Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Matrix Awakens aklımı başımdan almadı, ama beni yeni nesil oyunların yakın olduğuna ikna etti.

Matrix Awakens aklımı başımdan almadı, ama beni yeni nesil oyunların yakın olduğuna ikna etti.

Matrix Uyanıyor tek başına yeni nesil grafiklerin Sony ve Microsoft’un yeni oyun konsollarının ulaşabileceği bir yerde olduğunu kanıtlıyor. Daha önce denediğiniz hiçbir teknoloji demosuza benzemiyor. Yeni nesil oyun aslında Xbox Series X ve PS5 ile gelmedi dediğimizde, bu, bunu tersine çevirme potansiyeline sahip bir itme türüdür. Ve şu anda bu konsollara indirmek ücretsizdir, bu yüzden gerçekten bir şans vermelisiniz.

Sadece gerçekliğinizi sorgulamanıza neden olmasını beklemeyin – tekinsiz vadi hala canlı ve iyi.

Ben de. Matrix Uyanıyor Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss ile yaptığımız özel röportajı izledikten sonra – Neo ve Trinity’yi oynuyorlar, eminim biliyorsunuzdur – ve Game Awards’ın ilk gösteriminde nefes nefese övgüler duyuyorlar. İlk başta, Keanu Reeves’in yarasadan ne kadar gerçekçi göründüğüne hayran kaldım, ancak yakından izlerseniz (bu yazının üstündeki demoda veya videoda), karakter modellerinin gittikçe daha az zaman geçtikçe etkileyici.

Ekran görüntüsü: Umar Shakir / The Verge

Reeves’in en azından kısmen gerçek hayattaki görüntüleri olması gereken gerçek bir görsel ikizinden, tekinsiz vadi kuklacılığına (Keanu’nun derisini hangi robot giyiyor?) kesim kalitesinde video oyunu avatarlarına, nihayet belirli bir amacı olmayan bir dünyada dolaşan oldukça ortalama video oyunu karakterlerine geçiyoruz. “Dijital insanlar” perspektifinden, illüzyon oldukça hızlı kırılıyor.

Biraz daha tekinsiz oluyor…
Ekran görüntüsü: Umar Shakir / The Verge

Dürüst olmak gerekirse bana orijinalini hatırlatıyor. Final Fantasy VII, Cloud, Tifa, Barrett ve Aerith’in bir savaş oynayıp oynamadığınız, bir kesik izlerken veya dünyayı gezerken oldukça farklı görünebileceği durumlarda – çünkü geliştirici Square son teknoloji grafikler üretebilse de, her şeye aynı düzeyde cila verecek kaynaklar yoktu.

Görsel: Epic Games

Ama “fotogerçekçi video oyunu şehirleri zamanı mı?” perspektifinden, Matrix Uyanıyor ciddi şekilde ikna edici. Şimdiye kadar gördüğümüz en fotogerçekçi video oyunu şehirlerinin üzerinde, Örümcek Adam, Grand Theft Oto ve Köpekleri İzleyin silsile. Bu oyunların videolarına bakmak için geri dönersek, gerçek zamanlı raytracing ekleyen en son olanlar bile, şehirleri karşılaştırmalı olarak oyun gibi görünüyor.

Ekran görüntüsü: Umar Shakir / The Verge

Aksaklıklara ve zaman zaman dalgalı bir kare hızına rağmen, Matris Uyanışıs şehir sayesinde daha gerçek hissediyor Unreal Engine’in inanılmaz küresel aydınlatması ve gerçek zamanlı ışın izlemesi (“Tüm dünya sadece güneş, gökyüzü ve kafesler üzerindeki izin verilen malzemelerle aydınlatılır,” diyor Epic), prosedürel olarak üretilen binaların detayı ve otomobiller ve yaya trafiği açısından ne kadar yoğun olduğu.

Ekran görüntüsü: Umar Shakir / The Verge

Ve en ikna edici kısım, ps5 veya Xbox’ınızda gördüğünüz diğer tüm teknoloji demoları gibi gerçek zamanlı olarak çalışan senaryolu bir dizi değil – demonun senaryolu ve raylar üzerindeki nişancı bölümleri yapılır yapılmaz çalıştırabilir, sürer ve uçar, güneşin açısını manipüle eder, filtreleri açar ve tam bir fotoğraf moduna dalarsınız.

Neo gibi, dünyanın neyden yapıldığını görebilirsiniz.

Çok şey olduğundan değil. yapmak içinde Matrix Uyanıyor görünüme girmenin farklı yollarını bulmak dışında. Binalara inemezsiniz, senaryolu olan dışında araba kovalamacası yok, kaçacak mermi yok. Oyunun 38.146 sürülebilir arabalarından herhangi birini diğer arabalara veya duvarlara çarpabilirsiniz, sanırım. Sıkılmadan önce de yapmıştım. İşte Epic’in basın bülteninden oyundan diğer etkileyici istatistikler ( Eurogamer ve VentureBeat):

 • Şehir 4.138 km genişliğinde ve 4.968 km uzunluğunda, Los Angeles şehir merkezinden biraz daha büyük
 • Şehir yüzeyi 15,79 km’dir.2
 • Şehir çevresi 14.519 km uzunluğundadır.
 • Şehirde 260 km yol var
 • Şehirde 512 km kaldırım var
 • Şehirde 1.248 kavşak var
 • 45.073 park edilmiş araba var, bunların 38.146’sı sürülebilir ve yok edilebilir
 • Yolda 17.000 simüle edilmiş trafik aracı var.kesilebilir
 • 7.000 bina
 • Sadece sokak tarafında 27.848 lamba direği
 • 12.422 kanalizasyon deliği
 • Şehri yapmak için neredeyse 10 milyon benzersiz ve çoğaltılmış varlık oluşturuldu
 • Tüm dünya sadece güneş, gökyüzü ve kafesler üzerindeki emissive malzemelerle aydınlatılır. On binlerce sokak lambası ve far için ışık kaynağı yer verilmedi. Gece modunda, neredeyse tüm aydınlatma milyonlarca emissive bina penceresinden gelir
 • 35.000 simüle edilmiş MetaHuman yaya
 • Ortalama çokgen sayısı mı? 1000’lerce varlıktan yapılmış 7000 bin bina ve her varlık milyonlarca çokgen olabilir, bu yüzden sadece şehrin binalarını oluşturmak için milyarlarca çokgenimiz var.

Epic Games’in sunumu, Unreal Engine 5 geliştiricilerinin ellerindeki hazır araçlarla bunu veya daha iyisini yapabilecekleri ve denemelerini görmek için sabırsızlanıyorum. Fotogerçekçi oyunlar değil. Mutlaka En sevdiklerim, ama alabildiğim kadar dalacağım.

Sonunda iyi bir oyuna sahip olmak kesinlikle güzel olurdu. Matris, hint-hint-wink-wink. Eğer iyi bir senaryo varsa, Keanu ve Carrie-Anne buna hazır gibi görünüyor!

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.