Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Microsoft Azure kesintisi, buggy güncellemesinden sonra Ubuntu VM’lerini çevrimdışı duruma getiriyor


Microsoft Azure

Microsoft Azure müşterilerinin Ubuntu 18.04 çalıştıran sanal makineleri (VM’ler), hatalı bir sistem güncellemesinin neden olduğu devam eden bir kesinti nedeniyle çevrimdışı duruma getirildi.

Kesinti, etkilenen müşteriler sistemd 237-3ubuntu10.54 sürümüne yükselttikten ve VM’leri, etkilenen sistemlerde hiçbir DNS çözümleyici adresi olmadan DNS hataları yaşamaya başladıktan sonra, dokuz saat önce, UTC 06:00 civarında başladı.

Microsoft, Azure durum sayfasında yayınlanan bir olay raporunda, bu DNS sorunlarının yalnızca Ubuntu 18.04 (Bionic Beaver) çalıştıran VM’leri etkilediğini söylüyor.

“30 Ağustos 2022’de yaklaşık 06:00 UTC’den başlayarak, yakın zamanda systemd 237-3ubuntu10.54 sürümüne yükseltilen Ubuntu 18.04 (bionic) VM’leri çalıştıran bir dizi müşteri, kaynaklarına erişmeye çalışırken DNS hataları yaşadıklarını bildirdi. Bu soruna ilişkin raporlar bu tek Ubuntu versiyonuyla sınırlı,” diye açıkladı şirket.

Göre Azure durum sayfasışu anda dünya çapında bu kesintiden etkilenen hizmetler arasında Azure Kubernetes Service (AKS), Azure Monitor, Azure Sentinel, Azure Container Apps ve daha fazlası yer alıyor.

Microsoft, birden çok bölgede en çok etkilenen Azure Kubernetes Service (AKS) olmak üzere diğer Azure hizmetlerine yönelik aşağı yönlü etkiyi onayladı.

Etkilenen Microsoft Azure hizmetleri
Etkilenen Microsoft Azure hizmetleri (BleepingComputer)

Geri dönüş DNS sunucusuna geçiş ve yeniden başlatma gerektiren bu sistem hatası için olası bir düzeltme gecerli Canonical’in Launchpad yazılım işbirliği platformunda.

Microsoft, etkilenen Azure müşterileri için, etkilenen Ubuntu sanal makinelerinin yeniden başlatılmasını içeren ek bir geçici çözüm sağlar.

Şirket, “Müşterilerin dikkate alabileceği ek bir geçici çözüm, etkilenen sanal makine örneklerini yeniden başlatarak yeni bir DHCP kiralaması ve yeni DNS çözümleyicileri almaktır” dedi.

Redmond ayrıca, henüz etkilenmemiş olanların, hata giderilene kadar güvenlik güncellemelerini devre dışı bırakmayı düşünmeleri gerektiğini ima ediyor.

“Ubuntu 18.04 resimleriniz üzerinde etki yaşamıyorsanız, ancak katılımsız güvenlik güncellemelerini etkinleştirdiyseniz, Ubuntu sorunu azaltılana kadar bu ayarı gözden geçirmenizi öneririz.” Microsoft katma.

Şirketin Azure müşterileri, kaynak geçiş sorunları nedeniyle 13 Ekim 2021’de Windows tabanlı Azure VM’lerini yaklaşık sekiz saat boyunca devre dışı bırakan başka bir küresel ölçekli kesintiden (durum sayfasındaki izleme kimliği 0NC_-L9G) etkilendi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.