Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

LASIK Göz Cerrahisi Serisi Bölüm I III – Banyo ve Duş Sonrası

Bir LASIK göz ameliyatı hastasının prosedürü tamamlandığında, LASIK göz cerrahı ofisi onları uzun bir şekerleme yapmak için eşlik eden bir sürücü ile eve gönderir. Uyandıklarında, zaten daha net bir görüş deneyimleyebilecekler. Bununla birlikte, kornea dokusunun tamamen iyileşmesi için birkaç hafta gerektiğini hatırlamak zorunludur. Bu gerçekleşirken, hastalar genellikle LASIK göz ameliyatından sonra belirli günlük görevleri ne zaman ve nasıl tamamlayacakları hakkında sorular sorarlar. Bu makale, ameliyat sonrası LASIK bireylerin ne zaman banyo yapıp duş alabileceğini, gerekli ilaçlara nasıl yaklaşılacağını ve gözleriniz tamamen iyileşene kadar günlük aktivitelerin nasıl tamamlanacağını tartışan yaklaşan üç bölümlük bir diziden biridir.

Banyo ile ilgili olarak, çok sayıda LASIK göz cerrahı, son derece dikkatli olduğunuz ve saç bakım ürünlerini ve yüz yıkama sıvılarını göze çok yakın almadığınız sürece, LASIK ameliyatınızdan sonraki gün duş veya kuş banyosu yapmayı kabul edilebilir bulmaktadır. Ancak birçok LASIK göz cerrahı, göze su (veya sabun, şampuan, vücut yıkama vb.) girmeden veya başınızı suya sokmadan önce 5 gün beklemenizi önerir. Bu önlemler kornea dokunuzun düzgün şekilde iyileşmesini sağlar. Ameliyat sonrası 5 gün boyunca su, sabun, şampuan ve/veya benzeri yıkama malzemeleri gözlerden uzak tutulmazsa, hastalar:

  • Gözlerde sabun, su, şampuan vb. ile enfeksiyon riskini çalıştırın

  • Yanma ve tahrişi deneyimleyin

  • Gözlerini ovun ve LASIK prosedürü sırasında yapılan kornea flebini kırıştırın, kornea flebinin yerinden çıkma riski

  • Herhangi bir kuru göz semptomunu kazara şiddetlendirin/kuru göz semptomları yaşamaya başlayın

Yüzme ile ilgili olarak, LASIK göz cerrahlarının ofisleri, ameliyat sonrası LASIK göz ameliyatı hastalarına havuza, jakuziye, okyanusa veya göle atlamadan önce 14 gün beklemelerini şiddetle tavsiye eder. Klorlu sudaki kimyasallar ve tuzlu ve tatlı su kütlelerinde bulunan partiküller nedeniyle LASIK’ten hemen sonra tahriş, kızarıklık ve kornea dokusu enfeksiyonu olasılığı yüksektir. Bu su kütleleriyle etkileşimler iyileşme sürecini yavaşlatabilir veya ameliyat sonrası hasara neden olabilir.

Yüzme, banyo yapma ve duş almanın yanı sıra, LASIK göz ameliyatı sonrası hastalardan da belirli, kısa süreler boyunca günlük yaşamın diğer yönlerini yakından izlemeleri istenir. Güvende ve temkinli kalırken ilerlemenizi yakından izlemek, gözlerinizin prosedürel değişikliklere tam olarak uyum sağlaması için zaman ayırmasına izin vermek için çok önemlidir. Hem gerekli hem de isteğe bağlı ilaçlar, makyaj uygulamaları ve evcil hayvanların ve küçük çocukların yakınlığı da buna göre izlenmelidir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.