Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Microsoft, Azure Sanal Masaüstü için parolasız auth, SSO’yu duyurdu


Azure Etkin Dizini

Microsoft bu hafta, parolasız kimlik doğrulama için Azure Sanal Masaüstü desteğinin genel önizlemeye girdiğini duyurdu.

Redmond, Azure Active Directory (AD) yöneticilerinin kayıt olduktan sonra çoklu oturum açma (SSO) arasında geçiş yapabileceğini söyledi.

“Bugün, Windows Hello ve güvenlik cihazlarını (FIDO2 anahtarları gibi) kullanarak Azure AD tabanlı çoklu oturum açma deneyimini ve parolasız kimlik doğrulama desteğini etkinleştirmek için genel önizlemeyi duyuruyoruz.” dedi David BelangerMicrosoft’ta Azure Sanal Masaüstü için Kıdemli Program Yöneticisi.

“Bu yeni işlev şu anda Windows 10, Windows 11 ve Windows Server 2022 oturum ana bilgisayarlarında, Eylül Toplu Güncelleştirme Önizlemesi’ni yükledikten sonra kullanılabilir.”

Çoklu oturum açma, web ve Windows istemcilerini kullanırken hem Azure AD’ye katılmış hem de Hibrit Azure AD’ye katılmış oturum ana bilgisayarlarıyla çalışır.

Ancak, parolasız kimlik doğrulama yalnızca Azure AD kullanan ana bilgisayarlarda ve Windows istemcisi kullanılırken her oturumda oturum açmaya izin verir.

Genel önizlemeye kaydolduktan sonra, ana bilgisayarlarda oturum açmak için Azure AD ile tümleşen üçüncü taraf Kimlik Sağlayıcıları (IdP) da kullanılabilir.

Azure AD SSO RDP Özelliği
RDP bağlantıları için SSO’yu etkinleştirme (Microsoft)

Bélanger ayrıca yeni işlevin yalnızca Windows 10, Windows 11 ve Windows Server 2022 oturum ana bilgisayarlarıyla kullanılabileceğini de ortaya koydu.

Ek bir koşul olarak, Azure AD parolasız kimlik doğrulama ve SSO, yalnızca Eylül Toplu Güncelleştirme Önizlemesi dağıtıldıktan sonra kullanılabilecektir.

Azure Sanal Masaüstü bir uygulama sanallaştırma hizmeti ve Windows masaüstlerinin Windows, Mac, iOS, Android veya HTML5 tabanlı Azure Sanal Masaüstü istemcisi aracılığıyla İnternet üzerinden kullanılmasına izin veren bulut tabanlı bir masaüstüdür.

Microsoft ilan edildi dört yıl önce, Eylül 2018’de ‘Windows Sanal Masaüstü’ olarak bulut tabanlı masaüstü sanallaştırma hizmeti ve genel olarak kullanılabilir hale getirdi bir yıl sonra dünya çapında bir genel önizleme Mart ayında test aşaması.

Haziran 2021’de, Microsoft, platformu yeniden markaladı Azure Sanal Masaüstü’ne eklendi ve uzaktan uygulama akışı için yeni güvenlik özellikleri ve fiyatlandırma seçenekleri eklendi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.