Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Neurotech şirketi, baş dönmesi için Magic Leap 2 kullanacak

Neurotech şirketi, baş dönmesi için Magic Leap 2 kullanacak

Magic Leap Salı günü yaptığı açıklamada, nöroteknoloji şirketi SyncThink de dahil olmak üzere dört sağlık ortağına yeni nesil artırılmış gerçeklik kulaklığına erken erişim sağladığını duyurdu. SyncThink klinik şefi Scott Anderson, yeni ortaklıkla şirketin baş dönmesine neden olan vestibüler bozuklukları hedeflemekle ilgilendiğini söyledi. Sınır.

Anderson, SyncThink’in Magic Leap ile birkaç yıldır işbirliği yaptığını söylüyor. Şimdi, Magic Leap 2’yi nörolojik sağlık alanına getirmek ve klinik çalışmalarda işbirliği yapmak için bu ilişkiyi genişletiyor, diyor. SyncThink, sarsıntıları teşhis etmeye yardımcı olan bir göz izleme VR cihazı için zaten FDA iznine sahip. Göz hareketlerindeki değişiklikler de vestibüler bozukluklarla bağlantılıdır.

Anderson, Magic Leap 2 kulaklığındaki kamera ve sensörlerdeki yükseltmelerin, SyncThink’in baş dönmesine neden olabilecek veya daha da kötüleştirebilecek anormal göz hareketlerini işaretlemesine izin verdiğini söylüyor. “Tüketici düzeyinde değil, tıbbi düzeyde takip edebilen yüksek kaliteli kameralara ve sensörlere ihtiyacımız var” diyor. Bu, SyncThink’in oluşturabileceği araçların doğruluğunu etkiler. Şirket başlangıçta vestibüler durumları teşhis edebilecek araçlar üzerinde çalışıyor ancak Anderson, sonunda bu bozukluklar için de VR tabanlı tedaviler geliştirebileceklerini düşündüğünü söylüyor.

Hastalıkları tedavi eden dijital araçlar daha yaygın hale geliyor ve COVID-19 pandemisi bunların benimsenmesini hızlandırdı. Pandeminin başlarında, Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), hastaların geliştirilmekte olan ürünlere daha fazla erişmesini sağlayan bazı yönergeleri gevşetti. Magic Leap’in duyurusu ve sağlık şirketleriyle olan yeni ilişkileri, bu sonbaharda VR tabanlı terapötikler için türünün ilk örneği olan FDA yetkilerinin hemen ardından geliyor: biri çocuklarda göz tembelliğini tedavi etmek için, ikincisi ise kronik ağrı için.

Anderson, Magic Leap gibi giderek daha fazla sanal ve artırılmış gerçeklik şirketinin bu dijital sağlık trendinin bir parçası olarak sağlık hizmetlerine yöneldiğini söylüyor. Bu da SyncThink gibi şirketlerin yeni araçlar geliştirmek için ihtiyaç duydukları donanımı bulmasını kolaylaştırdı. Son beş yılda, birçok VR ekipmanı üreticisi oyun ve e-spordan uzaklaşıp sağlık veya ordu gibi sektörlere (Magic Leap’in de ilgi duyduğunu söylüyor) kaymaya başladı. Sağlıkla ilgilenen şirketlerin tıbbi uygulamalar için önemli olan özellik türlerine dikkat etmeye ve bu özellikleri cihazlarına dahil etmeye başladığını söylüyor.

Anderson, “Beş yıl geriye gitsek bile, hazır VR cihazları satın alıp Almanya’ya göndermemiz ve kızılötesi sensörleri yerleştirmemiz gerekiyordu” diyor. “Artık herkes, sağlık hizmetleri gibi sektörlere hitap eden belirli türdeki özelliklerin önemini gerçekten hızlı bir şekilde öğreniyor.”

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.