Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Meta, Batılı haber sitelerini taklit eden devasa Rus ağını ortadan kaldırıyor


Meta

Meta, Avrupa çapında birden fazla meşru haber sitesini taklit eden 60’tan fazla web sitesinde yayınlanan dezenformasyonu zorlayan geniş bir Facebook ve Instagram hesap ağını çökerttiğini söyledi.

Bu etki ağı esas olarak Almanya, Fransa, İtalya, Ukrayna ve İngiltere’yi hedef alırken, Rusya’ya yönelik Batı yaptırımlarının geri tepeceğini savunan ve Ukrayna ile Ukraynalı mültecileri eleştiren orijinal makaleler vardı.

Meta’nın Küresel Tehdit İstihbarat Başkanı Ben Nimmo ve Tehdit Bozma Direktörü David Agranovich, “Operasyon bu yılın Mayıs ayında başladı ve Avrupa’daki haber kuruluşlarının meşru web sitelerini dikkatli bir şekilde taklit eden 60’tan fazla web sitesinden oluşan geniş bir ağ etrafında odaklandı” dedi.

Orada, Ukrayna ve Ukraynalı mültecileri eleştiren, Rusya’yı destekleyen ve Rusya’ya yönelik Batı yaptırımlarının geri tepeceğini savunan orijinal makaleler yayınlayacaklardı.”

Bu devasa dezenformasyon ağının kimliğine bürünen haber kaynakları dahilancak bunlarla sınırlı değildir, la Repubblica (cumhuriyet[.]hayat), Ayna (örneğin, ayna[.]ltd, ayna[.]bugün, spiegeli[.]canlı, spiegel[.]pro), The Guardian (koruyucu[.]ortak[.]com) ve resim (resim[.]AB[.]com, resim[.]LLC) ve İtalyan haber ajansı ANSA (ansa[.]Ltd.)

Facebook, Instagram, Telegram, Twitter ve LiveJournal dahil olmak üzere birçok çevrimiçi hizmette makalenin bağlantılarının yanı sıra memler ve YouTube videolarını tanıtacaklar. Makaleler ayrıca Change.org ve Avaaz gibi web sitelerindeki imza kampanyaları aracılığıyla da iletildi.

Dezenfo siteleri oluşturma ve hedefleme
Dezenformasyon sitelerinin oluşturulması ve hedeflenmesi (Meta)

“Bu, Ukrayna’daki savaşın başlangıcından bu yana sekteye uğrattığımız en büyük ve en karmaşık Rus menşeli operasyon. Bu, gelişmişlik ve kaba kuvvetin alışılmadık bir bileşimini sundu.” katma.

Toplamda Meta, binlerce Facebook ve Instagram hesabını kapattığını ve bu genişleyen operasyonla ilgili şu istatistikleri paylaştığını söyledi:

  • Facebook ve Instagram’da Varlık: 1.633 hesap, 703 Sayfa, bir Grup ve Instagram’da 29 hesap.
  • Takipçiler: Bu Sayfalardan birini veya daha fazlasını yaklaşık 4.000 hesap takip etti, ondan az hesap bu Gruba katıldı ve yaklaşık 1.500 hesap bu Instagram hesaplarından birini veya daha fazlasını takip etti.
  • Reklam: Facebook ve Instagram reklamlarına yaklaşık 105.000 dolar harcandı ve bu harcamalar öncelikle ABD doları ve avro olarak ödendi.

Şirket ayrıca, ara sınavlar öncesinde ABD iç politikasına ve silah kontrolü ve kürtaj gibi çeşitli konulara odaklanan bir Çin ağını da bozdu.

Nimmo’nun da eklediği gibi, ya silah hakları ve kürtaj kısıtlamaları talep ederek ya da silah kısıtlamaları ve kürtaj hakları talep ederek siyasi yelpazenin her iki tarafını birbirine karşı oynayarak hem muhafazakarlar hem de liberaller olarak poz verdiler.

Nimmo, “Bu kümeler gerçekten küçüktü ve bir izleyici kitlesi oluşturmadı. Örneğin, 8 Sayfalarında 20 hesabın birleştirilmiş bir takipçisi vardı,” tweetlendi.

“Ancak ABD tartışmalarına bir pencere bulmaya çalışıyorlar gibi görünüyor. Küçük/başarısız olsa da, ara sınavlardan önce rapor vermek ve uyanık kalmak önemlidir.”İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.