Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Nasıl düzeltilir "ssh_exchange_identification: oku: Eş tarafından bağlantı sıfırlandı" Hata

Nasıl düzeltilir "ssh_exchange_identification: oku: Eş tarafından bağlantı sıfırlandı" Hata

Uzak bir makine, kurmaya veya sürdürmeye çalıştığınız bir SSH bağlantısını engelledi. “ssh_exchange_identification: read: Bağlantı eş tarafından sıfırlandı” mesajı, hatayı neyin tetiklediğini hemen açıklayacak kadar spesifik değil.

Sorunu başarılı bir şekilde çözebilmek için önce nedenini belirlememiz gerekir. Bu makale olası nedenlerin derinlemesine bir analizini sunar ve en etkili çözümleri sağlar.

Bu öğreticiyi okuyarak, “ssh_exchange_identification: read: Connection reset by peer” Hatasını nasıl düzelteceğinizi öğreneceksiniz.

Eş Hatasına Göre Bağlantı Sıfırlama, yerel ve uzak makine arasındaki iletişim bozulduğunda görünür.

Önkoşullar

  • Uzak sunucuya erişmek için gerekli izinler
  • Köklü bir kullanıcı hesabı veya sudo ayrıcalıklar

“Bağlantı eş tarafından sıfırlandı” SSH Hatasına Ne Sebep Olur?

“ssh_exchange_identification: read: Eş tarafından bağlantı sıfırlandı” hatası, uzak makinenin Geçiş Kontrol Protokolü (TCP) akışını aniden kapattığını gösterir. Çoğu durumda, uzak bir sunucunun hızlı bir şekilde yeniden başlatılması, geçici bir kesinti veya bağlantı sorununu çözebilir.

Not: Ağ tabanlı güvenlik duvarları veya yük dengeleyiciler bazen IP’leri veya güvenlik izinlerini bozabilir. Bu tür bir sorun, servis sağlayıcınıza başvurarak çözülebilir.

Bu sorunu nasıl gidereceğinizi öğrenmek ve altında yatan nedeni belirlemek, gelecekte sisteminizde tekrarlanmalarını önlemenize yardımcı olur. “ssh_exchange_identification: read: Connection reset by peer” hatasının en yaygın nedenleri şunlardır:

  • Ana Bilgisayar Tabanlı Erişim Kontrol Listeleri nedeniyle bağlantı engelleniyor.
  • İzinsiz giriş önleme yazılımı, güvenlik duvarı kurallarını (Fail2ban, DenyHosts, vb.) güncelleyerek IP’nizi engelliyor.
  • SSH arka plan programı yapılandırma dosyasındaki değişiklikler.

hosts.deny ve hosts.allow Dosyasını kontrol edin

bu hosts.reddet Ve hosts.izin ver dosyalar TCP sarmalayıcılarıdır. Bir güvenlik özelliği olarak, bu dosyalar hangi IP adresinin veya ana bilgisayar adının uzak makineye bağlantı kurabileceğini sınırlamak için kullanılır.

Not: incelemek hosts.reddet Ve hosts.izin ver üzerindeki dosyalar uzak sunucuyerel istemcide değil.

hosts.deny Dosyası Nasıl Düzenlenir

Uzak sunucunuza erişin ve hosts.reddet tercih ettiğiniz metin düzenleyiciyi kullanarak dosya. eğer kullanıyorsanız nano Debian tabanlı bir sistemde aşağıdaki komutu girin:

sudo nano /etc/hosts.deny

Boş satırlar ve ‘#’ simgesiyle başlayan satırlar yorumdur. Dosyada yerel IP’nizi veya ana bilgisayar adınızı bulup bulamadığınızı kontrol edin. Varsa, kaldırılması veya yorumlanması gerekir, aksi takdirde uzak bağlantı kurmanızı engeller.

Ana bilgisayar reddetme dosyasının içeriğinin kontrol edilmesi, bunun nedeni olup olmadığını "eş tarafından bağlantı sıfırlandı" SSH hatası.

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra dosyayı kaydedin ve çıkın. SSH ile yeniden bağlanmayı deneyin.

hosts.allow Dosyası Nasıl Düzenlenir

Ek bir önlem olarak, hosts.izin ver dosya. içinde erişim kuralları hosts.izin ver öncelikle uygulanır. belirtilen kurallara göre önceliklidir. hosts.reddet dosya. erişmek için aşağıdaki komutu girin. hosts.izin ver dosya:

sudo nano /etc/hosts.allow

Dosyaya ana bilgisayar adları ve IP’ler eklemek, ayarlardaki istisnaları tanımlar. hosts.reddet dosya.

Standart bir ana bilgisayarın içeriğini düzenlemek, dosyanın çözülmesine izin verir "eş tarafından bağlantı sıfırlandı" SSH hatası.

Örneğin, sıkı bir güvenlik politikası etc/hosts.deny dosya, tüm ana bilgisayarlara erişimi reddeder:

sshd : ALL
ALL : ALL

Ardından, etc/hosts.allow dosyasına tek bir IP adresi, bir IP aralığı veya bir ana bilgisayar adı ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki satırı ekleyerek, yalnızca aşağıdaki IP’nin uzak sunucunuzla bir SSH bağlantısı kurmasına izin verilir:

sshd : 10.10.0.5, LOCAL

Bu tür bir sınırlayıcı güvenlik ayarının, uzak sunucularınızdaki yönetim özelliklerini etkileyebileceğini unutmayın.

