Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

LG, 2022 serisinin bir parçası olarak şimdiye kadarki en büyük ve en küçük OLED TV’lerini duyurdu

LG, 2022 serisinin bir parçası olarak şimdiye kadarki en büyük ve en küçük OLED TV’lerini duyurdu

Yeni bir yıl ve bu, bugün LG’nin en yeni OLED TV serisini duyurduğu anlamına geliyor. Şirket, 2022 için yeni ekran boyutları ekliyor, G serisindeki parlaklığı (tekrar) hızlandırıyor ve TV’lerinde çalışan webOS yazılımına çok kullanıcılı profiller gibi bazı ek özellikler getiriyor.

Şimdi A9 işlemcisinin beşinci neslinde LG, 2022 TV’lerin daha iyi 4K yükseltme, gelişmiş ton eşleme ve ön plan nesnesi geliştirme yoluyla daha fazla derinlik hissi içereceğini söylüyor.

TV’lere gelince, 2021’de G1’de daha yüksek parlaklıktaki OLED “Evo” panelini piyasaya sürdükten sonra, Evo bu yıl hem G2’de hem de daha çok ana akım C2’de yer alacak. LG, G2’nin parlaklık artırma algoritmaları ve TV bileşenlerinden daha iyi ısı dağılımı kombinasyonu yoluyla C2’den daha yüksek tepe parlaklık sayıları sağlayacağını söylüyor. Ancak C2, iki yıl önceki CX gibi bir şeyden hala daha iyi performans göstermeli.

Evo’yu C serisine genişletmek çok mantıklı: LG, bu serinin Amerika Birleşik Devletleri’nde fiyatı 1.500 doların üzerinde olan en çok satan “premium TV dizisi” olduğunu iddia ediyor. LG, hem G2 hem de C2 için yapılarında bu TV’leri önemli ölçüde daha hafif yapan yeni bir kompozit fiber malzeme kullandığını söylüyor; örneğin, 65 inçlik C2, C1’in ağırlığının neredeyse yarısı kadardır. Bu, bu çok ince, kırılgan ekranlar için daha az stresli bir kutu açma ve montaj deneyimi ile sonuçlanmalıdır.

Geçen yılki C1 OLED’in (sağda) yanında gösterilen LG’nin G2’si (solda), bu tam olarak doğru bir karşılaştırma değil.

CES öncesinde New Jersey’de düzenlenen bir basın toplantısında LG, parlaklık kazanımlarını göstermek için yeni G2’yi C1 ile yan yana sıraladı. Yıldan yıla iyileştirmeleri göstermek için daha yararlı bir karşılaştırma, onu G1’in Evo ekranına karşı koymak olurdu, ancak böyle bir şans yok. G2 kesinlikle C1’den daha iyi görünüyordu, ancak bu aşamalı bir demoydu – bu yüzden gördüğünüz büyük farkı bir tuz tanesi ile alın.

LG’nin C2 OLED TV’leri, şirketin daha parlak “Evo” panelini içerecek.

Hala OLED’lerin bilindiği mükemmel siyahlara sahip olacaklar.

LG ayrıca her iki uçta da yeni ekran boyutları ekliyor. C serisi, şirketin küçük yatak odaları, ofisler veya dar alanlardaki oyuncular için mükemmel bir seçim olacağını düşündüğü 42 inçlik yeni bir OLED alıyor. (Önceden, en küçük LG OLED 48 inç idi.) Ve G serisine katılan muazzam bir 97 inç 4K modeli var. LG, geçmişte 83 inç 4K ve 88 inç 8K TV’ler sunmuştu, ancak şehirde yeni bir dev OLED var.

LG’nin 2022 OLED serisi, oyun monitörü olarak mükemmel olabilecek 42 inçlik bir model içeriyor.

Her zaman olduğu gibi, hem G hem de C serisindeki her HDMI bağlantı noktası, eksiksiz HDMI 2.1 özellikleri sunacak – ve bu sefer LG gerçekten ciddi. Şirketin TV’leri son yıllarda yaklaşık 40Gbps HDMI bant genişliği ile sınırlıyken, 2022 için tüm 48Gbps boru hattını kullanıyor. Ayrıca normal 120Hz 4K oyun oynama, değişken yenileme hızı, otomatik düşük gecikme modu ve benzeri özellikleri almaya devam edeceksiniz. Bununla birlikte, LG’nin bu alanların birkaçında zaten geride kaldığını belirtmekte fayda var; Samsung’un henüz duyurulan 2022 TV’lerinden bazıları, PC oyuncuları için 144 Hz’ye kadar VRR’yi destekler.

