Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Makale: Deep web ve Dark web nedir? : KGBTR

Makale: Deep web ve Dark web nedir? : KGBTR

İçindekiler

 1. İçindekiler

 2. Başlamadan önce

 3. Giriş

 4. Deep Web nedir

 5. Dark Web nedir

 6. Dark Web hakkında olan iddialar

 7. Bitiş

Başlamadan önce

Bu rehberi herkesin görmesi için upvote atarsanız sevinirim. Bu sayede Reddit’in algoritmasına göre iyi bir post olurum ve bu paylaşım en fazla beğeni alan paylaşımlar (hot) kısmına düşer. Bu da bu paylaşımı herkesin görmesini sağlar.

Giriş

Bildiğiniz gibi çoğunuz Deep Web ve Dark Web gibi kelimeler duymuşsunuzdur. Peki, gelin bakalım nedir bu Deep Web ve Dark Web?

Deep web nedir?

r/KGBTR - Makale: Deep web ve Dark web nedir?

Yanlış bir bilgi olarak: Deep Web’in illegal şeylerle dolu olduğunu, hackerların burada gezdiğini ve çoğu illegal şeyin burada olduğundan bahsedilir. Fakat Deep Web bu değildir. Deep web arama motorları tarafından endekslenmeyen (endeks: Araştırmak, aramak) yere denir. Deep webde arama motoruna yazınca çıkmayan şeyler vardır. Buna örnek olarak;

 • Şifreler

 • Mesajlaşmalar

 • Şifreli FTP sunucuları

r/KGBTR - Makale: Deep web ve Dark web nedir?

vb. olarak örnek verileribilir.

Yani siz bir videoyu Youtube’a gizli olarak yüklediğinizde bu videoyu deep web’e yüklemiş olursunuz. Google bu işlemi ise sayfasında olan “robots.txt” adlı dosyadaki bazı şeyleri değiştirerek yapar.

Dark web nedir?

Yine bir yanlış bilgi olarak Dark Web’in: Sadece illegal şeylerle dolu olan bir yer olduğu iddia edilir.

Fakat Dark web: Çeşitli şifreli vekil sunucular ya da şifreli yazılımlar ile girilen bir alandır. Bu vekil sunucular genelde;

 • I2P

 • Tor (The onion router)

 • GNU:NET

idir.

Dark Web hakkında olan iddialar

Hadi gelelim Dark Web ile alakalı olan iddialara, ve doğrularına;

İddia: Dark web’de Bir sürü devlet sırrına ve gizli bilgiye ulaşabilirsiniz.

r/KGBTR - Makale: Deep web ve Dark web nedir?

Cevap: Dark Web’de olan bilgilerin %80 %90’ı uydurma bilgidir. Geriye kalan bilgiler ise eski bilgilerdir. Tabii WikilLeaks hariç, orası başka.

İddia: Dark Web’de Dark web marketlerinden birsürü uyuşturucu alabilir, ve kiralık katil kiralaybilirsiniz.

r/KGBTR - Makale: Deep web ve Dark web nedir?

Yanıt: Bu sitelerin %80’i genelde FBI tarafından açılan honeypot (Honeypot: Bilgi toplama amaçlı açılan servis/site vb.) siteler ya da dolandırıcı sitelerdir.

r/KGBTR - Makale: Deep web ve Dark web nedir?

İddia: Dark Web’de olan her şey illegaldir.

r/KGBTR - Makale: Deep web ve Dark web nedir?

Yanıt: Dark Web’de illegal şeyler olabilir, fakat her şey illegal değildir. Katil ile bıçak meselesi. Sırf katil bıçak ile adam öldürdü diye bıçak mı suçludur? Hatta Dark Web’de servis veren bazı hizmetler vardır. Bunların bazıları;

 • Protonmail

 • Facebook

 • Privoxy’dir.

İddia: Dark Web’de sadece hackerlar dolaşır.

Cevap: Hayır, ne alaka amk?

Bitiş

Eğer size yardımcı olabildiysem ruh halim;

Bundan:

r/KGBTR - Makale: Deep web ve Dark web nedir?

