Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Kullanıcı tercihi medya özellikleri istemci ipuçları başlıkları

Kullanıcı tercihi medya özellikleri istemci ipuçları başlıkları

CSS medya sorguları ve özellikle kullanıcı tercihi medya özellikleri beğenmek prefers-color-scheme veya prefers-reduced-motionpotansiyele sahip önemli bir etkisi bir sayfa tarafından iletilmesi gereken CSS miktarı ve sayfa yüklendiğinde kullanıcının sahip olacağı deneyim.

Odaklanmak prefers-color-scheme– ancak mantığın diğer kullanıcı tercihi medya özellikleri için de geçerli olduğunu vurgulayarak – kritik oluşturma yolundaki belirli eşleşmeyen renk şeması için CSS’yi yüklememek ve bunun yerine başlangıçta yalnızca o anda ilgili CSS’yi yüklemek en iyi uygulamadır. Bunu yapmanın bir yolu, &LTlink media>.

Ancak, yüksek trafikli siteler gibi Google arama gibi kullanıcı tercihi medya özelliklerini onurlandırmak isteyen prefers-color-scheme ve performans nedenleriyle satır içi CSS’nin tercih edilen renk şemasını (veya sırasıyla diğer kullanıcı tercihi medya özelliklerini) ideal olarak istek zamanında bilmesi gerekir, böylece ilk HTML yükünde zaten doğru CSS satır içi bulunur.

Ek olarak ve özellikle prefers-color-schemesiteler kesinlikle kaçınmak istiyor yanlış renk teması flaşı.

bu Sec-CH-Prefers-Color-Scheme ve Sec-CH-Prefers-Reduced-Motion istemci ipucu başlıkları, bir kullanıcı tercihi medya özellikleri serisi istemci ipuçları başlıkları bu sorunu çözmeyi amaçlıyor.

İstemci ipuçlarıyla ilgili arka plan #

HTTP İstemci İpuçları tanımlar Accept-CH sunucuların proaktif içerik anlaşması için istek başlıklarını kullanımlarının reklamını yapmak için kullanabilecekleri, halk arasında istemci ipuçları olarak adlandırılan yanıt başlığı. bu Kullanıcı Tercihi Medya Özellikleri İstemci İpuçları Başlıklar teklif, kullanıcı tercihi medya özelliklerini iletmeyi amaçlayan bir dizi müşteri ipucunu tanımlar. Bu istemci ipuçları, rapor ettikleri ilgili kullanıcı tercihi medya özelliğinin adını alır. Örneğin, şu anda tercih edilen renk şemasına göre prefers-color-scheme uygun şekilde adlandırılmış aracılığıyla rapor edilir Sec-CH-Prefers-Color-Scheme müşteri ipucu.

Kritik müşteri ipuçlarıyla ilgili arka plan #

istemci ipuçları önerilen Kullanıcı Tercihi Medya Özellikleri İstemci İpuçları Başlıklar muhtemelen en yaygın olarak kullanılacaktır Kritik İstemci İpuçları. Kritik İstemci İpuçları, ortaya çıkan kaynağı anlamlı bir şekilde değiştiren İstemci İpuçlarıdır. Böyle bir kaynak, sayfa yüklemelerinde tutarlı bir şekilde getirilmelidir (dahil ilk kullanıcı tarafından görülebilen anahtarların sarsılmasını önlemek için sayfa yükleme).

İstemci ipucu sözdizimi #

Kullanıcı tercihi ortam özellikleri bir addan oluşur (örneğin prefers-reduced-motion) ve izin verilen değerler (gibi no-preference veya reduce). Her müşteri ipucu başlık alanı şu şekilde temsil edilir: HTTP için Yapılandırılmış Başlıklar içeren nesne öğe kimin değeri a sicim. Örneğin, kullanıcının karanlık bir temayı ve azaltılmış hareketi tercih ettiğini iletmek için istemci ipuçları aşağıdaki örnekteki gibi görünür.

GET / HTTP/2
Host: example.com
Sec-CH-Prefers-Color-Scheme: "dark"
Sec-CH-Prefers-Reduced-Motion: "reduce"

Yukarıdaki istemci ipuçlarında iletilen bilgilerin CSS karşılığı şu şekildedir: TheComedicComedian (prefers-color-scheme: dark) {} Ve TheComedicComedian (prefers-reduced-motion: reduce) {} sırasıyla.

İstemci ipuçlarının tam listesi #

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.