Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

LibreOffice 7.4, MS Office uyumluluk geliştirmeleriyle birlikte yayınlandı


Renkli bir arka planda LibreOffice logosu

LibreOffice 7.4 piyasaya sürüldü ve tüm paket programlarında çok sayıda iyileştirme, düzeltme ve küçük üretkenlik odaklı özelliklerin tanıtımı yapıldı.

LibreOffice, 120 dilde, Linux, Windows ve macOS işletim sistemlerinde bulunan ve bir dizi mimariyi destekleyen, dünyanın en yaygın kullanılan açık kaynaklı ofis paketidir.

Sürüm 7.4, projenin birlikte çalışabilirliğini ve tescilli MS Office belge formatlarıyla uyumluluğunu geliştirmeye odaklanan, şube yedinin dördüncü ana sürümüdür ve bu konuda çok fazla çalışma yapılmıştır.

En son sürüm, küresel bir gönüllü topluluğunun yanı sıra Collabora, RedHat ve TDF’den (The Document Foundation) programcıların katkıları sayesinde mümkün oldu.

LibreOffice 7.4'e katkı yüzdesi
LibreOffice 7.4’e katkı yüzdesi (TDF)

Toplamda 147 bireysel katkıda bulunan kişi LibreOffice 7.4 üzerinde çalıştı ve programın belgelerini desteklemek için kapsamlı yerelleştirme seçenekleri sunan 528 gönüllüden oluşan bir ekibin katıldığı 658.000 değişiklik yaptı.

Yeni özellikler

Sürümün duyurusuna göre LibreOffice 7.4’te vurgulanan özellikler şunlardır:

Genel:

 • WebP görüntüleri ve EMZ/WMZ dosyaları için destek
 • ScriptForge komut dosyası kitaplığı için yardım sayfaları
 • Extension Manager için arama alanı
 • Performans ve uyumluluk iyileştirmeleri

Yazar:

 • Dipnot alanında daha iyi değişiklik takibi
 • Düzenlenen listeler, değişiklik takibinde orijinal numaraları gösterir
 • Tireleme için yeni tipografik ayarlar

Kireç:

 • E-tablolarda 16.384 sütun desteği
 • Açılır Otomatik Toplam widget’ındaki ekstra işlevler
 • Sayfa adlarını aramak için yeni menü öğesi

Etkilemek:

 • Belge temaları için yeni destek

Yukarıdakilerin yanı sıra, LibreOffice 7.4, açık kaynak paketinde MS Office dosyalarının açılmasını daha az sorunlu hale getirmeyi amaçlayan, birlikte çalışabilirlik açısından bir dizi iyileştirme ve düzeltme de getiriyor.

Duyuru, dosya tipi birlikte çalışabilirlikle ilgili önceki sürüme (7.3) göre çarpıcı iyileştirmeler vaat ediyor, bu nedenle iki ofis paketi arasında çalışanların 7.4’e yükseltmeleri şiddetle tavsiye ediliyor.

Bu biçim ISO onaylı, güvenli olduğundan ve gizli yapay karmaşıklık içermediğinden, DOC veya DOCX yerine ODF dosya türünü kullanmanız önerilir. Ayrıca, ODF dosyalarının uzak gelecekte daha iyi destek alması garanti edilir.

Son olarak Document Foundation, MS Office’ten İşletmeler için LibreOffice’e geçmek isteyen şirketleri desteklemek için danışmanlık, eğitim ve geçiş desteği sağlayarak bir Geçiş Protokolü başlattı.

Yeni sürüm duyurusu, şirketlere kullanmaları gerektiğini hatırlatma fırsatı sunuyor İşletmeler için LibreOffice Topluluk baskısı değil, çünkü ikinci seçenek tüm projenin büyüme potansiyelini ve evrim oranını baltalıyor.

Ev kullanıcıları doğrudan LibreOffice’e gidebilir indirme portalı ve işletim sistemleri için en son sürümü edinin.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.