15

Kaynak

Ayrıca Chrome 101’de Getirme Önceliği özelliği bulunur. Bu size, tarayıcıya hangi sıra kaynaklarının indirilmesi gerektiğini ima etmenin bir yolunu sunar. fetchpriority bağlanmak. Aşağıdaki örnekte, düşük öncelikli bir görüntü ile gösterilir. fetchpriority="low".

img src="/images/in_viewport_but_not_important.svg" fetchpriority="low" alt="I'm an unimportant image!">

Getirme Önceliği diğer tarayıcılarda henüz mevcut değildir, ancak Chromium 101 tabanlı bir tarayıcıya sahip herkesin faydalanması için hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

tarayıcı desteği

 • Chrome 102, Desteklenir 102
 • Firefox, desteklenmiyor
 • Kenar 102, Desteklenen 102
 • Safari, desteklenmiyor

Kaynak

Firefox 99 şunları içerir: pdfViewerEnabled Navigator arabiriminin özelliği. Bu özellik, tarayıcının PDF dosyalarının satır içi görüntüsünü destekleyip desteklemediğini gösterir.

if (!navigator.pdfViewerEnabled) {
// The browser does not support inline viewing of PDF files.
}

Beta tarayıcı sürümleri #

Beta tarayıcı sürümleri, size tarayıcının bir sonraki kararlı sürümünde olacak şeylerin bir önizlemesini sunar. Dünya bu sürümü almadan önce sitenizi etkileyebilecek yeni özellikleri veya kaldırmaları test etmek için harika bir zaman.

Nisan ayındaki yeni betalar krom 102, Firefox 100Ve Safari 15.5.

Chrome 102, Safari 15.5 ve Firefox önizleme sürümleri şunları içerir: the inert bağlanmak. Bu, etkileşimli değillerse sekme sırası ve erişilebilirlik ağacından öğeleri kaldırır. Örneğin, şu anda ekran dışında veya gizli olan bir öğe.

Chrome 102 yeni değeri içerir until-found HTML için hidden bağlanmak. Bu, bir akordeon düzeninde bulabileceğiniz gibi, sayfada bul ve sayfanın daraltılmış bir alanı içindeki metindeki metin parçasına kaydırmayı etkinleştirir. Gönderide daha fazlasını öğrenin Gizli=bulunana kadar daraltılmış içeriği erişilebilir yapma.

tarayıcı desteği

 • Chrome 102, Desteklenir 102
 • Firefox, desteklenmiyor
 • Kenar 102, Desteklenen 102
 • Safari, desteklenmiyor

Kaynak

Chrome 102, kullanıcının yerel olarak yüklediği yazı tiplerine erişim sağlayan Yerel Yazı Tipi Erişimi API’sini de içerir.

Bu beta özellikler yakında kararlı tarayıcılarda kullanıma sunulacaktır.

Kahraman görseli Jason Leung

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.