Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Lazarus bilgisayar korsanları açık kaynaklı yazılımı silahlandırıyor


Kuzey Kore hacker

Microsoft, Kuzey Kore sponsorluğundaki Lazarus tehdit grubunun meşru açık kaynaklı yazılımları trojan haline getirdiğini ve bunu teknoloji, savunma ve medya eğlencesi gibi birçok endüstri sektöründeki kuruluşların arka kapılarında kullanmak için kullandığını söylüyor.

Lazarus eyalet bilgisayar korsanları tarafından BLINDINGCAN (diğer adıyla ZetaNile) arka kapısını dağıtmak için silahlandırılan açık kaynaklı yazılımların listesi PuTTY, KiTTY, TightVNC, Sumatra PDF Reader ve muPDF/Subliminal Recording yazılım yükleyicisini içerir.

PuTTY ve KiTTY SSH istemcileri, aynı zamanda, sahte iş becerileri değerlendirmelerinde hedeflerin cihazlarını arka kapı olarak kullanmak için kullanıldı. Mandiant tarafından bildirildiği gibi bu ay.

Bu truva atına dönüştürülmüş yazılım, 2022 Nisan ayının sonundan Eylül ayının ortasına kadar olan sosyal mühendislik saldırılarında kullanıldı ve öncelikle İngiltere, Hindistan ve ABD’deki BT ve medya kuruluşlarında çalışan mühendisler ve teknik destek uzmanlarına odaklandı.

Saldırganlar, “hedefleri LinkedIn’den ve kötü amaçlı yazılım dağıtımı için şifreli mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a taşımak amacıyla teknoloji, savunma ve medya eğlence şirketlerinde çalışan işe alım görevlileri olduğunu iddia eden sahte profiller” oluşturdular. söz konusu.

“Hedefler, mesleklerine veya geçmişlerine göre uyarlanmış sosyal yardım aldı ve birkaç meşru şirketten birinde açık bir pozisyona başvurmaları için teşvik edildi.”

Hedefler, kötü amaçlı yazılımı sistemlerine yerleştirmek için silahlı yazılımı indirmeleri için kandırıldıktan sonra, Lazarus operatörleri, hassas bilgileri çalmak amacıyla yanal hareket ve ağ keşfi için arka kapıyı kullandı.

Son ÇİNKO kampanyası
Son ÇİNKO kampanyası (Microsoft)

Mandiant, raporunda grubun son faaliyetlerinin devamı gibi göründüğünü söyledi. Operasyon Rüya İşiABD’deki önde gelen savunma ve havacılık şirketlerinin hedeflerini sahte iş teklifleriyle cezbettiği Haziran 2020’den bu yana aktif olan bir Kuzey Kore siber casusluk kampanyası.

bu Lazarus Grubu (ZINC, Labyrinth Chollima ve Black Artemis olarak da takip edilir) en az 2009’dan beri aktif olan bir Kuzey Kore askeri hack grubudur.

Sony Films’i hackledikten sonra ün kazandı. Operasyon Gişe Rekortmeniçoklu dünya çapında bankalarve 2017 küresel koordinasyonu için Ağlamak istiyor fidye yazılımı kampanyası.

Daha yakın zamanlarda, Lazarus hedeflenen güvenlik araştırmacıları Ocak ayında ve Ocak ayında ayrıntılı sahte “güvenlik araştırmacısı” sosyal medya kişileri kullanan sosyal mühendislik saldırılarında benzer bir kampanya Martta.

Ayrıca ThreatNeedle arka kapısını büyük ölçekli bir siber casusluk kampanyasında kullandılar. savunma sanayi bir düzineden fazla ülkeden.

ABD hükümeti DPRK sponsorluğundaki üç bilgisayar korsanlığı grubuna yaptırım uygulandı (Lazarus, Bluenoroff ve Andariel) Eylül 2019’da ve şimdi 5 milyon dolara kadar ödül sunuyor Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının siber faaliyetleri hakkında bilgi için.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.