Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Niantic, Lightship ARSDK’yı Geliştirmek için 300 Milyon Dolar Topladı

Niantic, Lightship ARSDK’yı Geliştirmek için 300 Milyon Dolar Topladı

Bu hafta, ABD’li artırılmış gerçeklik (AR) yazılım geliştirme firması Niantic, şirkete yaklaşık 9 milyar dolar değer biçerek 300 milyon dolar fon sağladığını duyurdu. raporlara göre.

Niantic, güçlü ‘Lightship’ AR yazılım geliştirme kitini (SDK) genişletmek, önceden var olan uygulamaları için desteği artırmak, yeni sürükleyici deneyimler geliştirmek ve Metaverse’e doğru inşa etmek için ödüllü sermayeyi kullanacak.

San Francisco merkezli firma, Niantic’in dijital kreasyonları, eğlenceyi ve bilgileri gerçek dünyaya kaplayan bir ‘gerçek dünya Metaverse’ yaratmaya yönelik çalışabilmesi için Lightship’e yatırım yapan tek bir küresel teknoloji yatırım firması coatue’dan yatırım sağladı.

Bir basın açıklamasında, John Hanke, Niantic’in Kurucusu ve CEO’su, Açıkladı:

“Bu [building the Metaverse] yetenek, teknoloji ve hayal gücüne önemli bir yatırım alacak”

CEO, Lightship tabanlı sürükleyici uygulamaların gerçek dünyayı “daha büyülü, eğlenceli ve bilgilendirici” hale getirme gücüne sahip olacağını ekledi.

Matt Mazzeo, Coatue’nun Genel Ortağı, eklendi

“Niantic ile ortaklık yapmak için heyecanlıyız, çünkü bu altyapının gerçek dünya için bir metaverse’i desteklediğini ve internetin bir sonraki evrimine güç vermeye yardımcı olduğunu görüyoruz”

Hafif gemi AR SDK

Haber, Niantic’in başlayacağını duyurduğu sırada geldi. bitleme Lightship ARSDK’sını üçüncü taraf AR geliştirme ekiplerine sa.B.B.

Kei Kawai, Niantic Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Açıkladı:

“Herhangi bir geliştiricinin kendi benzersiz deneyimlerini yaratabilmesi için en zengin geliştirme araçları ve teknolojilerini sunmak istiyoruz”

Bu, Unity destekli SDK’yı ilk kez geliştiricilere açarak Niantic’in sezgisel araç seti ile çok oyunculu AR uygulamaları ve oyunları oluşturmalarını sağladı.

Niantic’in Lightship ARSDK’ı, son derece popüler pokemon: Go’nun arkasındaki oyun motorudur ve üçüncü taraf geliştiriciler artık kurumsal uygulamalar oluşturabilir kullanım örnekleri pazarlama, eğitim ve sanal etkinlikler gibi.

Ağustos ayında, ABD’li firma Işe Dan Morris, Geliştirici İlişkileri Şirket Direktörü olarak. Daha önce Morris, Meta’da (o zaman Oculus) geliştirici ilişkileri başkanı olarak çalıştı ve bu da üçüncü taraf Lightship geliştiricileri arasındaki iletişimler konusunda gözetimini gerektiriyordu.

Ayrıca Niantic Scaniverse’i satın aldı Ağustos ayında iPhone cihazlarında Lightship performansını artırmak için. Scaniverse, çoğu amiral gemisi iPhone’da bulunan Apple’ın Lidar tarayıcısıyla AR deneyimleri oluşturmak için tasarlanmış bir 3D render uygulamasıdır.

Pokemon: Go’nun yanı sıra Niantic, Pikmin: Bloom’u bu ay Android ve iOS cihazlar için piyasaya süren ortaklıkla daha fazla sosyal AR oyun deneyimi oluşturmak için Nintendo ile birlikte çalıştı.

Ayrıca Niantic, popüler franchise’a dayalı çok oyunculu sıra tabanlı kart savaşları sunan TRANSFORMERS: Heavy Metal’i 2022’de küresel sürüm için geliştirmek için Hasbro ile ortaklık yaptı.

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.