Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Madde TV’ler ve video oynatıcılar için evrensel döküm getirebilir

Madde TV’ler ve video oynatıcılar için evrensel döküm getirebilir

Yeni akıllı ev standardı Madde birçok büyük vaatte bulunuyor, şef aralarında akıllı evin şu anda içinde olduğu birlikte çalışabilirlik karmaşasını düzeltiyor ve Apple, Samsung, Google ve Amazon’un birbirleriyle konuşmasını sağlıyor. Büyük işler. Ama aynı zamanda bağlı evdeki diğer ağrı noktalarından biriyle de mücadele ediyor: TV kontrolü.

Yeni bağlantı protokolünün bir parçası, televizyonlar ve akışlı video oynatıcılar için bir belirtimdir. Bu, Madde’nin evlerimizde içeriği kontrol etmenin başka bir yolu olabileceği anlamına gelir. Ancak, platform agnostisizmi vaadiyle Matter’ın TV spec’i, Apple’ın AirPlay veya Google’ın Cast’ı gibi tescilli döküm sistemlerini değiştirme ve nihayet TV’lerimizi serbest etme potansiyeline sahiptir.

Madde TV, resmi bir isim için adlandıracağımız gibi, bir televizyonun temel işlevlerinin kontrol altına girmesine izin verecektir – ses açma / kapatma, kanalı değiştirme, giriş ve çıkışları kontrol etme ve HDMI bağlantı noktaları arasında geçiş yapma. Amazon Lab126 Baş Yazılım Geliştirme Mühendisi Chris DeCenzo, “Ama daha da önemlisi, döküm de yapabilirsiniz,” dedi. The Verge.

“Burası bugün en az beş özel protokolün olduğu bir alan.” diyor. “Sonuç herkes için tam bir fırsat kaybıdır.” Hangi sesli asistanın bu içeriği alabileceği ve hangi uzaktan kumandanın bu akış çubuğunu kontrol edeceği ile uğraşırken kullanıcılar için büyük baş ağrılarından bahsetmiyorum bile. Amazon, şu anda bir akıllı telefondan TV’ye içerik dökmenin özel bir yolu olmayan tek büyük oyuncu olduğu için, Madde için spesifikasyonu tanımlama çabasına öncülük ediyor.

Akıllı TELEVIZYONLARıMıZı kontrol etmek akıllıdan başka bir şey hissettirebilir.
Fotoğraf: James Bareham / The Verge

Amazon’un Matter’ı benimsemelerine yardımcı olmak için akıllı TV’ler, akış video oynatıcıları ve içerik sağlayıcıları alanlarında farklı sektör liderleriyle çalıştığını söyleyen DeCenzo, “Medyanın kontrolü Alexa için en popüler kullanım durumlarından biridir,” diyor. Amaç, “müşterilerin ses kontrolünü kullanmanın ve en sevdikleri içeriği bu ekranlarda başlatmanın tutarlı bir yoluna sahip olmaları” olduğunu söylüyor.

Matter TV belirtimi ses kontrolünü açıkça çağırmasa da, buradaki fikir standardizasyondur. Tüm cihaz iletişimi için bir protokol, her şey aynı dili kullanarak diğer her şeyle konuşacak, hayır madde Kim yaptı. Sonuç olarak, bu, seçtiğiniz kontrol arayüzünü (sesli asistan, uzaktan kumanda veya akıllı telefon / tablet uygulaması) tüm akış içeriği cihazlarınız ve uygulamalarınızla kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Matter 2022’de geldiğinde, Matter TV spesifikasyonu, en azından TV’ler ve akış video oynatıcıları Matter etkin hale gelinceye kadar uygulamadan uygulamaya iletişimi kullanacaktır. DeCenzo, bu özelliklerin bir Matter istemcisinden (örneğin, uzaktan kumanda, akıllı hoparlör veya telefon uygulaması) Matter özellikli bir TV veya video oynatıcı cihazında çalışan bir uygulamaya dökümü desteklediğini açıklıyor. Ayrıca, TV Dinamik Uyarlamalı Akış (DASH, akış için uluslararası bir standarttır) veya HLS DRM akışlarını destekliyorsa (HLS, Apple tarafından geliştirilen ve Android cihazlar ve tarayıcılar arasında yaygın olarak desteklenen bir video akış protokolüdür) bir Matter istemcisinin bu istemci için bir uygulama olmasa bile bir TV’ye yayın yapabileceği anlamına gelen URL tabanlı dökümü de destekler.

Yeni standardı denetleyen kuruluş olan Connectivity Standards Alliance’dan Chris LaPré, bu özelliğin sadece eğlencenin ötesine geçebileceğini ve akıllı ev bildirimlerini etkinleştirmek için kullanılabileceğini söylüyor. Örneğin, bağlı kapı zilinizden akıllı TV’nize bir mesaj atarak kapıda birinin olduğunu bildirebilir. Kameralar ilk cihaz dağıtımının bir parçası olmadığından, Matter’a video akışlarını dahil etmenin geçici bir çözümü olan video akışını da gösterebilir.

Madde özellikli cihazların üzerinde uyumlu olduklarını belirtmek için Matter logosu olacaktır.
Görsel: CSA / Madde

İlginç bir şekilde, LaPré, spesifikasyonun bu mesajları teslim ederken bağlamın kullanılmasına izin verebileceğini, örneğin bulunduğunuz odadaki akıllı hoparlörden çamaşırlarınızın bittiğini size bildirebileceğini öne sildi. LaPré, “Her şeyi, akıllı ev bildirimlerini, yerel videoyu yayınlamakla ilgili olabilir – tek ihtiyacı olan içeriği çekmek için bir URL”, diyor.

