Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Microsoft, taciz ve ayrımcılık politikalarının üçüncü taraf incelemesini yaptırıyor

Microsoft, taciz ve ayrımcılık politikalarının üçüncü taraf incelemesini yaptırıyor

Microsoft’un yönetim kurulu, şirkette yıllarca yapılan yanlış uygulama şikayetlerinin ardından şirketin cinsel taciz ve ayrımcılıkla ilgili politikalarını gözden geçirmesi için bir hukuk firması tutuyor. Hukuk firması Arent Fox tarafından gerçekleştirilecek olan incelemede, “şirketin işyerinde cinsel taciz ve cinsiyet ayrımcılığı politikalarının, eğitimlerinin ve ilgili politikalarının etkinliğini değerlendiren” bir kamu şeffaflığı raporu yer alacak.

Ayrıca, Microsoft’un şirketin kurucu ortağı ve eski CEO’su Bill Gates aleyhindeki iddialarla ilgili önceki soruşturmasının bir değerlendirmesini de içerecek. GeekWire bu incelemenin Gates’in 2000 yılında bir şirket çalışanı ile olan ilişkisini yeniden araştırmayacağını bildiriyor. Bill Gates, Mart 2020’de Microsoft yönetim kurulundan istifa etti ve Microsoft’un soruşturmasını tamamlamadan ayrıldığı bildirildi.

Kurul raporu ayrıca, 2019’da bir Microsoft e-posta zincirinde ortaya çıkan çok sayıda ayrımcılık ve taciz iddiasını da inceleyecek. Cinsel taciz iddiaları, küçük düşürücü davranışlarla ilgili hikayeler ve cinsiyetçi yorumların tümü, Microsoft çalışanlarının şirketten şikayet ettiği e-posta zincirinde vurgulandı. birçok durumda herhangi bir işlem yapmadı.

Microsoft ayrıca, 2015 yılında açmış olduğu adil ücret nedeniyle beş yıllık bir davanın konusuydu. Eski Microsoft çalışanı Katie Moussouris tarafından açılan davada, şirketin kadın çalışanlara cinsiyetleri nedeniyle haksız yere ayrımcılık yaptığı iddia edildi. Moussouris 2020’de davasını düşürdü, ancak teknoloji endüstrisinde hala adil ödeme için savaşıyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, incelemenin duyurusuna eşlik eden bir açıklamada, “Sadece raporu incelemeye değil, çalışanlarımızın deneyimlerini iyileştirmeye devam edebilmemiz için değerlendirmeden öğrenmeye kararlıyız” dedi. “Bu kapsamlı incelemeyi daha iyi olmaya devam etmek için bir fırsat olarak görüyorum”.

Microsoft, incelemesinin ele alacağını söylediği şey:

  • “Şirketin işyerinde cinsel taciz ve cinsiyet ayrımcılığı politikalarının, eğitimlerinin ve ilgili politikalarının etkinliğini değerlendiren bir şeffaflık raporunun kamuya açıklanmasına yol açacaktır. Bu, 2019 yılında çalışanlar tarafından “Yardıma İhtiyacımız Var” e-posta ileti dizisinde dile getirilen endişelerin bir incelemesini, şirketin bu endişelere yanıt vermek için attığı adımları ve bu önlemleri daha da güçlendirebilecek ek adımları içerecektir. İnceleme ayrıca güvenli, kapsayıcı bir çalışma ortamı yaratmaya yönelik politikaların, uygulamaların ve taahhütlerin bir analizini de içerecek.”
  • “Rapor, aynı zaman diliminde Yönetim Kurulu üyelerine ve şirketin Kıdemli Liderlik Ekibine karşı yürütülen tüm cinsel taciz soruşturmalarının sonuçlarını ve 2019’dan itibaren bir Kurul komitesinin Bill Gates’i de içine alarak soruşturduğu iddialarını özetleyecek.”
  • “Yöneticiler de dahil olmak üzere çalışanları cinsel taciz veya cinsiyet ayrımcılığından sorumlu tutmak için atılan adımları değerlendirecek.”
  • Raporda, soruşturulan cinsel taciz vakalarının sayısı ve çözümlerine ilişkin veriler yer alacak” dedi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.