Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Microsoft, yeni Windows 11 Dosya Gezgini, Odak özelliklerini ortaya koyuyor


Windows 11

Microsoft, bugünün fuarında yeni Windows 11 özelliklerini açıkladı.Windows, Hibrit Çalışmanın Geleceğine Güç Katıyor‘ etkinliği, yeniden tasarlanmış bir Dosya Gezgini, yeni erişilebilirlik özellikleri, Windows 11 için Odaklanma ve daha fazlasını içerir.

Şirketler, hem ofis içinde hem de uzaktan çalışan çalışanlardan oluşan hibrit bir işgücüne dönüştükçe yeni teknoloji zorlukları ortaya çıkıyor.

Bugünkü etkinlikte Microsoft, Windows cihazlarının bulutla daha sorunsuz bir şekilde entegre olmasına izin vererek, kullanıcılara ister evde ister ofiste olsunlar, ayarlarına, verilerine ve uygulamalarına erişim sağlayarak bu zorluklara çözümler ortaya koydu.

Windows kullanıcılarının üretkenliği artırmalarına yardımcı olmak için Microsoft, yenilenmiş bir Dosya Gezgini, Başlat Menüsünde Uygulama Klasörü, yeni Odak özellikleri ve yeni Canlı Altyazı erişilebilirlik özellikleri dahil olmak üzere Windows 11’e yönelik yeni özellikler ve geliştirmeler ortaya çıkardı.

Microsoft, bu yeni özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağını söylemese de, bu yıl içinde gelecek olan Windows 11 22H2 özellik güncellemesine dahil edilebilirler.

Windows 11’in yeniden tasarlanan Dosya Gezgini

Microsoft bugün, Windows 11’e sekmeleri, yeni bir ana sayfayı ve dosya paylaşırken bağlamsal önerileri destekleyen yeniden tasarlanmış bir Dosya Gezgini’ni getirdiğini duyurdu.

En çok istenen Dosya Gezgini özelliklerinden biri, klasörleri tek bir Dosya Gezgini penceresinde kendi sekmelerinde açabilme yeteneğidir. Bu özellik zaten test ediliyor Windows 11 Insider Dev kanal önizlemesinde gizli bir özellik olarak oluşturuldu ve bugün resmi olarak duyuruldu.

Aşağıda görebileceğiniz gibi, yeni Dosya Gezgini, her klasörü kendi sekmesinde açmanıza izin vererek, klasörleri hızlı bir şekilde değiştirmenize veya aralarında veri kopyalamanıza olanak tanır.

Windows 11 Dosya Gezgini'nin sekmeli arayüzü
Windows 11 Dosya Gezgini’nin sekmeli arayüzü
Kaynak: BleepingComputer

Yeni Dosya Gezgini ana sayfası, en son kullanılan içeriği, favorilerinizi ve Hızlı Başlatma klasörlerini görüntüleyerek içeriğinizin kuşbakışı görünümünü sunar.

Ana ekran ayrıca her dosyayla ilgili bilgileri, örneğin en son kimin değiştirdiği veya aşağıda görüldüğü gibi herhangi birinin yorum bırakıp bırakmadığı gibi bilgileri paylaşacaktır.

Yeni Dosya Gezgini Ana sayfası
Yeni Dosya Gezgini Ana sayfası
Kaynak: Microsoft

Son olarak Microsoft, Dosya Gezgini’nde çeşitli eylemler gerçekleştirirken içerik ve kişi önermek için Microsoft’un Context IQ AI deneyimi tarafından desteklenen Bağlamsal Öneriler getiriyor.

Microsoft’tan Wangui McKelvey yeni bir blog yazısında, “Artık, Context IQ tarafından desteklenen Windows’ta yeni bağlamsal önerilerle dosya bulmak çok kolay. Bu, Windows genelinde ilgili içerik ve kişileri önerir – buluta içerik de dahil olmak üzere”, diye açıklıyor Microsoft’tan Wangui McKelvey.

“Örneğin, benim de erişebildiğim, sık sık birlikte çalıştığım kişilerin üzerinde çalıştığı dosyalar da dahil olmak üzere hangi dosyaları isteyebileceğimi görebiliyorum.”

Dosya Gezgini, bir dosyayı paylaşırken bağlamsal öneriler sunar
Dosya Gezgini, bir dosyayı paylaşırken bağlamsal öneriler sunar
Kaynak: Microsoft

Yeni Canlı Altyazı erişilebilirlik özelliği

Microsoft, Windows 11’in genel sürümüne Live Captions adlı yeni bir erişilebilirlik özelliği getiriyor ve bu özellik, işletim sistemindeki tüm ses deneyimlerinde ve uygulamalarda altyazılara olanak tanıyor.

Bu özellik, sağır, işitme güçlüğü çeken veya bir videoda söylenenleri okumayı seven kişilerin Canlı Altyazıların sesi otomatik olarak ekranın üst kısmında gösterilen metne çevirmesini sağlar.

Canlı altyazı özelliği
Canlı altyazı özelliği
Kaynak: Microsoft

Windows 11 için Odaklanma

Windows 11 için ‘Odaklanma yardımı’ özelliği, gereksiz dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırırken eldeki göreve odaklanmanıza yardımcı olan bir yeniden tasarıma kavuşuyor.

Windows 11 için Odaklanma özelliği, tüm bildirimleri kapatan yeni bir Rahatsız Etmeyin özelliği ve ne kadar süreyle rahatsız edilmeyeceğinizi belirlemenizi sağlayan bir Odak Zamanlayıcısı içerir.

Bunu, periyodik aralar ekleyen Focus Sessions ile birleştirirseniz, cihazınızı kullanırken daha uzun süre odaklanabilirsiniz.

Windows 11 için Yeniden Tasarlanan Odak özelliği
Windows 11 için Yeniden Tasarlanan Odak özelliği
Kaynak: Microsoft

Başlat Menüsü Uygulama Klasörleri

Son olarak, Microsoft, benzer uygulamaları gruplamak için klasörler oluşturmanıza izin veren Windows 11 Başlat Menüsü için Uygulama Klasörlerini tanıttı.

Örneğin, favori oyunlarınıza ayrılmış bir klasör istiyorsanız, bir uygulama klasörü oluşturabilir ve çeşitli oyun kısayollarını klasöre sürükleyerek bunlara tek bir yerden kolayca erişebilirsiniz.

Windows 11 Başlat Menüsü Uygulama Klasörleri
Windows 11 Başlat Menüsü Uygulama Klasörleri
Kaynak: Microsoft

Yeni siber güvenlik ve Bulut PC özellikleri

Microsoft ayrıca, uzak iş gücü için çok önemli bir rol oynadıkları için yeni Windows güvenlik ve bulut bilgi işlem özelliklerini duyurdu.

Bu çözümler şunları içerir: yeni Windows 365 Bulut PC özellikleriWindows 365 Çevrimdışı gibi, kullanıcıların İnternet bağlantıları kesildiğinde bile Bulut PC’lerini kullanmaya devam etmelerini sağlar.

Bir başka heyecan verici özellik de Windows 365 Önyükleme’dir ve aygıtların kurulu işletim sistemi yerine doğrudan Bulut PC’lerine önyükleme yapmasına olanak tanır.

Microsoft ayrıca bir Windows 11’e yönelik yeni güvenlik özelliklerinin uzun listesiişgücünün dosyalarını daha iyi şifrelemesine ve evden çalışırken bile ortaya çıkan siber tehditlerden korunmasına olanak tanır.

Bu yeni güvenlik ve bulut özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi yukarıdaki özel makalelerimizde okuyabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.