Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Microsoft, Teams çağrıları için uçtan uca şifrelemeyi kullanıma sunuyor

Microsoft, Teams çağrıları için uçtan uca şifrelemeyi kullanıma sunuyor

Microsoft bugün, bire bir Microsoft Teams çağrıları için uçtan uca şifreleme (E2EE) desteğinin genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Şirket, Teams çağrıları için E2EE desteğini kullanıma sunmaya başladı genel önizlemede iki ay önce, 21 Ekim’de.

Yeni özellik şimdi kurumsal müşterilerin kiracılarına sunuluyor ve BT yöneticileri, güncelleme alındıktan sonra kuruluşları için bu özelliği açabilecek.

“Bir hatırlatma olarak, varsayılan olarak uçtan uca şifreleme, kiracı içindeki tüm kullanıcılara sunulmayacaktır.” söz konusu Microsoft’ta Teknik Ürün Müdürü olan John Gruszczyk.

“BT, ilkeyi yapılandırdıktan ve seçilen kullanıcılar için etkinleştirdikten sonra, seçilen bu kullanıcıların Teams ayarlarında uçtan uca şifrelemeyi açmaları gerekecek. BT, bire bir Teams çağrıları için E2EE’yi devre dışı bırakma özelliğini şu şekilde korur: gerekli.”

Teams çağrıları için E2EE nasıl etkinleştirilir

Yeni özellik kullanıma sunulduğunda (varsayılan olarak devre dışıdır), BT yöneticileri, Teams yönetim merkezi aracılığıyla tüm kuruluşları veya yalnızca belirli bir kullanıcı grubu için bu özelliği açabilir:

 1. Teams yönetim merkezinde oturum açın ve şuraya gidin: Diğer ayarlar > Gelişmiş şifreleme ilkeleri.
 2. Yeni ilkeyi adlandırın, ardından Uçtan uca arama şifreleme, Seç kullanıcılar açabiliröğesini seçin ve ardından Kayıt etmek.
 3. İlkeyi oluşturmayı bitirdikten sonra, diğer Teams ilkelerini yönettiğiniz şekilde ilkeyi kullanıcılara, gruplara veya kiracınızın tamamına atayın.

  Gelişmiş Şifreleme ilkeleri altındaki BT Yöneticisi modern portalından Teams’deki gelişmiş şifreleme ayarlarını hangi kullanıcıların kullanabileceğini seçebilirler.

  Yöneticiler ayrıca PowerShell komut dosyalarını kullanarak E2EE ilkelerini yönetebilir ve bunları kiracılara, kullanıcılara ve gruplara uygulayabilir.

  Bu özellik, yalnızca en son Microsoft Teams güncellemesini çalıştırırken kullanıcılara sunulacaktır. Aşağıdaki adımları kullanarak Ekip ayarlarında E2EE’yi açmaları gerekir:

  1. Ekipler penceresinin sağ üst köşesinde profil resmini (veya profil resminin yanındaki üç noktayı) seçin.
  2. Seçmek Ayarlar > Gizlilik.
  3. Anahtarı değiştirerek uçtan uca şifreli aramaları açın.

  1:1 aramaların uçtan uca nasıl şifrelendiği ve E2EE açıldığında hangi Teams özelliklerinin kullanılamadığı hakkında daha fazla bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Blog yazısı.

  Ekipler E2EE'yi arar
  Resim: Microsoft

  Teams, aktarım halindeki ve beklemedeki verileri zaten şifrelemiş olsa da, çağrılar için E2EE desteğinin eklenmesi, yöneticilerin otomatik kayıt ve sesli çağrıların yazıya dökülmesini ayarlamasına da olanak tanır.

  Bir kiracıdaki çağrılar için E2EE’yi etkinleştirdikten sonra, Teams çağrıları, çağrı katılımcıları arasında gizli kalması gereken hassas bilgileri paylaşmak için uygun olacaktır.

  Açıldığında, Microsoft Teams 1:1 aramalarındaki gerçek zamanlı medya akışı (ör. video ve ses verileri), diğer tarafların şifresini çözmesinin hiçbir yolu olmadan, kafa kafaya tartışmaların tamamen gizli kalması için şifrelenir. .

  Ekip çağrıları için şifreleme, Microsoft 365 müşterileri için de mevcuttur (daha fazla ayrıntı mevcuttur burada).

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.