Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Linux Çekirdeği 5.19.12 hatası Intel dizüstü bilgisayar ekranlarına zarar verebilir


Linux hatası

Linux kullanıcıları, Linux çekirdeği sürüm 5.19.12’ye yükselttikten sonra Intel dizüstü bilgisayar ekranlarında tuhaf beyaz flaşlar ve hızlı yanıp sönmeler gördüklerini bildirdiler ve bu da hatanın ekranlara zarar verebileceğine dair uyarılara yol açtı.

Linux çekirdek sürümü 5.19.12 deneysel veya beta değil, 28 Eylül 2022’de çıkan kararlı dalın bir nokta sürümüdür.

Görsel bir rahatsızlık olmasının yanı sıra, beklenmedik ekran titremesi kullanıcıların sistemlerinde herhangi bir şey yapmasını engeller ve Intel Linux çekirdek mühendisi Ville Syrjäl, bunun ekrana da zarar verebileceği konusunda uyarır.

Sorundan etkilenen kullanıcıların Linux günlüklerini analiz ettikten sonra, Syrjäl yanıtladı çekirdek posta listesine, sorunun panellere zarar verebilecek sahte panel güç sıralama gecikmelerinde yattığını söyleyerek.

Syrjä, insanların makinelerinde donanım hasarına yol açmamak için Linux Çekirdeğinin hemen eski bir sürüme döndürülmesini ve “Intel GPU’lu dizüstü bilgisayar kullanan hiç kimsenin 5.19.2 çalıştırmadığına” dair bir öneri yayınlamasını önerdi.

Ne yazık ki, bu gerçekleşme, birçok kullanıcının zaten buggy Linux sürümüne yükselttikten sonra, sistemlerine zarar verme riskiyle karşı karşıya kaldıktan ve çekirdek sürüm düşürmelerini uygulamak zorunda kaldıktan sonra geldi.

Sorundan etkilenen en büyük kullanıcı topluluğu, Çerçeve dizüstü bilgisayarlarArch ile ilgili sorunları bildirme ve fötr şapka Linux çekirdeği 5.19.2’ye yükseltme sonrasında.

Ahır dalının önde gelen koruyucusu Greg Kroah-Hartman, yayınlanan çekirdek sürümü 5.19.13 Salı günü, sorunu çözmek ve Linux dağıtımlarına sıçramak için güvenli bir adım atmak.

“Bu sürüm, 5.19.12 ile sorun yaşayan bazı Intel grafik sistemlerindeki bir gerilemeyi çözmek içindir. 5.19.12 ile bu sorunu yaşamıyorsanız, yükseltmeye gerek yoktur.”

Popüler Arch tabanlı dağıtım Majaro zaten atlayacaklarını duyurdu 5.19.7’den doğrudan 5.19.13’e, Intel GPU dizüstü bilgisayar kullanıcıları için risk oluşturmadan kaçınıldı.

Ancak, Linux çekirdeği yükseltmelerini diğer birçok dağıtımda zorlamadaki gecikme göz önüne alındığında, buggy sürümü bazılarına daha sonra gelebilir.

Kullanıcıların yükseltmeden önce çekirdek sürüm numaralarını kontrol etmeleri ve Intel dizüstü bilgisayar kullanıyorlarsa Linux 5.19.12’den kaçınmaları önerilir.

Hatadan zaten etkilenenlerin, ekranlarını uzun süre yanıp sönme modunda çalışır durumda bırakmamaları tavsiye edilir, çünkü bu, ekranda geri dönüşü olmayan hasara neden olma şansını artırır.

Tipik olarak, önyükleyiciler, kullanıcıların son üç çekirdek sürümünden seçim yapmasına izin verir, bu nedenle sorunsuz bir sürüme geri dönmek çok zor olmamalıdır.

Grub’da seçeneği görmüyorsanız, önyükleme sırasında klavyenizdeki “Shift” düğmesini basılı tutun.

Bu arada, ana hat 6.0 sürümünün yayınlanması Pazar günü Linus Torvalds tarafından açıklandıArc GPU’lar, AMD RDNA 3 ve Intel “Raptor Lake” için destek getiren, Intel Xeon ve AMD EPYC yongaları için performans artırıcı zamanlayıcı değişiklikleri, enerji ince ayarları ve daha fazlası.

Bir sonraki dönüm noktası, ham hız ve esneklik sağlayan yüksek performanslı, bellek açısından güvenli bir programlama dili olan Rust’ı destekleyen ilk sürüm olan 6.1 sürümü olacaktır.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.