Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, sahte Coinbase iş teklifleriyle kripto uzmanlarını hedef alıyor


Kuzey Kore kripto

Kötü şöhretli Kuzey Koreli Lazarus hack grubu tarafından, bilgisayar korsanlarının fintech endüstrisindeki çalışanları hedef almak için Coinbase’i taklit ettiği yeni bir sosyal mühendislik kampanyası keşfedildi.

Hacking grubunun kullandığı yaygın bir taktik, bir sosyal mühendislik saldırısının parçası olarak bir iş teklifi sunmak ve bir ön tartışma yapmak için LinkedIn üzerinden hedeflere yaklaşmaktır.

Göre Hüseyin JaziŞubat 2022’den beri Lazarus etkinliğini yakından takip eden Malwarebytes’te bir güvenlik araştırmacısı olan tehdit aktörleri artık Coinbase’denmiş gibi davranarak “Mühendislik Müdürü, Ürün Güvenliği” rolüne uygun adayları hedefliyor.

Coinbase, dünyanın en büyük kripto para borsası platformlarından biridir ve Lazarus’un prestijli bir organizasyonda kazançlı ve cazip bir iş teklifi için zemin hazırlamasını sağlar.

Mağdurlar iş pozisyonuyla ilgili bir PDF olduğuna inandıkları şeyi indirdiklerinde, aslında bir PDF simgesi kullanarak kötü amaçlı bir yürütülebilir dosya alıyorlar. Bu durumda, dosyanın adı “Coinbase_online_careers_2022_07.exe”dir ve bu dosya, yürütüldüğünde kötü amaçlı bir DLL yüklenirken aşağıda gösterilen sahte PDF belgesini görüntüler.

Önizlemede görüldüğü gibi cazibe PDF dosyası
Sahte PDF yürütülebilir dosyasını çalıştırırken görüntülenen Decoy PDF(@mr2jazi)

Çalıştırıldığında, kötü amaçlı yazılım, virüslü cihazda gerçekleştirilecek komutları almak için GitHub’ı bir komut ve kontrol sunucusu olarak kullanır.

Bu saldırı zinciri, Malwarebytes tarafından şurada belgelenene benzer: bir blog yazısı yılın başında.

Jazi, Bleeping Computer’a, Lazarus’un hedeflerine kötü amaçlı yazılım bulaştırmak için benzer taktikler ve yöntemler izlediğini ve bireysel kimlik avı kampanyalarının altyapı çakışmalarına sahip olduğunu söyledi.

Geçmişte Lazarus tarafından sahte iş teklifleri kullanılarak yürütülen diğer kampanyalar, Genel Dinamikler ve Lockheed Martin.

Lazarus bilgisayar korsanları kriptoyu hedef alıyor

Devlet destekli Kuzey Koreli hack gruplarının bankalara, kripto para borsalarına, NFT pazarlarına ve önemli holdinglere sahip bireysel yatırımcılara karşı finansal olarak motive edilmiş saldırılar başlatmasıyla biliniyor.

Yılın başlarında, ABD istihbarat servisleri Lazarus’un yayılması konusunda uyardı Truva atlı kripto para cüzdanları ve insanların özel anahtarlarını çalan ve varlıklarını sifonlayan yatırım uygulamaları.

Nisan ayında ABD Hazinesi ve FBI bağlantılı çalıntı kripto para birimi blok zinciri tabanlı oyun Axie Infinity’den Lazarus’a, onları sorumlu tutan 617 milyon doların üzerinde hırsızlık Ethereum ve USDC belirteçleri değerinde.

Daha sonra açıklandığı gibi, Temmuz ayında, Axie Infinity hack’i sayesinde mümkün oldu. bağcıklı bir PDF dosyası sözde bu, blockchain mühendislerinden birine gönderilen kazançlı bir iş teklifinin ayrıntılarını içeriyordu.

Dosyayı açmak mühendisin bilgisayarına bulaştı, Lazarus’un ayrıcalıklarını yükseltmesine ve firma ağında yanlamasına hareket etmesine olanak sağladı, sonunda Ronin Köprüsü’nde bir güvenlik açığı buldu ve bir istismarı tetikledi.

Aynı tür saldırı, Lazarus’un Coinbase’in cezbettiği en son kampanyada başarmayı umduğu şeydir, çünkü PDF’yi açmak ve bilgisayar korsanlarının şirket ağına ilk erişimini sağlamak için bir şirkette yalnızca tek bir kişi gerekir.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.