Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Neopets, bilgisayar korsanlarının 18 ay boyunca sistemlerine erişimi olduğunu söyledi


neopets

Neopets, 69 milyondan fazla üyenin kişisel bilgilerini açığa çıkaran yakın zamanda açıklanan veri ihlali olayıyla ilgili ayrıntıları yayınladı.

20 Temmuz 2022’de başlatılan soruşturmanın bulguları, saldırganların 3 Ocak 2021’den 19 Temmuz 2022’ye kadar Neopets BT sistemlerine erişimi olduğunu ortaya koydu.

Şirket, ihlali ancak bir süre sonra öğrendi. Hacker Neopets veritabanını satmayı teklif etti dört bitcoin için.

Bilgisayar korsanı, veritabanının 460 MB kaynak kodu ve 69 milyon üye için hassas kişisel bilgiler içerdiğini iddia etti.

Şirketten Pazartesi günü yapılan bir güncelleme, bilgisayar korsanının iddialarını doğruladı, söyleyerek:

“Geçmiş ve mevcut Neopets oyuncuları için, etkilenen bilgilerin ad, e-posta adresi, kullanıcı adı, doğum tarihi, cinsiyet, IP adresi, Neopets PIN’i, şifreli şifre dahil olmak üzere Neopets’e kaydolurken veya oynarken sağlanan verileri içerebileceğini belirledik. ayrıca bir oyuncunun evcil hayvanı, oyunu ve Neopets’e sağlanan diğer bilgiler hakkındaki veriler.”

Şirket, “2015’ten önce oynayan oyuncular için, bilgiler karma olmayan ancak etkin olmayan şifreleri de içerebilirdi” diye ekledi.

Duruma yanıt vermek

Neopets, sistemlerinin güvenliğini artırmak ve gelecekteki olayların oyuncular üzerindeki etkisini en aza indirmek için bir dizi önlem aldı.

Şirket, tehditleri daha erken yakalamak için ağ izlemeyi geliştirdiğini ve daha iyi hesap erişimi koruması için kimlik doğrulama planlarını güçlendirdiğini söylüyor.

Parolalar şimdi sıfırlandı ve Neopets, ek bir savunma katmanı olarak çok faktörlü kimlik doğrulamayı uygulamaya çalışıyor.

Son olarak duyuru, diğer çevrimiçi platformlar veya hizmetler için geri dönüştürüyorlarsa tüm Neopets oyuncularının şifrelerini değiştirmelerini tavsiye ediyor.

Neopets oyuncuları, kendilerini hemen harekete geçmeye veya banka hesaplarıyla ilgili olanlar gibi hassas bilgiler vermelerini isteyen e-postalara karşı tetikte olmalıdır.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.