Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Lüks moda evi Zegna, Ağustos fidye yazılımı saldırısını doğruladı


Zegna

İtalyan lüks moda evi Ermenegildo Zegna, Ağustos 2021’de kapsamlı bir BT sistemlerinde kesintiye neden olan bir fidye yazılımı saldırısını doğruladı.

Açıklama, yatırımcıları karmaşık siber saldırılardan kaynaklanan iş kesintileri ve veri ihlali riskleri konusunda uyarmak için yatırım prospektüslerini güncelleyen bir SEC Form 424B3’ün bugünkü dosyalamasında geldi.

Rapor, potansiyel yatırım risklerini vurgulamak için Ağustos 2021’de firmayı vuran, BT sistemlerinin çoğunu etkileyen ve büyük ölçekli bir kesintiye neden olan bir fidye yazılımı saldırısına bir örnek sunuyor.

Zegna, bir fidye ödemesi için fidye yazılımı aktörleriyle bağlantı kurmadıklarını, bu nedenle olayı takip eden haftalarda yedeklerden geri yükleme yapmak zorunda kaldıklarının altını çiziyor.

Zegna daha önce sistemlerine yetkisiz erişimi ifşa etti o zaman, bugünkü SEC dosyasına kadar bunun bir fidye yazılımı saldırısı olduğunu doğrulayamamışlardı.

“Ağustos 2021’de, BT sistemlerimizin çoğunu etkileyen bir fidye yazılımı saldırısına maruz kaldık. Fidyenin ödenmesiyle ilgili tartışmalara katılmayı reddettiğimiz için sorumlu taraflar, BT sistemlerimizden alınan bazı muhasebe materyallerini yayınladılar.” okur Zegna’nın SEC dosyası.

“BT sistemlerinin ihlal edildiğini kamuoyuna duyurduk ve ihlali takip eden haftalarda BT sistemlerimizi güvenli yedekleme sunucularından kademeli olarak geri yükledik.”

Dosyalama, riskleri ele almak için prospektüsü güncellerken yatırımcılarayrıca uyarıyor:

“İşimizde daha geniş veya sürekli bir kesintiye neden olan bir arıza, işimiz, faaliyet sonuçlarımız ve mali durumumuz üzerinde önemli bir olumsuz etkiye sahip olabilir. Faaliyetlerimizi desteklemenin yanı sıra, sistemlerimizi gizli ve hassas bilgileri toplamak ve depolamak için kullanırız. işimiz, müşterilerimiz ve çalışanlarımız hakkında bilgiler dahil olmak üzere veriler.

Bilgi sistemlerimize herhangi bir yetkisiz erişim, bu tür verilerin gizliliğini tehlikeye atabilir ve bizi hak taleplerinin yanı sıra itibar zararına maruz bırakabilir. Sonuç olarak, veri güvenliğimizin bütünlüğünün önemli bir ihlali, işimiz, operasyonlarımızın sonuçları ve mali durumumuz üzerinde önemli bir olumsuz etkiye sahip olabilir.”

RansomEXX saldırıyı üstlendi

Geçen yıl, RansomEXX operasyonu, kurbanı bir fidye ödemeye zorlamanın bir yolu olarak verilerin yayınlandığı saldırının sorumluluğunu üstlendi.

Sızan veriler Zegna’nın sistemlerinden çalındı ​​ve firmanın saldırılarını duyurduğu gün fidye yazılımı çetesi tarafından yayınlandı.

Zegna'nın RansomEXX sızıntı portalına girişi
Zegna’nın RansomEXX sızıntı portalına girişi (Bipleyen Bilgisayar)

Saldırının bir parçası olarak, tehdit aktörleri 20,74 GB’lık veriyi sundukları yere parola korumalı ZIP dosyalarında kopyaladıklarını iddia ediyor. Şu anda, Zegna’nın sızıntı portalındaki listesinin 483.000 ziyaret aldığı iddia ediliyor.

RansomEXX Tor sitesinde hala sunulan dosyaların listesi
Sızan dosyaların listesi (M.Ö)

Ne yazık ki, Zegna’nın başvurusu sızdırılan verilerin gerçekliğini doğruluyor, ancak müşteriler ve ortaklar üzerindeki etkisi hakkında yorum yapmadılar.

Bu, kurumsal devleri vuran aynı fidye yazılımı grubudur. Konica Minolta Ağustos 2020’de, GİGABAYT Ağustos 2021’de ve daha yakın zamanda, Hellmann Dünya Çapında.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.