Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

LSASS çökmelerinin neden olduğu Windows etki alanı denetleyicisi yeniden başlatılıyor

LSASS çökmelerinin neden olduğu Windows etki alanı denetleyicisi yeniden başlatılıyor

Microsoft, Yerel Güvenlik Yetkilisi Alt Sistem Hizmeti’nin (LSASS) çökmesine ve Windows Server etki alanı denetleyicisine yol açan şimdi düzeltilen bilinen bir sorun hakkında bilgi paylaştı.

LSASS Windows hizmeti, güvenlik ilkelerini uygulamaktan sorumludur ve erişim belirteci oluşturma, parola değişiklikleri ve kullanıcı oturum açma işlemlerini işlemek için kullanılır.

LSASS çökerse, oturum açmış kullanıcılar makinede bulunan Windows hesaplarına erişimi kaybeder. Sistemin yeniden başlatılacağını bildiren bir hata gösterilir ve cihaz bir dakikadan kısa sürede otomatik olarak yeniden başlar.

Microsoft’un Pencere Sağlığı panosuna eklenen yeni bir girişte açıkladığı gibi, Ocak 2021 Yaması Salı günü yayınlanan güncellemeleri yükledikten sonra Windows Sunucuları etki alanı denetleyicilerinde beklenmedik yeniden başlatmalar tetiklenir.

Microsoft, “Lsass.exe için ‘Bilgisayarınız bir dakika içinde otomatik olarak yeniden başlatılacak’ veya ‘Sistem şimdi kapanacak ve yeniden başlatılacak’ şeklinde bir hata iletişim kutusu alabilirsiniz,” diyor.

“Windows Server 2016 ve sonraki sürümlerde, DC’ler Gelişmiş Güvenlik Yönetici Ortamında (ESAE) veya Ayrıcalıklı Kimlik Yönetimine (PIM) sahip ortamlarda Gölge İlkeleri kullandığında etkilenme olasılığınız daha yüksektir.”

Bu bilinen sorun, aşağıdakiler dahil yalnızca Windows Server platformlarını etkiler:

  • Windows Sunucusu 2022;
  • Windows Sunucusu, sürüm 20H2;
  • Windows Sunucusu 2019;
  • Windows Sunucusu 2016;
  • Windows Server 2012 R2;
  • Windows Sunucusu 2012

Microsoft, 17 Ocak ortasında yayınlanan bant dışı güncellemelerde LSASS kilitlenme sorununu ele aldı [1, 2] Ocak 2022 Yaması Salı sırasında tanıtılan, Hyper-V’nin artık başlamaması, L2TP VPN bağlantılarının başarısız olması ve ReFS birimlerinin erişilemez hale gelmesi dahil olmak üzere çok sayıda diğer kritik hatayı düzeltmek için.

Bant dışı güncellemeler yayınlanırken etki alanı denetleyicilerinin önyükleme döngüsü sorunlarına girmesinden de söz edilirken, Microsoft bunlara neyin sebep olduğuna dair herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Ancak Redmond, sorunu gidermek ve Windows etki alanı denetleyicilerinizin rastgele yeniden başlatılmasını önlemek için 8 Şubat’ta yayınlanan en son güvenlik güncellemelerini yüklemenizi önerir.

Şirket, “Bu da dahil olmak üzere önemli iyileştirmeler ve sorun çözümleri içeriyor. Bu toplu bir güncellemedir, bu nedenle yüklemeden önce herhangi bir önceki güncellemeyi uygulamanıza gerek yoktur.” katma.

Ocak ayı bant dışı güncellemeleri şu adresten indirilebilir: Microsoft Güncelleme Kataloğu veya isteğe bağlı güncellemeler olarak Windows Update. Ayrıca Windows Server Update Services’a (WSUS) manuel olarak da eklenebilirler.

Bunları Window Update aracılığıyla yüklüyorsanız, isteğe bağlı güncellemeler otomatik olarak sunulmadığından veya yüklenmediğinden bunları manuel olarak kontrol etmeniz gerekir.

Bu ay, Microsoft ayrıca Ocak Windows güncellemeleri tarafından tetiklenen ve bilinen diğer iki sorunu da düzeltti. Aktif Dizin ve Netlogon konular.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.