Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

MAMP kullanarak Mac üzerinde yerel olarak WordPress Nasıl Kurulur

MAMP kullanarak Mac üzerinde yerel olarak WordPress Nasıl Kurulur


WordPress’i Mac’te yerel olarak kurmak istiyor musunuz? WordPress’i bilgisayarınıza kurmak, bir blog başlatmadan önce WordPress’i denemenize olanak tanır . Bu makalede, WordPress’i Mac’te MAMP kullanarak yerel olarak nasıl yükleyeceğinizi göstereceğiz.

Mac’te MAMP Nasıl Kurulur

Yapmanız gereken ilk şey MAMP web sitesini ziyaret etmek ve MAMP’ıindirmek. İndirme işlemi bittiğinde, indirilen dosyayı açmanız ve içindeki görüntü dosyasını Uygulamalar klasörünüze sürüklemeniz gerekir. Ardından, ekrandaki talimatları takip edin.

Kurulumdan sonra, devam edip MAMP uygulamasını bilgisayarınızdan Uygulamalar »MAMP’tan başlatabilirsiniz .

Not: MAMP ayrıca MAMP Pro’yu (ücretli sürüm) de yükler, bu yüzden doğru olanı tıklamayı unutmayın.

Başlamadan önce, MAMP deneyiminizi daha iyi hale getirmek için birkaç ayar yapılandırmanızı öneririz. Tercihler menüsünü başlatarak bunu yapabilir ve ardından bağlantı noktası sekmesine geçebilirsiniz.

Apache için port 80’e girin ve daha sonra OK düğmesine tıklayın.

Port 80’i kullanmak için Apache’nin ayarlanması, yerel web sitelerine http: // localhost: 8888 yerine http: // localhost adresinden erişmenizi sağlayacaktır. Ancak bu, MAMP sunucularını her başlattığınızda, bilgisayarınızın yönetici parolasını sağlamanız gerektiği anlamına da gelir.

Bir sonraki adım belge kök klasörünü ayarlamaktır. Bu, web sitelerini oluşturacağınız ve depolayacağınız klasör olacaktır. Varsayılan olarak, MAMP / Applications / MAMP / htdocs / folder kullanır, ancak bunu daha erişilebilir bir konuma değiştirebilirsiniz.

Tercihler iletişim kutusunda, Web Sunucusu sekmesine tıklayın ve ardından web sitelerinizi depolamak istediğiniz klasörü seçin. İdeal olarak, web sitenizin her birini Belgeler klasörünün içinde yeni bir klasörde saklamanız gerekir.

Bu klasörü istediğiniz herhangi bir şekilde adlandırabilirsiniz. Örneğin, htdocs, mywebsites, wpdev, vb. Bu yazı uğruna, biz bütün web sitelerini arayacağız.

Değişikliklerinizi kaydetmek için Tamam’ı tıklayın.

Mac’te WordPress’i Yükleme

Artık MAMP’yi kurdunuz, devam edelim ve Mac bilgisayarınıza WordPress’i yükleyelim.

Öncelikle WordPress’in bir kopyasını indirmek için WordPress.org sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir . Dosyayı indirdikten sonra sıkıştırmanız gerekir.

Ardından, wordpress klasörünü içeri kopyalayın ve MAMP doküman kök klasörünüze yapıştırın. Bu klasörü istediğiniz herhangi bir şeye yeniden adlandırabilirsiniz (örnek: mysite, wpbeginner, vb.).

WordPress bir ihtiyacı veritabanını biz WordPress yüklemeden önce bir veritabanı oluşturmak gerekecektir böylece, tüm web sitesi veri depolamak. Endişelenme, göründüğü kadar zor değil.

MAMP uygulama penceresinde Aç Web Sayfasını Aç düğmesine tıklamanız yeterlidir . Üst menü çubuğundan Araçlar »phpMyAdmin’e tıklamanız gereken yeni bir tarayıcı penceresi açılacaktır .

phpMyAdmin , MySQL veritabanlarını yönetmek için kullanılan web tabanlı bir uygulamadır. PhpMyAdmin’de, Veritabanlarına tıklamanız ve ardından yeni bir veritabanı oluşturmanız gerekir.

Bu veritabanına istediğiniz herhangi bir ad verebilirsiniz, ancak bir sonraki adımda veritabanı ismine ihtiyacınız olacağından lütfen aşağıya yazınız. Bu eğitim için test_db adını vereceğiz.

Artık veritabanını oluşturduğunuza göre, WordPress’in kurulum zamanı geldi.

Yeni bir tarayıcı sekmesinde http: // localhost / mysite adresine gidin. Wordpress klasörünü başka bir şeye yeniden adlandırdıysanız, o adı burada kullanın.

Artık bir dil seçmenizi isteyen WordPress kurulum sihirbazının ilk adımını göreceksiniz.

WordPress yüklemek istediğiniz dili seçin ve ardından devam düğmesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, WordPress kurulumu tamamlamak için ihtiyaç duyacağınız bilgileri size anlatacaktır. İleri gitmek için ‘Hadi gidelim’ düğmesine tıklayın.

Ardından, WordPress veritabanı bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Veritabanının adını daha önceki adımdan zaten biliyorsunuz. Kullanıcı adı ve şifre için root kullanmanız gerekir . Veritabanı sunucusu için localhostkullanmanız gerekir .

İşiniz bittiğinde, devam etmek için gönder düğmesine tıklayın.

WordPress artık veritabanınıza bağlanacak ve sizin için bir yapılandırma dosyası oluşturacaktır. Bundan sonra size bir başarı mesajı gösterecektir. Devam etmek için ‘Kurulumu çalıştır’ düğmesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, WordPress web sitesi bilgilerinizi sağlamanızı, bir kullanıcı adı ve şifre seçmenizi ve bir e-posta adresi girmenizi isteyecektir. Devam edin ve formu doldurun ve ardından WordPress Yükle düğmesine tıklayın.

WordPress şimdi yüklemeyi çalıştıracak ve bittiğinde bir başarı mesajı göreceksiniz.

Şimdi devam edebilir ve Mac bilgisayarınıza yerel olarak yüklenen WordPress sitesine giriş yapabilirsiniz.

Mac’te Yerel Olarak WordPress’i Denemek

Yerel bir yüklemenin amacı WordPress’i test etmenize veya bilgisayarınızda bir web sitesi geliştirmenize yardımcı olmaktır. İşte denemek isteyeceğiniz birkaç şey var.

Yerel WordPress’i Canlı Web Sitesine Taşıyın

Yerel olarak WordPress ile oynadıktan sonra, onu canlı bir web sitesine taşımak isteyeceksiniz. Başkalarının web sitenizi görebilmesi için tek yol budur.

Bunu yapmak için bir alan adı ve web barındırma hesabına ihtiyacınız olacak. Bir alan adı, web sitenizin internetteki adresidir ve web barındırma web sitenizin dosyalarının depolandığı yerdir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.