Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

giriiş

A 504 Geçidi Zaman Aşımı Hata, bir sunucu iletişim kurmaya çalıştığı başka bir sunucudan zamanında yanıt alamayınca oluşur. Hata, trafik kaybına ve müşteri memnuniyetsizliğine yol açtığı ve çevrimiçi itibarı etkilediği için web sitesi ziyaretçisi için olduğu kadar web sitesi sahipleri için de sinir bozucu bir deneyim olabilir.

Bu yazıda, ne olduğunu öğreneceksiniz 504 Geçidi Zaman Aşımı hata nedir ve nasıl düzeltebilirsiniz.

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı: Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Ne Anlama Geliyor?

bu 504 Geçidi Zaman Aşımı hatası, sunucunuza bir web sitesi yüklemekten sorumlu olduğu anlamına gelir. tarayıcı yanıt vermesi çok uzun sürdü ve isteği zamanında tamamlayamadı. Bir web sitesini ziyaret etmeye çalıştığınızda, tarayıcı siteyi barındıran web sunucusuna bir istek gönderir. Başarılı bir senaryoda, sunucu 200 OK durum kodu döndürür ve web sayfasını görüntüler.

Ancak, sunucu isteği beklenen zaman diliminde tamamlamazsa, tarayıcı şu mesajı görüntüler: 504 Geçidi Zaman Aşımı hata. Hata, sunucunun bir sunucu gibi davrandığını gösterir. geçit veya proxy, isteği yerine getirmek için gereken bir yukarı akış sunucusundan hızlı yanıt alamadı.

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımının Nedenleri

birden fazla nedeni olabilir 504 Geçidi Zaman Aşımı hata. Bazıları, web sitesinde geçici bir trafik yüklemesi veya yüklenmesi çok uzun süren bir kaynak içerir.

504 hatasının en yaygın nedenleri şunlardır:

  • Güvenlik duvarı sorunları. Bazı güvenlik duvarları DDoS koruma ve hafifletme sistemleri nedeniyle belirli ISP’lerden veya CDN’lerden gelen istekleri engelleyin.
  • çözümlenemeyen etki alanı. Bu bir ihtisas çözülemeyecek bir IP adresi, web sitesine veya ilgili hizmete erişilememesiyle sonuçlanır. Bu sorun genellikle, yakın zamanda bir web sitesini farklı bir IP adresine veya barındırma ad sunucusuna taşıdıysanız ortaya çıkar.
  • Bağlantı sorunları. Tek bir ağa bağlı birden fazla cihazda hatanın alınması, ağ ekipmanınızdaki geçici bağlantı sorunlarından kaynaklanabilir.
  • Sunucu aşırı yüklemesi. A Web sunucusu kaynakların azalması trafikteki artışı kaldıramaz, bu da trafiğin aşırı yüklenmesine ve isteklere yavaş yanıt vermesine neden olarak 504 hatasına neden olur.
  • Yetersiz PHP çalışanı. PHP çalışanları, gelen istekleri işleyen ve PHP betiklerini yürüten bir sunucu ortamındaki süreçler veya iş parçacıklarıdır. Yeterli PHP çalışanı yoksa, web sitesi birden fazla isteği işleme koyamayabilir.
  • DNS sorunları. Bazı DNS (Alan Adı Sistemi) sorunları, yanlış bir DNS yapılandırması veya eski veya bozuk bir DNS önbelleği.

504 Kötü Ağ Geçidi Zaman Aşımı Varyasyonları

504 hatası, tarayıcıya, sunucuya ve sunucuya bağlı olarak farklı varyasyonlarda, bağlamlarda ve senaryolarda ortaya çıkabilir. işletim sistemi. Bununla birlikte, farklı varyasyonlara rağmen, 504 hatası genellikle sunucunun bir yukarı akış sunucusundan zamanında yanıt almamasıyla ilgilidir.

504 hatasının farklı varyasyonları aşağıdadır:

  • 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı NGINX

NGINX, ters proxy olarak işlev görebilen popüler bir web sunucusu yazılımıdır. yük dengeleyiciveya HTTP önbelleği. NGINX, belirli bir süre içinde yukarı akış sunucusundan bir yanıt almazsa, bir 504 Geçidi Zaman Aşımı istemciye hata.

nginx'in neden olduğu 504 hatası.

Ağ geçidi zaman aşımı hatası, istek zaman aşımından kaynaklanan 504 hatasının başka bir çeşididir.

504 hatasının ağ geçidi zaman aşımı varyasyonu.

