Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Mozilla, Chrome’u uyardı, Firefox ‘100’ kullanıcı aracıları siteleri bozabilir

Mozilla, Chrome’u uyardı, Firefox ‘100’ kullanıcı aracıları siteleri bozabilir

Mozilla, web sitesi geliştiricilerini, gelecek Firefox 100 ve Chrome 100 sürümlerinin, üç basamaklı sürüm numaraları içeren kullanıcı aracısı dizelerini ayrıştırırken web sitelerini bozabileceği konusunda uyarıyor.

Kullanıcı aracısı, tarayıcı adı, sürüm numarası ve kullandığı çeşitli teknolojiler gibi yazılımla ilgili bilgileri içeren bir web tarayıcısı tarafından kullanılan bir dizedir.

Bir kişi bir web sitesini ziyaret ettiğinde, tarayıcının kullanıcı aracısı, bir web sayfası talebiyle birlikte gönderilir. Bu, web sayfasının ziyaretçinin tarayıcı sürümünü kontrol etmesine ve tarayıcının desteklediği özelliklere göre yanıtını değiştirmesine olanak tanır.

Örneğin, Mozilla Firefox sürüm 97 için geçerli kullanıcı aracısı:

Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:97.0) Gecko/20100101 Firefox/97.0

Firefox ‘gizliliğinize sahipseniz, unutmayın.resistFingerprinting’ ayarı ‘True’ olarak ayarlandığında, kullanıcı aracınız ‘Firefox/78.0’ olarak kilitlenecektir.

Google Chrome 98’in mevcut sürümü için kullanıcı aracısı:

Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/98.0.4758.82 Safari/537.36

Mozilla, 100 kullanıcı aracısı dizesi sürümü konusunda uyardı

Ağustos 2021’de, Mozilla bir deney başlattı üç basamaklı ‘Firefox/100’ kullanıcı aracısı dizesinin web sitelerinde sorunlara neden olup olmayacağını görmek için. Google kısa süre sonra kendi Chrome 100 için deneme.

Her iki deneyde de Mozilla ve Google, üç basamaklı bir sürüm numarası içeren bir kullanıcı aracısı dizesini ayrıştırırken düzgün çalışmayan az sayıda web sitesi buldu.

O zamandan beri Mozilla, web hatalarını takip etme sürüm 100 değişikliğinden kaynaklanıyor ve web sitelerinde sorunlar buldu HBO Git, Bethesda, yahoo, Gevşektarafından oluşturulanlar ve Duda web sitesi oluşturucu.

Çoğunlukla, bu sorunlar, tarayıcının desteklenmediğini belirten web sitelerinden sitenin bölümlerini etkileyen kullanıcı arayüzü sorunlarına kadar uzanmaktadır.

“İzlenecek tek bir belirtim olmadan, farklı tarayıcıların Kullanıcı Aracısı dizesi ve siteye özgü Kullanıcı Aracısı ayrıştırması için farklı biçimleri vardır. Bazı ayrıştırma kitaplıklarının sabit kodlanmış varsayımlara veya hesaba katılmayan hatalara sahip olması mümkündür. üç basamaklı ana sürüm numaraları,” diye açıklıyor Mozilla yeni blog yazısı yaklaşan kullanıcı aracısı değişiklikleri hakkında.

“Birçok kitaplık, tarayıcılar iki basamaklı sürüm numaralarına geçtiğinde ayrıştırma mantığını geliştirdi, bu nedenle üç basamaklı dönüm noktasına ulaşmanın daha az soruna neden olması bekleniyor.”

Mozilla ve Google, tarayıcılar Chrome için 29 Mart’ta ve Firefox için 3 Mayıs’ta yayınlanana kadar sürüm 100 kullanıcı aracıları için denemeler yapmaya devam edecek.

Sitelerde, bu sürümler yayınlanmadan önce Mozilla veya Google’ın çözemediği sorunlar varsa, sitelerin etkilenmemesini sağlamak için hem Google’ın hem de Mozilla’nın yedekleme planları vardır.

Firefox için Mozilla’nın bir site müdahale mekanizması Kullanıcı aracısını Firefox/99’da dondurmak veya hataları düzeltmek için CSS veya diğer geçersiz kılmaları enjekte etmek.

Benzer şekilde, Chrome, sorunlu siteler için kullanıcı aracısı dizesinde gösterilen sürümü 99’a dondurmayı ve gerçek sürümü kullanıcı aracısı dizesinin başka bir bölümünde bildirmeyi planlamaktadır.

Web sitesi geliştiricileri ve yöneticilerine gelince, Mozilla onlardan Firefox 100 ve Chrome 100 kullanıcı aracılarına geçmenin web sitelerini bozup bozmadığını test etmelerini ister.

Bu, aşağıdaki adımları gerçekleştirerek yapılabilir:

Ana sürümü 100 olarak bildirmek için Firefox Nightly’yi yapılandırın

  1. Firefox Nightly’nin Ayarlar menüsünü açın.
  2. “Firefox 100”ü arayın ve ardından “Firefox 100 Kullanıcı-Aracı Dizesi” seçeneğini işaretleyin.

Etkinleştirildiğinde, Firefox kullanıcı aracısı dizesi şu şekilde değişir:

Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:100.0) Gecko/20100101 Firefox/100.0

Ana sürümü 100 olarak bildirmek için Chrome’u yapılandırın

  1. chrome://flags/#force-major-version-to-100’e gidin
  2. Seçeneği “Etkin” olarak ayarlayın.

Etkinleştirildiğinde, Chrome kullanıcı aracısı dizesi şu şekilde değişir:

Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/100.0.4758.102 Safari/537.36

Bir sorun bulunursa, Mozilla geliştiricilerden webcompat.com’da bir rapor dosyalayın böylece herhangi bir sorunu çözmek için yeterli zaman olur.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.