Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

LG, yeni nesil OLED EX teknolojisinin gelişmiş parlaklık ve doğruluk sağladığını söylüyor

LG, yeni nesil OLED EX teknolojisinin gelişmiş parlaklık ve doğruluk sağladığını söylüyor

LG, favori OLED TV’lerimizden bazılarının üreticisidir, bu nedenle şirket, temel panel teknolojisini geliştirdiğini söylediğinde, buna dikkat etmeye değer. Bugün, LG Display, şirketin parlaklığı yüzde 30’a kadar artıracağını, görüntü doğruluğunu artıracağını ve bitmiş ürünlerde daha küçük çerçevelere izin vereceğini söylediği OLED EX olarak adlandırılan yeni nesil OLED teknolojisini duyurarak tam da bunu yaptı.

Bu iyileştirmeler iki önemli değişiklikten kaynaklanmaktadır. Birincisi, LG’nin OLED panellerinin kimyasal yapısında döteryum olarak bilinen bir elementin kullanılması, ikincisi ise algoritmik görüntü işlemenin dahil edilmesidir. LG, ikincisinin kişisel izleme alışkanlıklarınıza bağlı olarak TV’nizdeki her bir ışık yayan diyotun kullanımını “tam olarak [control] Oynatılan video içeriğinin ayrıntılarını ve renklerini daha doğru bir şekilde ifade etmek için ekranın enerji girişi.”

OLED EX panelleri, resim kalitesini iyileştirmek için yeni kimyasal tasarım ve tahmine dayalı algoritmalar kullanır.
Resim: LG Ekran

Bunların hepsi kulağa hoş ve iyi geliyor, ancak OLED EX’in önemli bir gelişme mi yoksa sadece bazı coşkulu markalaşma ile artan bir ilerleme mi olduğuna gerçekten karar vermek için bu yeni panelleri bizzat görene kadar beklememiz gerekecek. (Bu notta LG, OLED EX’deki “EX”in “evrim” ve “deneyim” kelimelerinden geldiğini faydalı bir şekilde açıklıyor. Çok 90’lar, diye düşündüm.)

LG’nin OLED EX ile küçültülmüş çerçeve boyutlarıyla ilgili iddiaları en azından biraz daha somut. Şirket, 65 inçlik bir OLED ekranı içeren hesaplamalara dayanarak, çerçeve kalınlığını 6 mm’den 4 mm’ye indirebileceğini söylüyor. Kağıt üzerinde çok büyük bir değişiklik değil, ancak bu teknolojinin zaten ne kadar optimize olduğu göz önüne alındığında, her küçük iyileştirme için mücadele edilmesi gerekiyor.

LG, 2022’nin ikinci çeyreğinden itibaren tüm OLED panellerine OLED EX teknolojisini dahil etmeye başlamayı planladığını, ancak bu teknolojinin tüketicilere ulaşmasının daha ne kadar süreceği belli değil. LG, OLED teknolojisini geliştirmenin yanı sıra, bu yılki CES konferansında daha çılgın konseptlerle oynuyor ve yeni şeffaf ekranların yanı sıra yatar, kavisli OLED tahtları sergiliyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.