Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Kripto platformu ARBIX, bir rugpull olarak işaretlendi, 10 milyon dolar transfer etti

Kripto platformu ARBIX, bir rugpull olarak işaretlendi, 10 milyon dolar transfer etti

Denetlenmiş ve sözde güvenilir bir verim çiftçiliği platformu olan Arbix Finance, sitesini, Twitter’ı ve Telegram kanalını silerek ve 10 milyon dolarlık yatırılan kripto para birimini transfer ederek bir ‘gereksiz’ olarak işaretlendi.

Diğer adıyla “mevcut dolandırıcılık” olarak da bilinen hileler, sözde meşru bir “hizmet” için para toplama nihai hedefiyle sahte anonim platformların veya kripto para birimlerinin oluşturulduğu ve ardından yatırılan fonlarla birlikte ortadan kalktığı zamandır.

Merkezi olmayan ağlar doğası gereği güvenilmez olduğundan, CertiK gibi kuruluşlar, bir tokenın akıllı sözleşmelerini dolandırıcılık, güvenlik açıkları, gizlilik sorunları vb. için analiz eden denetimler yoluyla bunları değerlendirmeye çalışır.

Arbix’in durumunda, CertiK, 19 Kasım 2021’de bir denetim gerçekleştirdi. bulgular başlangıçta kullanıcıların Arbix Finance’e güvenmelerinin bir nedeni olmuştu.

Ancak bugün CertiK, tokenin akıllı sözleşmesinin sahibinin kontrolü altındaki adreslere 10 milyon ARBIX bastığını ve ardından bunları Ethereum için boşalttığını tespit ettikten sonra Arbix’in artık bir rugpull olarak sınıflandırıldığını tweetledi.

Arbix operatörleri ayrıca, kullanıcılar tarafından yatırılan 10 milyon dolarlık fonu, Ethereum’a dönüştürülecekleri “doğrulanmamış havuzlara” taşıdı.

Dolandırıcılar daha sonra Ethereum’u Tornado.cashfonların izlenmesini zorlaştırmak için bir karıştırıcı görevi görür.

Tornado.cash’in sık sorulan sorular sayfasında, “Tornado Cash, kaynak ve hedef adresler arasındaki zincir üzerindeki bağlantıyı keserek işlem gizliliğini iyileştiriyor. Farklı bir adres tarafından çekilebilen ETH mevduatlarını kabul eden akıllı bir sözleşme kullanıyor” diye açıklıyor.

“Gizliliği korumak için bir aktarıcı, ETH bakiyesi olmayan bir adrese para çekmek için kullanılabilir. Yeni adres tarafından ETH çekildiğinde, para çekme işlemini para yatırma işlemine bağlamanın hiçbir yolu yoktur, bu da tam bir gizlilik sağlar.”

bu para kaynağı ve onların hareketleri izleniyor, ancak bu noktada kurtarılma şansları zayıf.

Verim tarımı risklidir

Verim çiftçiliği kavramı cazip çünkü kripto para yatırımcılarına hiçbir şey yapmadan ödeme yapma sözü veriyor.

Kullanıcılar, verim çiftçi platformlarına kripto para birimi yatırır ve ardından otomatik algoritmaların çeşitli tokenlerin değerlerindeki dalgalanmaları izlemesine ve ticaret eşik ayarlarına göre yatırımcılara performans getirileri (hasat getirileri) göndermesine izin verir.

Tüm fikrin ana riskleri, bu platformların çoğu ya güvensiz ya da güvenilmez olduğundan, siber hırsızlık ve dolandırıcılıktır.

Ekim 2020’de Harvest Finance adlı benzer bir platform saldırıya uğradı. kullanıcılardan 24 milyon dolarlık hırsızlık.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.