97 inç G2 OLED gerçek bir mamuttur ve kesinlikle buna uygun bir fiyatı olacaktır.

Bu, LG’nin oyuncular için kendi geliştirmelerini yapmadığı anlamına gelmiyor. Oyun panosu en üst katmana daha fazla bilgi koyacak, böylece fazladan tıklamalardan kaçınacaksınız ve tam oyun optimize edici menüsüne atlamadan temel ayarları değiştirebileceksiniz. Ayrıca spor oyunları için yeni bir beşinci ön ayar ve görüntü ayarlarında bir karanlık oda oyun modu var. Son aylarda LG, GeForce Now ve Google Stadia bulut oyun hizmetleri için destek sağladı.

Alt seviye A serisi de 2022’de LG’nin OLED ailesinin bir parçası olmaya devam edecek, ancak HDMI 2.1 ve oyun merkezli özelliklerden yoksun olduğu için öncelikle film ve TV izleme için tasarlandı.

LG G2 OLED’i: 97-, 83- olarak mevcuttur. 77-, 65- ve 55-inç boyutları

LG C2 OLED’i: 83, 77, 65, 55, 48 ve 42 inç boyutlarında mevcuttur

LG, Mini LED çoğunluğa 2021’de katıldı ve bu yıl, şirketin eski LCD setlerinden çok daha iyi kontrast ve siyah seviyeleri için teknolojiyi kullanan, korkunç bir şekilde adlandırılan “QNED” TV’lerinin başka bir dalgasını piyasaya sürüyor. Değil kusursuz OLED gibi siyah ve sonsuz kontrast, ancak daha fazla yaklaşamazsınız – ve Mini LED TV’ler, genel parlaklık söz konusu olduğunda OLED’den daha yükseğe çıkabilir.

Ancak kafa karıştırıcı bir şekilde, LG, 2022’de onu taşıyan tüm TV’lerde Mini LED olmayacağından, “QNED” markasının ne anlama geldiğini karıştırıyor. Giriş seviyesi QNED80 modeli, minyatür LED arka aydınlatma olmadan geleneksel, daha az hassas yerel karartmaya sahip olacak.

Mini LED, LG’nin QNED TV’lerini daha iyi parlaklıkla OLED kontrastına yaklaştırır.

LG TV’lerdeki temel webOS yazılımı da bu yıl bazı ince ayarlar görüyor. Öncelikle, en son sürüm, yayınlandığı yılla uyumlu olacak şekilde “webOS 22” olacaktır. Bu, öncekinden biraz daha basit. Şirket ayrıca, her bir kişinin kendi kişiselleştirilmiş önerilerini ve ana ekranı beğenilerine göre özelleştirme özgürlüğünü aldığı birden fazla kullanıcı profili için destek ekliyor. LG’ye TV görüntü ayarlarının her kullanıcı için özelleştirilip kaydedilemeyeceğini sordum (evinizdeki birinin pembe dizi efektini gerçekten sevmesi durumunda), ancak profiller o kadar geniş değil.

LG ayrıca, beslemeyi bir TV’den (bir kablo kutusunun veya başka bir bileşenin takılı olabileceği) farklı bir odadaki diğerine “geçici olarak” gönderebilecek “odadan odaya paylaşım” adlı bir özellik vaat ediyor. Bu modda kanalları değiştirebilecek ve diğer işlemleri yapabileceksiniz. Ancak odadan odaya paylaşım, TV’ler gönderilene kadar kullanıma sunulmayacak, bu nedenle şu anda çok fazla ayrıntı yok. Last, TV kapalıyken ekranı dijital bir tuvale dönüştüren, 2022 için yeni bir “Her Zaman Hazır” modudur, sanat eserlerini sergilemek, zamanı takip etmek veya müzik çalmak için.

webOS artık farklı kullanıcı profillerini destekliyor.

Ama aksi takdirde, LG’nin geçen yıl tanıttığı deneyimin aynısı.

LG’nin 2022 TV dizisi için tam fiyatlandırma ve yayın zaman dilimleri, bu baharda gönderilmeye yaklaştıkça mevcut olacak. Görünüşe göre şirket bu yıl işleri biraz güvenli oynuyor – özellikle QD-OLED TV’lerin ufukta olduğu söylentileri ışığında. Ancak belki de bu, LG’nin Sony’nin daha pahalı modellerinin primini talep etmeyen bir OLED TV için tavsiye olarak statüsünü koruması için yeterlidir.

Fotoğraf Chris Welch / The Verge

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.