Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Mynet, mobil web deneyimini 4 kat hızlandırdı ve AMP tabanlı PWA ile gelirini %25 artırdı

Mynet, mobil web deneyimini 4 kat hızlandırdı ve AMP tabanlı PWA ile gelirini %25 artırdı

Mynet her ay 34 milyondan fazla ziyaretçiye haber, video, oyun, finans, bilgi ve eğlence içerik ve hizmetleri sunmaktadır. İçerik için Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) kullanan bir Aşamalı Web Uygulamasını (PWA) piyasaya sürdükten sonra, ortalama sayfa yükleme sürelerinde 4 kat azalma gördüler. Ayrıca Mynet, mobil sitelerinde geçirilen ortalama sürenin %43 artmasıyla kullanıcı etkileşiminde önemli bir artış gördü.

  • Makale sayfa görüntülemesi başına %25 daha yüksek gelir
  • 4 kat daha hızlı ortalama sayfa yükleme hızı
  • Sitede geçirilen ortalama süre %43 daha uzun
  • Oturum başına %34 daha fazla sayfa görüntüleme
  • %24 daha düşük hemen çıkma oranları

Meydan okumak #

Mobil trafiklerinin %85’inden fazlası mobil web’den gelen Mynet’in mobil web sitesi, stratejilerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Ancak, kullanıcıların mobil sitede yerel uygulama kullanıcılarına göre 2 kat daha az zaman harcadıklarını fark ettiler. Mynet, mobil sitelerindeki kullanıcı davranışını analiz ettiğinde, mobil web deneyimlerinin çok yavaş olduğu açıktı. Mynet’in yerel bir uygulamayla başarabileceklerine benzer şekilde son derece hızlı, ilgi çekici bir mobil web sitesi oluşturması gerekiyordu.

Çözüm #

Trafiği ve yeniden etkileşimi aynı anda artırmak için Mynet, mobil web’de hızlı, uygulama benzeri bir deneyim sunmak için AMP kullanan bir PWA başlattı. Bu kurulum ile makale sayfaları eski mobil siteye göre dört kat daha hızlı yüklendi. Bu, hemen çıkma oranlarında karşılık gelen %24’lük bir düşüşe yol açtı. Mynet, kullanıcıların sitede %43 daha fazla zaman geçirmeye başlamasıyla hız ve katılım arasında bir ilişki de gördü. Ayrıca sayfa görüntülemelerinin oturum başına %34 arttığını gördüler. Bütün bunlar birkaç aşamada gerçekleştirildi:

AMP ile hızlı başlangıç #

Mynet ilk önce makaleleri için destek oluşturdu, bağımsız AMP sayfaları olarak hizmet verdi. Bu, sonuçları Google arama sonuçlarında AMP karuselinde göstermelerine izin verdi. Ayrıca, mobil web’de içeriğe göz atan kullanıcıları için, sınırlı veya kesintili ağlarda kritik olan olağanüstü sayfa yükleme performansı sunmalarına olanak tanır. Bağımsız AMP sayfalarını başlatmak, CMS sistemlerinde büyük bir zorluk değildi ve tüm makale içeriklerini AMP’de başlatmak yalnızca iki hafta sürdü.

Reklamların olabildiğince hızlı ve verimli bir şekilde sunulmasını sağlamak için Mynet, AMP Reklamlarını başlattı. Bu reklamlar, standart reklamlara göre iki kata kadar daha hızlı yüklenir, tıklama oranları (TO) ve gelir %30’a kadar artar.

PWA ile hızlı kalmak ve yeniden etkileşim kurmak #

Daha sonra, Mynet mobil web sitesini iyileştirmek istedi ve bu nedenle mobil sitelerinin PWA teknolojileri ile ayrı bir beta sürümünü oluşturdular. Temel sitelerini minimum düzeyde güncellemek yerine, daha fazla uygulama benzeri, sürükleyici bir kullanıcı deneyimi (UX) sağlamak için bu teknolojilere baktılar. Özellikle, kesintili ağlarda güvenilir performans için hizmet çalışanlarından ve “Ana Ekrana Ekle” kullanıcı isteminden ve yeniden etkileşim için Anlık Bildirimlerden yararlandılar. 95/100 Deniz Feneri performans puanı ile sınıfının en iyisi bir PWA oluşturdular. (Lighthouse, web üzerindeki herhangi bir sayfada çalışabilen web sayfalarının kalitesini artırmak için otomatikleştirilmiş bir araçtır.)

AMP ve PWA’lar birlikte daha iyi çalışır #

AMP ve PWA’ları bağımsız sürümler olarak test ettikten ve performanslarını optimize ettikten sonra Mynet, mobil web siteleri için birleşik bir çözüm oluşturmanın son aşamasına geçmeye hazırdı. AMP içerik sayfalarını PWA’larına yerleştirmek, yeni mobil sitelerinde hız ve kullanılabilirliği bir araya getirdi. Birleştirilmiş AMP/PWA sitesi kullanıma sunulduğunda Mynet, web üretimi sürümlerinin sayısını yarıya indirdi (mobil ve masaüstü), kodu korumak ve geliştirmek için gereken uygulama sayısını azalttı.

Neden birleşik bir AMP/PWA çözümü kullanmalısınız? AMP, mobil web’de olağanüstü ilk sayfa yükleme performansı sunarken, PWA’lar tekrar ziyaretleri hızlı ve güvenilir hale getirir. “Ana Ekrana Ekle” istemi ve Anlık Bildirimler sayesinde, PWA’lar ayrıca sitelerin kullanıcılarının yeniden katılımını artırmasına olanak tanır. Bu strateji birlikte, Mynet’in ağ durumundan bağımsız olarak ilk veya tekrar ziyaretlerde yüksek kaliteli deneyimler sunmasını sağlar.

Mynet’in mobil web sitesini ziyaret edenlerin yaklaşık %30’u bir iOS cihazı kullanıyor. Mynet, iOS’ta “Ana Ekrana Ekle”, Anlık Bildirimler ve çevrimdışı önbelleğe almanın iOS’ta hizmet çalışanı desteğinin olmaması nedeniyle kullanılamamasına rağmen, iOS’ta oturum başına ortalama sayfa görüntülemelerinde %15 artış ve hemen çıkma oranında %23 düşüş gördü. Bu artan katılım, AMP tabanlı PWA tarafından sağlanan hız ve kullanıcı arayüzü (UI) iyileştirmelerinden kaynaklandı.

PWA’larında AMP kullanmanın genel etkisi, makale sayfa görüntülemesi başına reklam gelirinde %25’lik bir artıştır.

Hıza yeniden odaklanarak AMP’yi entegre etmeye ve Progresif bir Web Uygulaması oluşturmaya karar verdik. AMP, sayfa terklerini azaltmak için önemliydi ve artık AMP sayfalarının dört kat daha hızlı yüklendiğini görüyoruz. Bir PWA oluşturarak, uygulamamızla özellik eşitliğine ulaştık ve kullanıcılar artık sitemizde %43 daha fazla zaman harcıyor ve daha sık yeniden etkileşim kuruyor.

M. Fuat Şeker , İş Geliştirme ve Ürün Grup Müdürü, Mynet

Ek sonuçlar #

  • AMP Reklamları ile 2 kat daha hızlı yükleme süreleri
  • AMP Reklamlarıyla %30 daha yüksek TO ve gelir
  • iOS’ta oturum başına ortalama sayfa görüntüleme sayısında %15 artış
  • iOS’ta %23 daha düşük hemen çıkma oranları

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.