Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Microsoft Edge, güncellenmiş uyku sekmeleriyle performans artışı sağlıyor


Microsoft Kenarı

Microsoft, web tarayıcısının genel yanıt verme hızını ve performansını iyileştirmek için Microsoft Edge uyku sekmeleri özelliğini değiştirdi.

Bu özellik yayılmaya başladı Aralık 2020’de Beta 88 sürümünü çalıştıran Edge kullanıcıları için, dört ay sonra bellek ve CPU kaynak kullanımını büyük ölçüde azaltmak için ilk açılışEylül 2020’de bir deney olarak.

Microsoft Edge Ekibi, “Microsoft Edge 100’den başlayarak, bir göz atma örneğini başka bir sayfayla paylaşan sayfaların artık uyku moduna geçmesini sağlamak için uyku sekmelerini güncelledik” dedim bu haftanın başlarında.

“Bu değişiklikle, ortalama olarak %8 daha fazla sekme uyku moduna geçecek ve size daha fazla kaynak tasarrufu sağlayacaktır! Ortalama olarak, her uyku sekmesi Microsoft Edge için bellekte %85 ve CPU’da %99 tasarruf sağlar.”

Redmond ayrıca, kullanıcılara uyku sekmeleri özelliği tarafından ne kadar sistem belleği kaydedildiğine dair bir genel bakış sunan yeni bir iletişim kutusu ekledi.

Bir fare tıklamasıyla bu bilgilere erişmek için sağ üst menü altındaki ‘Performans’ı tıklayarak veya Microsoft Edge araç çubuğundaki Performans düğmesini etkinleştirerek açabilirsiniz.

Microsoft Edge performans bilgisi
Microsoft Edge performans bilgisi (BleepingComputer)

Edge uyku sekmeleri nasıl çalışır?

Uyku sekmeleri, etkin olmayan arka plan sekmelerini otomatik olarak “uyku moduna geçirmeye” zorlar, “önceden tanımlanmış bir süre sonra sistem kaynaklarını serbest bırakır. Bu kaynaklar etkin veya yeni açılan sekmelere yönlendirilir.

Varsayılan olarak, etkin olmayan sekmeler iki saatlik hareketsizlikten sonra “uykuya alınır”, ancak bu aralığı edge://settings/system adresindeki Ayarlar sayfasından kolayca değiştirebilirsiniz.

Uyuyan bir sekmeyi sürdürmek yalnızca bir fare tıklaması gerektirir ve aynı Ayarlar sayfasından erişilebilen bir engelleme listesi aracılığıyla bu özellik tarafından asla dondurulmasını istemediğiniz web sitelerini ekleyebilirsiniz.

Microsoft Edge uyku sekmeleri iş başında
Microsoft Edge uyku sekmeleri iş başında (BleepingComputer)

Microsoft Kıdemli Program Yöneticisi Eleanor Huynh, “Uyku sekmeleri, Chromium’un ‘dondurma’ teknolojisinin çekirdeğini temel alıyor” açıkladı özellik duyurulduğunda.

“Dondurma, kaynak kullanımını en aza indirmek için sekmenin komut dosyası zamanlayıcılarını duraklatır. Uyku sekmesi tıklandığında otomatik olarak devam eder; bu, sayfanın tamamen yeniden yüklenmesini gerektiren atılan sekmelerden farklıdır.”

Bu özellik, Microsoft Edge’in bellek ve CPU gereksinimlerini önemli ölçüde azaltarak daha iyi tarayıcı performansı ve daha uzun pil ömrü sağlar.

Kabaca 13000 cihazdaki performans testlerine dayanarak Microsoft, uyku sekmelerinin bellek kullanımını ortalama %32 azalttığını ve çoğu durumda yaklaşık %37 daha düşük CPU kullanımına yol açacağını söylüyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.