Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Mail.ru ana sayfasındaki Önemli Web Verilerinin iyileştirilmesi, dönüşüm oranlarında ortalama %10’luk bir artışla sonuçlandı

Mail.ru ana sayfasındaki Önemli Web Verilerinin iyileştirilmesi, dönüşüm oranlarında ortalama %10’luk bir artışla sonuçlandı

nereden başladık #

Mail.ru, Rusça konuşulan İnternet’teki önde gelen e-posta hizmetlerinden biridir ve trafik açısından Rusya’nın ilk 5 sitesinde. Mail.ru, birçok kişi için önemli bir kaynaktır. Ayda birkaç yüz milyon ziyaret alıyor ve insanların e-postaya, haberlere, sosyal medyaya, performanslı internet aramalarına ve daha fazlasına erişebildiği bir portal.

Mail.ru, ziyaretçilerine yüksek kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmak istedi, bu nedenle Önemli Web Verilerini iyileştirme çalışmaları başladı. Optimizasyon stratejimizi tartışmadan önce, Mail.ru ana sayfasının birkaç teknik detayına dikkat edilmelidir.

Proje uzun süredir şirket içi şablonlama motorumuz kullanılarak geliştirilmiş olsa da Şenlikgöç etmeye başladık İnce 3 2019’da

Svelte, reaktiviteyi şu şekilde uygular: Sanal DOM kullanmazbu da onu daha az kaynak yoğun hale getirir. Svelte’nin yaklaşımı, kullanılmayan işlevleri üretim paketlerinden kaldırır çünkü işlevler kullanılmıyorsa bunları uygulayan kod derleyici tarafından oluşturulmaz. Derleme sırasında kullanılmayan kod kaldırılarak daha küçük paketler elde edilir. Bu, sayfa başlatma sırasında Toplam Engelleme Süresinin (TBT) azaltılmasına yardımcı olabilir.

İzleme performansı metrikleri #

Önemli Web Verilerini optimize etmeden önce sahadaki performansı değerlendirmek faydalı olacaktır. Core Web Vitals’tan önce, First Contentful Paint (FCP) gibi diğer ölçümleri dahili performans kontrol panelimizde izliyorduk.

Ölçüm toplama komut dosyamız, Önemli Web Verilerini toplayacak ve bunları görselleştirme için performans panomuza iletecek şekilde değiştirildi. Google’ın önerileri doğrultusunda, komut dosyamız şunları kullanır: PerformanceObserver API’si parçası olan metrikleri elde etmek için evrensel ön uç “Platform” Mail.ru içinde.

Pano, kullanıcılar için aşağıdaki metrikleri gösterdi (15-21 Mart 2021 haftası için ortalama değerler):

Metrik grubu adı Önemli Web Verileri Diğer Web Verileri
Metrik adı LCP FID CLS FCP TBT TTI
Önemli Web Verileri eşiklerine göre kullanıcı payı iyi %52 %92 %33 %35 %42 %43
ihtiyaç iyileştirme %19 %5 %23 %38 %16 %25
fakir %29 %3 %44 %27 %42 %32
15-21 Mart 2021 haftalık metrikler
Geliştirmelerden önceki Web Verileri değerleri.

Önemli Web Verilerini İyileştirme #

Core Web Vitals’ı iyileştirmek için pek çok kılavuz bulunsa da, her projenin kendine özgü zorlukları vardır. Mail.ru ana sayfası için aşağıdaki fırsatlar belirlendi:

CLS iyileştirmesi için iskeletler #

CLS, Mail.ru ana sayfası için en kötü performans gösteren alan ölçümlerinden biriydi. Bu sayfanın müteakip profil oluşturma Verim panel Chrome’un DevTools’u, sorunun kaynağının reklamlar olduğunu ortaya çıkardı. Düzen kararlılığını iyileştirmek için ekibimiz, yüklenmeden önce reklamlara yer ayırmak için yer tutucular kullanmaya karar verdi.

Yer tutucuları uygularken ilk adım, yer tutucuların yerini alacak içeriğin boyutlarını belirlemektir. Şans eseri, Mail.ru ana sayfasının masaüstü sürümü, reklamlar için kesinlikle belgelenmiş boyutlara sahiptir. Tasarım ekibiyle görüştükten sonra, SVG animasyonlu UI iskeletleri şu şekilde yer tutucu olarak kullanıldı: içeriğin algılanan yükleme süresini azaltırlar.

SSR’nin dönüşü #

Fest’ten Svelte’ye geçişi kolaylaştırmak için baştan başlamak yerine mevcut projeyi adım adım yeniden yazdık. Mart 2021’e kadar, ön ucun çoğunu Svelte’ye taşımıştık ve sonunda arka uç performans sorunlarını önceliklendirip düzelttikten sonra SSR’yi üretim uygulamamıza getirdik.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.