Google Chrome bazen hata açıklamasını HTTP ERROR 504 olarak yazdırabilir. İstenen siteye ulaşılamıyor kodu ve mesajı görünür.

Google Chrome'da HTTP hatası 504.

Android işletim sisteminde hata, hiçbir ek bilgi olmadan yalnızca Hata 504 olarak görünebilir.

Android işletim sisteminde 504 hatası.
  • 504 Geçidi Zaman Aşımı. Sunucu zamanında yanıt vermedi.

Hata, sunucunun zamanında yanıt vermediğini ve dolayısıyla 504 hatasına neden olduğunu belirtir.

Bir tarayıcıda ağ geçidi zaman aşımı hatası.
  • Bu siteye ulaşılamıyor. Alanın yanıt vermesi çok uzun sürdü.

Mesaj “Bu siteye ulaşılamıyor. Alanın yanıt vermesi çok uzun sürdü” ayrıca, tarayıcının istenen etki alanıyla makul bir süre içinde bağlantı kuramadığını da belirtir.

Chrome'da bağlantı zaman aşımına uğradı hatası.
  • HTTP Hatası 504 – Ağ Geçidi Zaman Aşımı

Hata şu adreste de görünebilir: Mac os işletim sistemi aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen bir varyasyon olarak.

macOS'ta 504 hatası.

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Nasıl Onarılır

Çoğu durumda, 504 hatasının nedeni sunucu tarafındadır. Bazen hata, istemci tarafındaki sorunlardan kaynaklanabilir. Makalenin bu bölümü, web sitesi ziyaretçileri ve web sitesi sahipleri için bazı temel sorun giderme adımlarını listeler.

Sayfayı yenile

Sayfanın yenilenmesi, hatanın nedeni web sitesindeki yüksek trafik ise 504 Hatasını çözer. Sunucu işleyebileceğinden daha fazla istek alıyorsa, sunucunun isteğinizi tamamlamasını sağlamak için sayfayı yenileyin.

simgesine tıklayarak sayfayı yenileyin. Yenile düğmesine basın veya F5 klavyenizde. macOS kullanıyorsanız, Komut + R düğmeler. Ayrıca önbelleği temizleyebilir ve tuşuna basarak sayfayı zorla yenileyebilirsiniz. Ctrl + F5.

Web sitesinin diğer ziyaretçiler için kapalı olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdakiler gibi web araçlarını kullanın: Şu an kapalı mı veya Kesinti Uyarısı.

Proxy Ayarlarını Kontrol Edin

İnternette özel olarak gezinmek için bir proxy sunucusu kullanmak, 504 hatasının nedeni olabilir. Bazı proxy sunucuları, IP adreslerine göre belirli web sayfalarına erişimi engeller. Alternatif olarak, yanlış proxy ayarları da 504 hatasına yol açar.

senin olup olmadığını kontrol et vekil sunucu Ayarları makinenizde devre dışı bırakarak ve ardından sayfayı yeniden yükleyerek soruna neden oluyorlar. Örneğin, Windows’ta proxy’yi devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Başlangıç düğmesini seçin ve dişli simgesi açmak için Ayarlar uygulama.

2. Ağ ve İnternet simge.

Windows'ta ağ ve internet ayarları.

3. Seçin vekil sol bölmeden ve kapatın Proxy sunucusu kullan anahtar.

Windows'ta proxy ayarları.

4. Hatanın giderilip giderilmediğini görmek için web sitesini yeniden yükleyin.

Yönlendiriciyi Yeniden Başlat

Web sitesi yalnızca sizin için çalışmıyorsa ve yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramıyorsa, yanlış ayarlar veya donanım sorunları 504 hatasına neden olabilir. Ağ cihazınızı yeniden başlatmayı ve ardından hatanın giderilip giderilmediğini görmek için web sitesini yeniden yüklemeyi deneyin.

Web Sitesi Yöneticisiyle İletişim Kurun

Hata devam ederse ve farklı cihazlarda ve tarayıcılarda oluşuyorsa, web sitesi yöneticileriyle iletişime geçmeyi düşünün. Web sitesinde bir 504 hatası varsa, muhtemelen zaten düzeltiyorlardır.

Ayrıca varsa sitenin sosyal medya hesaplarını da kontrol ederek konu hakkında herhangi bir bilgi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Kaynak Kullanımını Kontrol Edin

Web sitesi sahipleri, web sitelerinin barındırma planı sınırlarına ulaşıp ulaşmadığını görmek için web barındırıcısına danışabilir. Bu durumda çözüm, web sitesinin ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla kaynak sağlayan bir barındırma planına geçmektir.

