Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Nikola, yatırımcıları dolandırdığı iddialarını çözmek için 125 milyon dolar ödemeyi kabul etti

Nikola, yatırımcıları dolandırdığı iddialarını çözmek için 125 milyon dolar ödemeyi kabul etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Salı günü yaptığı açıklamada, hidrojen taşımacılığı girişimi Nikola Corp.’un, yatırımcıları ürünleri ve teknik başarıları hakkında yanıltarak dolandırdığı suçlamalarını çözmek için 125 milyon dolar ödemeyi kabul ettiğini duyurdu.

SEC, Nikola’yı 2020’de şirketin ürünleri ve gelecekteki finansal beklentileri hakkında yaptığı çok sayıda yanıltıcı ifadeyle ABD menkul kıymetler yasasını ihlal etmekle suçladı. Şirketin kurucusu ve eski CEO’su Trevor Milton, Nikola’yı hatalı bir şekilde işlevsel bir ürün çıkarmaya yakın olarak gösterdiği suçlamasıyla bu yılın başlarında tutuklandı.

SEC’in Uygulama Birimi direktörü Gurbir Grewal, “Emirin tespit ettiği gibi, Nikola Corporation hem Milton’ın yanıltıcı olduğu iddia edilen açıklamalarından hem de tümü şirketin iş ve teknolojisinin gerçek durumunu yanlış bir şekilde tasvir eden diğer iddia edilen aldatmacalardan sorumludur” dedi. Bir açıklamada. “Bu suistimal – ve perakende yatırımcılara verdiği zarar – bugünün çözümünün sağladığı güçlü çözümleri hak ediyor.”

Tutar, ilki 2021’in sonunda olmak üzere iki yıl içinde beş taksit halinde ödenecek. Şirket, özel bir satın alma şirketi veya SPAC ile birleştikten sonra 2020’de halka açıldı.

Şirket yaptığı açıklamada, “Şirket tüm hükümet soruşturmalarını çözdüğü için bu bölümü sona erdirmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi. Bu ayın başlarında Nikola, Los Angeles ve Long Beach limanlarında faaliyet gösteren bir müşteriye ilk iki aracını teslim ettiğini duyurdu.

Şirketinden farklı olarak Milton, anlaşmayla ilgilenmiyor gibi görünüyor. Bu hafta, ifadelerinin suç olarak kabul edilebileceği veya hisse senedi satışlarını etkileyeceği konusunda kendisine adil bir uyarı verilmediğini savunarak yargıcın davasını düşürmesini talep eden birkaç dava açtı.

2015 yılında kurulan Nikola, hidrojen yakıt hücresi teknolojisini kullanarak sıfır emisyonlu büyük kuleler yapacağını iddia ederek hareketli EV alanında benzersiz bir konum belirledi. Ancak son iki yıl şirket için özellikle çalkantılı geçti. Kasım 2020’de General Motors, yüzde 11 özsermaye hissesi alma planlarını açıklayarak girişimi haritaya koydu. Otomobil üreticisi ayrıca Nikola’nın Badger kamyoneti de dahil olmak üzere akülü elektrikli ve hidrojen yakıt hücreli araçlarını tasarlamasına ve üretmesine yardımcı olacağını söyledi.

Ancak bir haftadan kısa bir süre sonra, açığa satış firması Hindenburg Research, Nikola’yı dolandırıcılıkla suçlayan, kamyonlarından birinin bir tepeden aşağı indiğini gösteren bir videonun hazırlanması da dahil olmak üzere bomba gibi bir rapor yayınladı. Rapor, Milton’ın yönetim kurulu başkanı ve CEO olarak istifa etmesine ve sonunda tutuklanmasına neden olan bir zincirleme reaksiyon başlattı.

Şimdiye kadar, Milton’ın savunması, açıklamalarının çoğunun şirket halka açılmadan önce yapıldığını savunarak, savcılığın yatırımcıları dolandırdığı suçlamalarını ayırmaya odaklandı.

Tarafından belirtilen dosyalamalara göre Bloomberg, Milton, hükümeti, Nikola’nın ürünleri hakkındaki tanıtım konuşmalarını suç saymak amacıyla “çoğu Nikola halka açık bir şirket olmadan çok önce yapılmış veya yürütülen tweetlere, sosyal medya gönderilerine, podcast’lere ve televizyon veya basılı röportajlara” odaklanmakla suçluyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.