Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Microsoft, Windows 10 kullanıcıları için Outlook arama sorunlarını düzeltir

Microsoft, Windows 10 kullanıcıları için Outlook arama sorunlarını düzeltir

Microsoft, Kasım 2021’den bu yana yayınlanan Windows 10 güvenlik güncelleştirmelerini yükledikten sonra Outlook kullanıcıları için arama sorunlarına neden olan bilinen bir sorunu düzeltti.

Şirketin açıkladığı gibi, Outlook masaüstü uygulamasında yapılan aramalar başarısız olabilir ve son e-postalar yerel olarak PST veya OST dosyalarında depolanıyorsa arama sonuçlarında görünmeyebilir.

Microsoft, “POP ve IMAP hesaplarının yanı sıra Microsoft Exchange ve Microsoft 365 barındırılan hesapları etkileyebilir,” Microsoft açıklamakd Windows sağlık panosuna yeni eklenen bir girişte.

“Outlook uygulamasında varsayılan arama, sunucu aramasına ayarlanmışsa, sorun yalnızca gelişmiş aramayı etkiler.”

Bu bilinen sorundan etkilenen Windows platformları (ilk kez bu ayın başlarında kabul edildi) hem istemciyi (birden çok Windows 10 sürümü ve Windows 11) hem de sunucu sürümlerini içerir:

  • İstemci: Windows 11, sürüm 21H2; Windows 10, sürüm 21H2; Windows 10, 21H1 sürümü; Windows 10, sürüm 20H2; Windows 10, sürüm 1809; Windows 10 Kurumsal LTSC 2019
  • Sunucu: Windows Sunucusu, sürüm 20H2; Windows Sunucusu, sürüm 1809; Windows Sunucusu 2019

Windows 10’da Outlook araması düzeltildi

Microsoft, bu sorunu etkilenen Windows 10 cihazlarında ya aracılığıyla düzeltmiştir: Pazartesi günü yayınlanan bant dışı Windows güncellemeleri veya aracılığıyla Bilinen Sorun Geri Alma (KIR) özelliği.

Düzeltmeyi KIR aracılığıyla alanların, dağıtımdan etkilenen tüm sistemlere yayılana kadar sistemlerine ulaşmasını beklemesi gerekebilir.

Microsoft, “Çözünürlüğün tüketici cihazlarına ve yönetilmeyen iş cihazlarına otomatik olarak yayılmasının 24 saate kadar sürebileceğini lütfen unutmayın. Windows cihazınızı yeniden başlatmak, çözümün cihazınıza daha hızlı uygulanmasına yardımcı olabilir” dedi.

Windows yöneticileri, sorunu kurumsal olarak yönetilen cihazlarda çözmek için grup ilkeleri yükleyebilir ve yapılandırabilir.

Microsoft, kurumsal ortamlar için aşağıdaki grup ilkelerini yayımladı (Grup İlkesi yapılandırıldıktan sonra yeniden başlatma gerekir):

Windows 11 kullanıcıları için geçici çözüm

Outlook arama sorununa yönelik bir düzeltme, etkilenen tüm Windows 10 cihazlarına zaten yayılıyor olsa da, Microsoft, bunun hala “çözüm üzerinde çalıştığını ve etkilenen Windows 11 sistemleri için bir sonraki sürümde bir güncelleme sağlayacağını” söylüyor.

Geçici bir çözüm olarak Microsoft, Windows 11 müşterilerine ve KIR aracılığıyla düzeltmeyi henüz almamış olanlara, Windows Masaüstü Arama’yı devre dışı bırakarak ve Outlook’un yerleşik arama motoruna geçerek Outlook arama hatasını azaltmalarını önerir.

“Sorunu azaltmak için, Outlook’un yerleşik aramasını kullanmasına neden olacak Windows Masaüstü Aramasını devre dışı bırakabilirsiniz. Talimatlar için bkz. Outlook Search, Windows güncellemesi KB5008212’den sonra son e-postaları göstermiyor“dedi Microsoft.

Onceki gibi Aralık ayında bildirildi, Outlook kullanıcıları, Windows 11’e yükselttikten sonra Microsoft 365 için Outlook, Outlook 2019 ve Outlook 2016’da da arama sorunları yaşadı.

Bu sorunlar, ilk Windows 11 önizleme sürümlerinin ortaya çıkmasından sonra Haziran 2021’de ortaya çıkmaya başladı ve ayrıca e-postaları ve POP ve IMAP hesapları gibi PST veya OST dosyalarında yerel olarak depolanan diğer öğeleri de etkiledi.

Azaltma olarak, Microsoft ayrıca Outlook’un yerleşik arama motoruna geçilmesini tavsiye etti, bu da nedene geçici bir çözüm getirecekti: Windows araması, Windows 11 yükseltmesi sırasında arama dizini silindikten sonra bozuluyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.