Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Microsoft, Windows mavi ekranlarına neden olan Bluetooth sorununu düzeltir


Bluetooth mavi ekran

Microsoft, Ocak KB5009596 toplu güncelleştirmesini yükledikten sonra bazı Windows 10 sistemlerinin mavi ölüm ekranıyla (BSOD’ler) çökmesine neden olan bilinen bir Bluetooth sorununu düzeltti.

Microsoft, sürümün piyasaya sürülmesiyle sorunu ele aldı. isteğe bağlı KB5011543 Önizleme toplu güncelleştirmesi.

CSP ilkeleri iş ortamlarının dışında yaygın olmadığı için büyük olasılıkla yalnızca kurumsal kullanıcıları etkiler.

Etkilenen Windows sürümlerinin listesi yalnızca istemci platformlarını içerir: Windows 10 21H2, Windows 10 21H1 ve Windows 10 20H2.

“KB5009596 veya sonraki güncellemeleri yükledikten sonra, Windows cihazlarının Bluetooth cihazlarıyla eşleştirilmiş olduğu bazı kuruluşlar ‘Cihazınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor’ hata mesajı alabilir. mavi ekran ve ‘Durma kodu: IRQ NOT LESS OR EQUAL’,” diye açıklıyor Microsoft.

“Etkilenen cihazlarda oturum açan hata, Olay Görüntüleyicisi’ndeki Sistem günlüğünde olacak ve ‘Bilgisayar bir hata denetiminden yeniden başlatıldı. Hata denetimi: 0x0000000a’ metniyle birlikte ‘Microsoft-Windows-WER-SystemErrorRe olayı 1001’ olarak günlüğe kaydedilecek. “

BSOD’ler, Bluetooth A2dp profilinin belirli özelliklerden etkilendiği sistemlerde tetiklenebilir. Yapılandırma hizmeti sağlayıcısı (CSP) politikaları cihazda etkinleştirildi.

Microsoft’a göre mavi ekranlar iki olası senaryodan biri sırasında ortaya çıkabilir:

  • Güncelleme yükleme işleminin sonunda yeniden başlatma sırasında, Windows istemci cihazı daha önce Bluetooth aracılığıyla cep telefonları veya diğer ses cihazlarıyla eşleştirilmişse.
  • Güncellemeler yüklendikten sonra, kullanıcılar güncellenmiş Windows istemci cihazlarını Bluetooth aracılığıyla yeni bir cep telefonu veya ses cihazı ile eşleştirir.

Geçici çözüm de mevcuttur

Salı günü yayınlanan KB5011543 toplu güncelleştirmesini hemen dağıtamayan BT yöneticileri, buggy KB5009596 güncelleştirmesini yüklemeden önce Intune veya Windows kayıt defterini değiştirmeye izin veren diğer araçları kullanarak sorunu azaltabilir.

Güncellemeyi yüklemek ve Bluetooth BSOD’lerinin tetiklenmemesini sağlamak için gereken adımlar şunları gerektirir:

  1. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\current\device\Bluetooth\ konumuna gidin
  2. Şu kayıt defteri girişini ekleyin: ServicesAllowedList değerine {0000110a-0000-1000-8000-00805f9b34fb} ve {0000110b-0000-1000-8000-00805f9b34fb}

Microsoft, “Değiştirmeden önce kayıt defterini yedeklediğinizden emin olun. Bir sorun oluştuğunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun.”

“Kayıt defterinin nasıl yedekleneceği, geri yükleneceği ve değiştirileceği hakkında daha fazla bilgi için bkz. Windows’ta kayıt defteri nasıl yedeklenir ve geri yüklenir

Bu bilinen sorun ve nasıl azaltılacağı hakkında daha fazla bilgiyi şurada bulabilirsiniz: Windows sağlık kontrol paneli.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.