Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

MakeMyTrip.com’un yeni PWA’sı, dönüşüm oranlarında 3 kat iyileştirme sağlıyor

MakeMyTrip.com’un yeni PWA’sı, dönüşüm oranlarında 3 kat iyileştirme sağlıyor

MakeMyTrip, sitelerini her ay ziyaret eden yaklaşık sekiz milyon ziyaretçisiyle Hindistan’ın önde gelen seyahat şirketidir. Mobil, MakeMyTrip müşterileri için tercih edilen rezervasyon ortamı haline geldi ve site trafiğinin üçte ikisinden fazlasını oluşturuyor. Bir Aşamalı Web Uygulaması (PWA) başlattıktan sonra, mobil web’deki dönüşüm oranları üç katına çıkarken, sayfa yükleme hızları %38 arttı.

  • Dönüşüm oranında 3 kat iyileştirme
  • Sayfa yükleme sürelerinde %38 iyileşme
  • Müşteri oturumlarında %160 artış

Zorluklar #

23 milyondan fazla indirme ile MakeMyTrip’in yerel uygulaması vazgeçilmezdir ve tüm rezervasyonlarının yarısını sağlar. Ancak bir milyardan fazla insanın bulunduğu bir pazarda, birçok potansiyel kullanıcı yalnızca kesintili bağlantıya sahiptir ve siteyi veri sınırlamaları olan düşük kaliteli telefonlardan ziyaret eder. Bu iki faktör, kullanıcıları yerel bir uygulamayı indirmeye yönlendirmeyi zorlaştırarak, yüksek bırakma oranlarına ve yüksek müşteri edinme maliyetlerine yol açar.

Ayrıca MakeMyTrip, mobil web sitelerinin yeni kullanıcıların hizmetleri hakkında bilgi edinmelerini sağlamanın daha iyi bir yolu olduğunu keşfetti. Tüketicileri mobil web sitelerine çekmenin maliyetinin, uygulama indirmelerini artırmanın maliyetinden önemli ölçüde daha düşük olduğunu fark ettiler. Ancak MakeMyTrip, mobil web için ilgi çekici bir kullanıcı deneyimi oluşturmayı zor buldu. Başlangıçta bunu, uygulama dışı kullanıcıları yerel uygulamalarına kaydırmak için bir platform olarak gördüler, ardından birçok kişinin hizmeti mobil tarayıcılarında kullanmayı hâlâ tercih ettiğini gördüler.

MakeMyTrip ayrıca, ülkenin en iyi sekiz şehrinin ötesindeki Kızılderililere ulaşmak için etkili bir mobil varlık oluşturmak istiyordu. Bu daha uzak alanlarda, kullanıcıların düşük kaliteli cihazları daha yavaş 2G veya 3G ağlarında kullanma olasılığı daha yüksektir. Bu kitleye ulaşmak için yerel uygulamaların ve mobil web’in avantajlarını birleştiren bir çözüme ihtiyaçları vardı, böylece keşif maliyetlerini düşürebilir ve etkileşim oranlarını artırabilirlerdi.

Çözüm #

Cevap? Hızlı, güvenilir ve gösterişli bir mobil web deneyimi sağlayan bir PWA geliştirdiler. Yeni strateji, sayfa yükleme sürelerini %38 oranında azalttı. MakeMyTrip, PWA’daki dönüşüm oranlarını da üçe katladı. PWA, markanın genel dönüşüm oranını artırmanın yanı sıra, önceki mobil sitelerine kıyasla alışveriş oturumlarında %160’lık bir artış sağladı ve hemen çıkma oranını %20 oranında düşürdü.

Kullanıcıların bir uygulama yüklemesine gerek olmayan MakeMyTrip, PWA’nın Hindistan’daki akıllı telefon satışlarının çoğunu oluşturan düşük kaliteli cihazlar için özel olarak üretildiğine inanıyor. Çevrimiçi yayınlanan PWA’lar tamamen bağlanabilir. PWA, daha önceki çevrimiçi etkinliklerden önbelleğe alınmış verileri kullanarak çevrimdışı bile çalışır. MakeMyTrip için hem yerel bir uygulamaya hem de bir PWA’ya sahip olmak mantıklı. “Web ile yerel uygulama arasında seçim yapmaya gerek yok. Bunun için büyümeyi yavaşlatmak istemiyoruz” diyor Anshuman Bapna. “Yani ikisini dengeliyoruz ve her iki stratejiyi de devreye sokuyoruz.”

MakeMyTrip’in PWA’sı ile kullanıcılar içerikten bir tık uzakta. PWA’yı ilk kez kullananlar, karşılaştırılabilir rezervasyon değerlerine sahip yerel uygulamaya ilk kez gelen ziyaretçilere kıyasla oldukça etkileşimli ve üç kat daha fazla dönüşüm gerçekleştiriyor. MakeMyTrip ayrıca, yeni PWA’larındaki rezervasyonların yarısının son dakikada yapıldığını fark etti; bu, son dakika rezervasyonlarının toplam rezervasyonların yalnızca %20’sini oluşturduğu yerel uygulamalarıyla tam bir tezat oluşturuyor. MakeMyTrip ürün müdürü Alok Bhageria, “Bir milyardan fazla insanın bulunduğu bir pazarda mobil karışımımıza bir PWA eklediğimizde, çok daha fazla müşteriye ulaştığımızı biliyoruz” diyor.

İşletim sisteminden bağımsız olarak mobil trafiği doğrudan PWA’ya yönlendirmek MakeMyTrip için karlı. Agresif bir büyüme stratejilerine sahipler ve PWA, %24 daha fazla şehirde kullanıcılara ulaşmalarına yardımcı oluyor. Daha da iyi müşteri deneyimleri ve marjlar sağlayacak yeni PWA teknolojilerine odaklanmaya devam etmeyi planladıkları için önlerindeki yol heyecan verici.

Herhangi bir işletim sisteminde çalışma yeteneğine sahip olmak, geliştirme süresi ve masrafı açısından önemsiz değildir. Tüm PWA özelliklerini desteklemeyen tarayıcılar içeriği işlemeye devam eder, dolayısıyla gerçekten beklemeye gerek yoktur. İnternet erişiminin yetersiz veya pahalı olduğu bir bölgede yaşayan herkes için veri kullanımını azaltmak BÜYÜK bir fırsattır. Progresif Web Uygulamalarının yeni mobil standart olacağına inanıyoruz

Anshuman Bapna, MakeMyTrip’te Baş Ürün Sorumlusu

Tüm istatistikler #

  • Dönüşüm oranında 3 kat iyileştirme
  • Sayfa yükleme sürelerinde %38 iyileşme
  • Müşteri oturumlarında %160 artış
  • %30 daha fazla son dakika müşterisi
  • Yeni PWA’larında kullanıcı ayak izine sahip %24 daha fazla şehir
  • Hemen çıkma oranında %20 azalma
  • İlk kez alışveriş yapan kişinin dönüşüm gerçekleştirme olasılığı, Uygulamaya göre 3 kat daha fazladır

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.