Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Kötü amaçlı yazılım geliştirici açık kaynaklı CodeRAT’a maruz kaldıktan sonra


Kötü amaçlı yazılım geliştirici açık kaynaklı CodeRAT'a maruz kaldıktan sonra

‘CodeRAT’ adlı bir uzaktan erişim truva atının (RAT) kaynak kodu, kötü amaçlı yazılım analistlerinin aracı kullanan saldırılar hakkında geliştiriciyle yüzleşmesinden sonra GitHub’a sızdırıldı.

İran kaynaklı gibi görünen kötü niyetli operasyon, Microsoft Dinamik Veri Değişimi içeren bir Word belgesiyle Farsça konuşan yazılım geliştiricilerini hedef aldı. (DDE) istismar.

İstismar, CodeRAT’ı tehdit aktörünün GitHub deposundan indirir ve yürütür ve uzak operatöre geniş bir enfeksiyon sonrası yetenek yelpazesi sunar.

Daha spesifik olarak, CodeRAT yaklaşık 50 komutu destekler ve web postasını, Microsoft Office belgelerini, veritabanlarını, sosyal ağ platformlarını, Windows Android için entegre geliştirme ortamını (IDE’ler) ve hatta PayPal gibi bireysel web sitelerini hedefleyen kapsamlı izleme yetenekleriyle birlikte gelir.

siber güvenlik şirketi Güvenli İhlal raporları kötü amaçlı yazılımın ayrıca elektronik sistemleri modellemek için bir donanım tanımlama dili olan Visual Studio, Python, PhpStorm ve Verilog gibi araçlar için hassas pencereleri de gözetlediği.

CodeRAT, operatörüyle iletişim kurmak ve çalınan verileri sızdırmak için daha yaygın komuta ve kontrol sunucusu altyapısı yerine genel bir anonim dosya yükleme API’sine dayanan Telegram tabanlı bir mekanizma kullanır.

Araştırmacılar kötü amaçlı yazılım geliştiricisiyle iletişime geçtiğinde kampanya aniden dursa da, CodeRAT yazarının kaynak kodunu herkese açık hale getirmesiyle artık daha yaygın hale gelmesi muhtemel.

CodeRAT ayrıntıları

Kötü amaçlı yazılım, ekran görüntüsü alma, pano içeriğini kopyalama, çalışan işlemlerin bir listesini alma, işlemleri sonlandırma, GPU kullanımını kontrol etme, indirme, yükleme, dosyaları silme, programları yürütme gibi yaklaşık 50 komutu destekler.

CodeRAT'ın GUI komut oluşturucusu
CodeRAT’ın GUI komut oluşturucusu (Güvenli İhlal)

Saldırgan, komutları oluşturan ve gizleyen bir UI aracı aracılığıyla komutları oluşturabilir ve ardından bunları kötü amaçlı yazılıma iletmek için aşağıdaki üç yöntemden birini kullanabilir:

  1. Proxy ile Telegram bot API’si (doğrudan istek yok)
  2. Manuel mod (USB seçeneği dahil)
  3. ‘MyPictures’ klasöründe yerel olarak depolanan komutlar

Aynı üç yöntem, tek dosyalar, tüm klasörler veya belirli dosya uzantılarını hedefleme dahil olmak üzere veri hırsızlığı için de kullanılabilir.

Verileri USB sürücülere aktarmak için kullanıcı arayüzü
Operatörlere manuel işlevleri gerçekleştirmeleri için bir yol sunan ana pencere (Güvenli İhlal)

Kurbanın ülkesi Telegram’ı yasaklamışsa, CodeRAT, blokları atlamaya yardımcı olabilecek ayrı bir istek yönlendirme kanalı oluşturan bir anti-filtre işlevi sunar.

Telegram iletişimleri için proxy olarak kullanılan HTTP Hata Ayıklayıcı
Telegram iletişimi için proxy olarak kullanılan HTTP Hata Ayıklayıcı (Güvenli İhlal)

Yazar ayrıca, kötü amaçlı yazılımın Windows kayıt defterinde herhangi bir değişiklik yapmadan yeniden başlatmalar arasında devam edebileceğini iddia ediyor, ancak SafeBreach bu özellik hakkında herhangi bir ayrıntı sağlamıyor.

CodeRAT, diğer siber suçluları çekmesi muhtemel güçlü yeteneklerle birlikte gelir. Kötü amaçlı yazılım geliştiricileri her zaman, kârlarını artıracak yeni bir “ürüne” kolayca dönüştürülebilecek kötü amaçlı yazılım kodu ararlar.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.