Size yardım etmeden önce

Buna geçer:

r/KGBTR - Makale: Deep web ve Dark web nedir?

Size yardım ettikten sonra

r/KGBTR - Makale: Deep web ve Dark web nedir?

Eğer ilginizi çekerse diğer rehberlerime/makalelerime bakabilirsiniz:

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qiebvi/rehber_kalite_kayb%C4%B1_olmadan_nas%C4%B1l_foto%C4%9Fraf/ (Rehber: Kalite kaybı olmadan nasıl fotoğraf sıkıştırılır.)

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/ps8fhw/zaman (Zamanınızı karmaşa ile harcamayın!: FastForward (Alternatif başlık: Link kısaltıcı sitelerle uğraşmadan gitmek istediğiniz yere nasıl gidilir? (ad.fly linkvertise.com Goo.gl bit.ly vb.)

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/ps20vl/rehber_vpn_kullanmadan_yasakl ( Rehber: VPN kullanmadan Yasaklı sitelere nasıl girilir? (pornhub.com, sedatpeker.com, pastebin.com vb.)

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/ptcke2/rehber_silinen_dosyalar_nas ( Silinen dosyalar nasıl geri getirlir?)

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/pvvk2g/rehber_daha_iyi_bir_left_4_dead_2_deneyimi/ (Daha iyi bir Left 4 Dead 2 deneyimi (Alternatif başlık: Left 4 Dead 2’ye SourceMod ve Metamod eklentileri nasıl kurulur?)

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qgwwz6/%C5%9Fu_kar%C4%B1y%C4%B1_bulun_demek_yerine_bunlar%C4%B1_yap%C4%B1nn/ ( Reverse İmage Search nasıl yapılır?)

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qgz9fh/reklamlar ( Reklamları engelleyin!: uBlock Origin (Alternatif başlık: İnternette ki reklamlar nasıl engellenir?) )

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qh3ty0/makale_bittorrent_nedir/ (Torrent nedir?)

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qh5zrl/rehber_clearurls_ile_gizlili%C4%9Finizi_art%C4%B1r%C4%B1n/ ( Rehber: ClearURLs ile gizliliğinizi artırın! )

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qhko21/rehber_privacy_badger_ile_izleyicileri_engelleyin/ (Privacy Badger ile izleyicileri engelleyin.)

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qhl8n7/%C3%A7evrim_i%C3%A7i_videolar%C4%B1_daha_h%C4%B1zl%C4%B1_oynat%C4%B1n_enhanced/ ( Çevrim içi videoları daha hızlı oynatın!: Enhanced h264ify )

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qhq13e/makale_http_ve_https_nedir_http_neden_%C3%B6nerilmez/ (HTTP ve HTTPS nedir?)

[[https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qi94m8/burada_bahsetti%C4%9Fim_rehber_ba%C5%9Fka_bir_yere_yazd%C4%B1m/(Korsan](https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qi94m8/burada_bahsetti%C4%9Fim_rehber_ba%C5%9Fka_bir_yere_yazd%C4%B1m/(Korsan)](https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qi94m8/burada_bahsetti%C4%9Fim_rehber_ba%C5%9Fka_bir_yere_yazd%C4%B1m/(Korsan](https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qi94m8/burada_bahsetti%C4%9Fim_rehber_ba%C5%9Fka_bir_yere_yazd%C4%B1m/(Korsan)) içeriğe nereden ulaşılır.

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/qid3wm/rehber_para_ile_sat%C4%B1lan_stok_foto%C4%9Fraflar_nas%C4%B1l/Rehber: Para ile satılan Stok fotoğraflar nasıl bedavaya indirilir? : KGBTR (reddit.com) ( Rehber: Para ile satılan Stok fotoğraflar nasıl bedavaya indirilir? )

https ://notecanyon.com/GkarPJu1gj (11,23 TB japon pornosu+23 GB asyalı footjob) (boşluğu silip tarayıcıya yapıştırın)

https ://notecanyon.com/5JaloNdSs9 (Belle delphine+ Kate Kuray arşiv)

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/q03x05/358_tb_transshemalefemboycrossdresser_ar%C5%9Fivi_link/ (başlıkta gördüğünüz gibi)

SON

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.