Buradaki teknoloji, Apple’ın AirPlay’inde olduğu gibi sistem düzeyinde spesifik değildir. Uygulamaların en azından başlangıçta destek oluşturması gereken Google’ın Cast’ına daha çok benziyor gibi görünüyor. Ancak AirPlay gibi ve tüm Matter iletişimlerinde olduğu gibi, tamamen yereldir. Cihazdan cihaza iletişim, kanal olarak Madde’yi kullanır. Lansmanda Matter, iletişim protokolleri olarak ethernet, Wi-Fi ve Thread’i kullanacak.

Şu anda CSA üyesi olmayan Hulu ve Netflix gibi uygulama üreticilerinin Matter desteği oluşturma gereksinimi, bunu başlangıçta başlangıçsız bir şey haline getirebilir. Amazon’un ve YouTube ile Prime Video ve Google’ın ötesinde, büyük akış içeriği sağlayıcılarından çok azı CSA’nın bir parçasıdır ve uygulama geliştiricisinin başlangıçta hem telefondaki veya döküm cihazındaki uygulamaya (örneğin, akıllı hoparlör, dizüstü bilgisayar veya akıllı telefon) hem de alıcı cihazdaki uygulamaya (TV, TV) Matter desteği eklemesi gerekecektir. akış çubuğu, akıllı ekran).

DeCenzo, “Telefonumdaki Prime Video uygulamasından TV’deki Prime Video uygulamasına doğrudan iletişime sahip olabilirsiniz,” diye açıklıyor. İleride, LaPré’ye göre, akışlı video oynatıcılar ve TV’ler cihazlarda Matter’a sahip olacak ve bu noktada alıcı cihazdaki uygulamaların Madde etkin olması gerekmeyecek. Amazon’un Fire TV cihazlarında Matter’ı etkinleştirmesi muhtemel görünüyor ve şirket matter’ı desteklemek için tüm akıllı hoparlörlerini yükseltmeyi taahhüt etti. Samsung, TCL, Panasonic, Toshiba ve LG’nin yanı sıra Apple ve Google da Matter ile ilgileniyor. Ayrıca, video oynatıcı yapımcısı Roku, Matter TV çalışma grubunun bir parçasıdır. Bununla birlikte, Matter web sitesindeki şirketler listesine göre, Vizio ve Sony henüz kaydolmayan iki önemli donanım oyuncusu.

Bununla birlikte, ana hedef Matter’ın kapsamlı sözünün bir parçasıdır: üreticinin kilitlenmesinden kaçınmak. İnsanlar seçtikleri cihazı satın alabilmeli ve kimin yaptığına bakılmaksızın evlerindeki diğer tüm bağlı cihazlarla konuşabilmelidir.

Örneğin, her ikisi de Madde özellikliyse, bir LG TV’yi bir Samsung akıllı telefondan kontrol edebilmeniz ve LG TV’nin bir Miele akıllı yıkayıcıdan çamaşırların yapıldığına dair bir mesaj alabilmesi gerekir. Ancak, ve bu büyük bir ama, genel Madde özelliklerinde hiçbir şey bir gereklilik değildir. Matter’ın bir bütün olarak gemide olan bir şirket, ihtiyaç duymadığı veya istemediği belirli bir cihaz spesifikasyonunu benimseme yükümlülüğü altında değildir.

Bu, Apple ve Google’ın istemiyorlarsa Matter TV spesifikasyonunu benimsemek zorunda olmadıkları anlamına gelir (ancak isterlerse, döküm dahil hepsini benimsemeleri gerekir). LaPré, her iki şirketin de spekülasyonun bir parçası olarak “bunu kutsadığını” söylüyor (Madde, spesifikasyonları oylayan CSA üyeleri tarafından yönetilir). Benimseyip benimsemeyecekleri henüz belli değil. Ancak Amazon yaparsa, ki bu iyi bir bahis gibi görünüyor, iPhone’unuzdaki Amazon Prime uygulamanızdan Apple TV’nizdeki veya Google Chromecast’inizdeki Amazon Prime uygulamanıza yayınlamak için Matter’ı kullanabileceğiniz anlamına gelmelidir.

Bu spesifikasyon ve mevcut tekliflerini nasıl etkileyeceği hakkında hem Google’a hem de Apple’a ulaştım. Her iki şirket de Matter’ı kendi akıllı ev ekosistemlerinde desteklemeyi taahhüt etti ve her ikisi de CSA üyesi. Google’dan Kevin Po bir e-postada “Google Asistan Matter’ı destekleyecektir (örneğin. açma/kapama, oynatma/duraklatma, uygulama başlatma vb.) mevcut Works With Assistant teklifimiz ile paritede.” Apple yorum yapmadı.

Po, Google Cast’ın Chromecast’lere, hoparlörlere ve ekranlara uygulamalar ve ses yoluyla medya göndermek için Google’ın tercih ettiği yöntem olmaya devam ettiğini yineledi. Sadece bu aşamada Airplay’in Apple’ın “tercih edilen yöntemi” olacağını varsayabiliriz. Ancak tercih edeceğiniz yöntem çok yakında çok daha fazla seçenek içerebilir.

Güncelleme: 9 Aralık Perşembe, 13:20: Bir şirket Matter TV spekülasyonunu benimsemeyi seçerse, hepsini benimsemesi gerekeceğini ekledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık Cumartesi, 14:45: Bu makalenin önceki bir sürümü, Matter web sitesindeki şirketler listesine göre Roku ve Toshiba’nın Matter’ın bir parçası olmadığını belirtti. CSA, web sitesinin güncel olmadığını ve Toshiba ve Roku’nun artık üye olduğunu söylemek için ulaştı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.