PHP Yürütme Zamanını Değiştirin

504 hatasının nedeni kaynak miktarı değilse, PHP betiklerinin maksimum yürütme süresini uzatmayı deneyin. Bir PHP betiğinin yürütülmesi tanımlanan süreden daha uzun sürerse, sunucu zaman aşımı hatasına neden olabilir.

Bu sorun giderme adımı, komut dosyalarının işlem ortasında bir hata olarak işaretlenmesini önler. Maksimum yürütme süresini uzatmak için şunu düzenleyin: .htaccess dosyasını açın, Google Pagespeed Insights eklentisini yükleyin veya PHP yapılandırmasını cPanel.

Kod yürütme süresi için varsayılan değer 30 saniyedir. değerini artırmak max_execution_time 60’a getirin ve değişiklikleri kaydedin. Sorun devam ederse değeri 120-180 saniyeye kadar artırabilirsiniz.

DNS Ayarlarını Yapılandır

DNS sorunlar hem istemci hem de sunucu tarafında 504 hatasına neden olabilir. Sunucu tarafı sorunları, özellikle web siteniz yakın zamanda farklı bir etki alanına veya sunucuya taşınmışsa ve değişikliğin hala küresel olarak etkili olması gerekiyorsa, çözülmemiş IP adreslerine sahip web sitelerinde ortaya çıkar. DNS yayılmasının tamamlanması 28 ila 48 saat sürer.

İstemci tarafı DNS sorunları şu şekilde çözülebilir: DNS önbelleğini temizleme işletim sisteminizden. Önbelleği temizlemek, 504 hatasının nedeni olabilecek bozuk ve güncelliğini yitirmiş önbellek dosyalarını sistemden kaldırır.

Hata Günlüğünü Kontrol Edin

kontrol et hata günlüğü Web sitesindeki herhangi bir bozuk kodun 504 hatasına neden olup olmadığını görmek için dosya. Hata günlüklerini bulmak için şuraya gidin: /wp-içerik/ Dosya Yöneticinizi kullanarak dizin veya FTP Müşteri:

Bir FTP istemcisi kullanarak wp-content klasörünü açma.

Dizinin içinde bulun hata ayıklama günlüğü dosya. Dosya, günlüğe kaydedilen tüm WordPress hatalarını, uyarılarını ve bildirimlerini içerir.

Eklentileri Kontrol Edin

Eski, uyumsuz veya yanlış yapılandırılmış üçüncü taraf WordPress eklentileri 504 hatasına neden olabilir. Örneğin, bazı önbellekleme eklentileri sunucuya istek gönderir, bu da PHP çalışanlarının iş yükünü artırır ve karşılığında 504 hatasını tetikleyebilir.

Hatanın devam edip etmediğini ve nedeninin hatalı bir eklenti olup olmadığını kontrol etmek için tüm eklentileri geçici olarak devre dışı bırakın. Bir Dosya Yöneticisi veya FTP İstemcisi kullanarak şuraya gidin: /wp-içerik/ dizin ve yeniden adlandırın eklentiler tüm WordPress eklentilerini devre dışı bırakmak için dizin.

Eklentileri devre dışı bırakmak 504 hatasını çözüyorsa hangi eklentinin 504 hatasına neden olduğunu bulun. Dizini orijinal adına geri yükleyin ve sorunun kaynağını tam olarak belirlemek için eklentileri birer birer devre dışı bırakın.

CDN’yi kontrol et

Eğer bir CDN (içerik dağıtım ağı), amaçlandığı gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Cloudflare, en popüler CDN çözümlerinden biridir ve aynı zamanda DDoS azaltma mekanizma.

504 hatası Cloudflare ile ilgili bir sorun olduğunu açıkça belirtiyorsa sebebi bulmuşsunuz demektir. kontrol et Cloudflare sistem durumu şirketin ağ sorunlarını açıklayıp açıklamadığını belirlemek için.

Sorunun nedeni Cloudflare ise sorunu çözmenin en hızlı yolu onlarla iletişime geçmek ve destek istemektir. Başka bir çözüm de CDN’yi devre dışı bırakmak ve DNS tamamen yayılana kadar beklemektir.

Çözüm

Bu makale ne olduğunu açıkladı 504 Geçidi Zaman Aşımı hata araçları ve çeşitleri ve web sitesi ziyaretçileri ve web sitesi sahipleri için bazı sorun giderme adımları sağladı.

Ardından, hakkında bilgi edinin 520 veya 521 Hatasıveya nasıl düzeltileceğini görün Cloudflare 522 Hatası web sitenizin kararlılığını ve performansını sağlamak için.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.