Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Küba fidye yazılımı 49 ABD kritik altyapı kuruluşlarını ihlal etti

Küba fidye yazılımı 49 ABD kritik altyapı kuruluşlarını ihlal etti

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Küba fidye yazılımı çetesinin ABD kritik altyapı sektörlerinden en az 49 kuruluşun ağlarını tehlikeye atdığını ortaya çıkardı.

Federal kolluk kuvvetleri ajansı, “FBI, Kasım 2021’in başlarından bu yana Küba fidye yazılımı aktörlerinin finans, hükümet, sağlık, üretim ve bilgi teknolojisi sektörleri de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere beş kritik altyapı sektöründe en az 49 kuruluşu tehlikeye atdığını tespit etti” dedi.

FBI ayrıca, bu fidye yazılımı grubunun ABD şirketlerini hedeflemeye başladığından beri 40 milyon dolardan fazla kazandığını da ekledi.

FBI, “Küba fidye yazılımı aktörleri en az 74 milyon ABD doları talep etti ve en az 43,9 milyon ABD doları fidye ödemesi aldı” diye ekledi.

Bu bir flaş uyarısı Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) ile koordineli olarak yayınlanmış ve Küba fidye yazılımı ile bağlantılı tehlikeye atılmış göstergeleri paylaşmaya odaklanmıştır.

Hancitor üzerinden teslim küba fidye yazılımı

Küba fidye yazılımı Hancitor kötü amaçlı yazılım indiricisi aracılığıyla kurbanların ağlarına teslim edilir, fidye yazılımı çetesinin daha önce tehlikeye atılmış kurumsal ağlara daha kolay erişmesini sağlar.

Hancitor (Chancitor), bilgi hırsızları, Uzaktan Erişim Truva atları (RAT’lar) ve diğer fidye yazılımı türleri sunması ile bilinir.

Zscaler fark etti. Vawtrak bilgi çalma truva atını dağıtmak. O zamandan beri, şifre hırsızlarına geçti, Midilli Ve Ficker, ve daha yakın zamanda, Kobalt Grevi.

Hancitor, kurbanlarının sistemlerinden ilk kez ödün vermek için kimlik avı e-postaları ve çalıntı kimlik bilgilerini kullanır, Microsoft Exchange güvenlik açıklarından yararlanır veya Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) araçlarıyla haneye tecavüz eder.

Hancitor tarafından sağlanan erişimi kullandıktan sonra, Küba fidye yazılımı operatörleri, fidye yazılımı yüklerini uzaktan dağıtmak ve “.cuba” uzantısını kullanarak dosyaları şifrelemek için meşru Windows hizmetlerini (örneğin, PowerShell, PsExec ve diğer belirtilmemiş çeşitli hizmetler) kullanacaktır.

Küba fidye yazılımı saldırılarıyla ilişkili bilgi talebi

Flaş uyarıda FBI ayrıca, kurumsal ağlarında Küba fidye yazılımı etkinliğini tespit eden sistem yöneticilerinden ve güvenlik profesyonellerinden sahip oldukları ilgili bilgileri yerel FBI Cyber Squad ile paylaşmalarını istedi.

Bu fidye yazılımı çetesinin arkasındaki saldırganların belirlenmesine yardımcı olmak için paylaşılabilen yararlı bilgiler arasında “yabancı IP adreslerine ve yabancı IP adreslerinden iletişimi gösteren sınır günlükleri, Bitcoin cüzdan bilgileri, şifre çözücü dosyası ve/veya şifrelenmiş bir dosyanın iyi huylu bir örneği” yer alıyor.

FBI, fidye yazılımı ödemelerini teşvik etmediğini ve ödemenin veri sızıntılarını veya gelecekteki saldırıları önleyeceğinin garantisi olmadığı için hedeflere karşı tavsiyede bulunduğunu ekledi.

Bunun yerine, fidye yazılımı operasyonlarının daha fazla kurbanı hedeflemesi için bir motive edici görevi görür ve diğer siber suç gruplarını benzer yasadışı faaliyetleri yürütmeye katılmaya teşvik eder.

Bununla birlikte, federal ajans fidye yazılımı saldırılarının bir işletmeye verebileceği zararın farkındadır, çünkü yöneticiler hissedarları, müşterileri veya çalışanları korumak için fidyeleri ödemeyi düşünmeye zorlanabilir. FBI, bu tür olayları yerel FBI saha ofisleri.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.