Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Microsoft, Exchange Online istemci erişim kurallarını bir yıl içinde emekli edecek


Çevrimiçi Değişim

Microsoft bugün, Eylül 2023’e kadar bir yıl içinde Exchange Online’da İstemci Erişim Kuralları’nı (CAR’lar) kullanımdan kaldıracağını duyurdu.

CAR’lar, Microsoft 365 yöneticilerinin birçok faktöre dayalı olarak Exchange Online’a istemci erişimini filtrelemesine olanak tanıyan koşullar, istisnalar, eylemler ve öncelik değerleri kümesidir.

İstemcinin IP adreslerine ve kimlik doğrulama türüne ve ayrıca bağlanmak için kullandıkları protokole, uygulamaya veya hizmete bağlı olarak bağlantılara izin verilebilir veya engellenebilir.

Kısacası, yapılandırıldıktan sonra, bir Exchange Online organizasyonunda kimin hangi kaynaklara erişebileceğini kontrol etmeye yardımcı olurlar.

Exchange Ekibi, “Bugün, Exchange Online’daki CAR’ların Eylül 2023’e kadar tamamen kullanımdan kaldırılacağını duyuruyoruz.” Dedi.

“Kurallarını geçirmeye yönelik planlama sürecini başlatmak için istemci erişim kurallarını kullanan kiracılara İleti Merkezi gönderileri göndereceğiz.”

Şirket, Ekim 2022’den itibaren kullanılmayan kiracılarda müşteri erişim kurallarını ilk önce devre dışı bırakarak kullanımdan kaldırma sürecine başlayacak.

Eylül 2023’e kadar Microsoft, sürekli erişim değerlendirmesi (CAE) gibi yeni erişim denetimi özelliklerini kullanmak için kalan tüm kiracıların CAR’lardan taşınmasına yardımcı olmayı planlıyor.

İstemci erişim kurallarının kullanımdan kaldırılması zaman çizelgesi
İstemci erişim kurallarının kullanımdan kaldırılması zaman çizelgesi (Microsoft)

​”Şu anda CAR kullanmıyorsanız, cmdlet’ler Ekim 2022’den sonra kiracınız için devre dışı bırakılacak” dedi.

“Kiracınızda şu anda yapılandırılmış CAR’larınız varsa, bunları Eylül 2023’e kadar kullanmaya devam edebileceksiniz, bu da size diğer, daha dayanıklı seçenekleri taşımak için zaman tanıyor.”

Redmond’un açıkladığı gibi, Exchange Online kaynaklarına CAE erişim denetimine geçiş, etkin kullanıcı oturumlarını proaktif olarak sonlandırarak ve neredeyse gerçek zamanlı olarak kiracı ilkesi değişikliği uygulamasını sağlayarak ekstra esneklik eklemek için tasarlanmıştır.

“Artık Azure Active Directory uygulamalarının kritik olaylara abone olmasına olanak tanıyan ve daha sonra neredeyse gerçek zamanlı olarak değerlendirilip uygulanabilen Sürekli Erişim Değerlendirmesi (CAE) gibi yeni özelliklerle; kuruluşunuza esneklik eklerken daha iyi kontrole sahip olabilirsiniz, “Değişim Ekibi söz konusu.

Microsoft ayrıca yakın zamanda müşterilerini başlatacağı konusunda uyardı. rastgele kiracılarda temel kimlik doğrulamasını devre dışı bırakma 1 Ekim 2022’den itibaren Exchange Online güvenliğini iyileştirmek için.

Duyuru, Redmond’un son üç yılda yayınladığı diğer birçok hatırlatma ve uyarıyı takip etti. Eylül 2019.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.