Fail2ban’ın IP Adresinizi Engelleyip Engellemediğini Kontrol Edin

Birden çok kez bağlanmayı denediyseniz, IP’niz izinsiz giriş önleme yazılımı tarafından engellenmiş olabilir. Başarısız2ban sizi kaba kuvvet saldırılarından korumak için tasarlanmış bir hizmettir ve kimlik doğrulama girişimlerinizi bir saldırı olarak yanlış yorumlayabilir.

Fail2ban, şüpheli davranış sergileyen IP adreslerini yasaklamak için güvenlik duvarı kurallarını izler ve dinamik olarak değiştirir. Günlükleri izler, örneğin hosts.reddet Ve hosts.izin ver Daha önce düzenlediğimiz dosyalar.

Örneğimizde, iptables aracının denediğiniz bağlantıları reddedip reddetmediğini kontrol etmek için aşağıdaki komutu kullandık:

sudo iptables -L --line-number

Terminal pencerenizdeki çıktı, tüm kimlik doğrulama girişimlerini listeleyecektir. Bir güvenlik duvarının gerçekten de SSH bağlantınızı engellediğini fark ederseniz, fail2ban ile IP’nizi beyaz listeye alabilirsiniz. Aksi takdirde hizmet, gelecekteki tüm girişimleri sürekli olarak engelleyecektir. Fail2ban yapılandırma dosyasına erişmek için aşağıdaki komutu girin:

sudo nano /etc/fail2ban/jail.conf

Şunu içeren satırı yorumlayarak dosyayı düzenleyin: "ignoreip =" beyaz listeye eklemek istediğiniz IP veya IP aralığını ekleyin.

Fail2ban hapishane yapılandırma dosyasındaki IP listesinin konumu.

Fail2ban şimdi bir istisna yapacak ve söz konusu IP için şüpheli davranışı bildirmeyecek.

sshd_config Dosyasını kontrol edin

‘ssh_exchange_identification: read: Bağlantı eş tarafından sıfırlandı’ hatasını yaşamaya devam ediyorsanız, kimlik doğrulama günlüğü girişini inceleyin. Varsayılan olarak, SSH arka plan programı günlük bilgilerini sistem günlüklerine gönderir. Erişmek /var/log/auth.log başarısız oturum açma girişiminizden sonra dosya. En son günlük girişlerini incelemek için şunu yazın:

tail -f /var/log/auth.log

Çıktı, kimlik doğrulama denemelerinizin sonuçlarını, kullanıcı hesabınızla ilgili bilgileri, kimlik doğrulama anahtarınızı veya parolanızı sunar.

Sunucunuz için en son kimlik doğrulama girişimlerinin listesi.

Günlük, sshd yapılandırma dosyasındaki olası sorunları bulmanıza yardımcı olabilecek bilgiler sağlar. sshd_config. Dosyada yapılan herhangi bir değişiklik, bir ssh bağlantısının kurulduğu koşulları etkileyebilir ve uzak sunucunun istemciye uyumsuz muamelesi yapmasına yol açabilir. erişmek için sshd_config dosya tipi:

sudo nano /etc/ssh/sshd_config

sshd yapılandırma dosyası, kimlik doğrulama için varsayılan TCP bağlantı noktası veya SSH anahtar çiftleri gibi temel ayarların yanı sıra bağlantı noktası iletme gibi daha gelişmiş işlevleri değiştirmenize olanak tanır.

sshd yapılandırma dosyasının içeriği.

Örneğin, MaxStartups değişken, bir sistemin önceden tanımlanmış bir süre içinde kaç bağlantı kabul ettiğini tanımlar. Kısa sürede çok sayıda bağlantı yapan bir sisteminiz varsa, bu değişken için varsayılan değerleri artırmak gerekebilir. Aksi takdirde, uzak sistem denenen ek ssh bağlantılarını reddedebilir.

MaxStartups değişkeninin sshd yapılandırma dosyasındaki konumu.

Ne zaman düzenlerseniz sshd_config dosya, değişikliklerin etkili olması için sshd hizmetini yeniden başlatın:

service sshd restart

Yalnızca aşina olduğunuz değişkenleri düzenleyin. Hatalı bir yapılandırma dosyası nedeniyle bir sunucuya erişilemez hale gelebilir.

Çözüm

arkasındaki en yaygın nedenleri iyice kontrol ettiniz. “ssh_exchange_identification: oku: Eş tarafından bağlantı sıfırlandı” hata. Sırayla her olasılığa bakarak, sorunu başarıyla çözdünüz ve artık gelecekte benzer sorunlarla nasıl başa çıkacağınızı biliyorsunuz.

Potansiyel nedenlerin sayısı çok fazladır ve her açıdan giderilmesi zordur. Sonuç olarak, hata devam ederse sunucunuzla iletişime geçmeniz gerekebilir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.