Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Kongre ağırlıkları ABD’de kripto para madenciliğini temizliyor

Kongre ağırlıkları ABD’de kripto para madenciliğini temizliyor

Perşembe günü, Kongre üyeleri ABD’de enerji yoğun bitcoin madenciliği patlaması yaşarken kripto para birimlerinin nasıl daha yeşil hale getirileceğini tartıştı. En büyük sorulardan biri, bitcoin’in blok zincirinin kalbindeki enerjiye aç madenciliğe güç sağlamak için yenilenebilir kaynakların kullanılması mı yoksa ilk etapta çok fazla enerjiye ihtiyaç duymayan diğer blok zincirlerine mi dönüleceğiydi.

Tartışma bir gözetim sırasında gerçekleşti işitme Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi tarafından düzenlenen “kripto para biriminin enerji etkileri” hakkında. Çin, kısmen bitcoin’in ne kadar enerji kullandığından dolayı madenciliği sınırları içinde sıkıştırdıktan sonra, geçen yıl bitcoin madenciliği için fiili merkez üssü haline geldi. Bu geçişin, ABD’deki zaten gergin olan elektrik şebekesinin yanı sıra Biden yönetiminin iddialı iklim değişikliği hedeflerini karşılama yeteneği üzerinde büyük etkileri olabilir.

Temsilci Diana Degette (D-CO) duruşmadaki açılış yorumlarında “Kripto para biriminin günlük hayattaki varlığı büyük olasılıkla artmaya devam edecek” dedi. “Sektör ilerledikçe, kripto para ağlarının sürekli yüksek hacimli enerji kullanımına olan ihtiyacı azaltmanın ve çevre üzerindeki etkileri en aza indirmenin yollarını belirlemesi çok önemli.”

Bitcoin ağı, Ukrayna veya Norveç ülkelerinin bir yılda kullandığından daha fazla elektrik tüketiyor. Bitcoin bir ülke olsaydı, bu onu 27. dünyanın en çok elektrik tüketen ülkesi. Bu aynı zamanda bitcoin’i en kirletici kripto para birimi yapar, çünkü bitcoin madenciliği genellikle fosil yakıt enerjisiyle çalışır.

Bitcoin’in aşırı büyük enerji kullanımının bir nedeni, açık ara en büyük kripto ağı olmasıdır. Ancak bitcoin aynı zamanda diğer bazı kripto para birimlerinden daha fazla elektriğe ihtiyaç duyar çünkü işlem defterini, blok zincirini güvenli ve doğru tutmak için bir tür güvenlik sistemi olarak çalışan “hisse kanıtı” adı verilen bir süreç kullanır. Madenciler, özel bilgisayarlar kullanarak karmaşık bulmacaları çözmek için yarışarak işlemleri doğrular. Ödül olarak bitcoin alıyorlar. Bu arada, tüm bu bilgi işlem gücü elektrikle yakar.

Bitcoin madenciliği Çin’de yoğunlaştığında, madenciler yağışlı mevsimde temiz hidroelektrik ve bu kaynak kuruduğunda kömür kullanma eğilimindeydiler. ABD’de kripto madenciliği için enerji karışımı nasıl görünüyor? hala şekilleniyor. Ancak bazı endişe verici işaretler var. Madenciler zaten ömürleri uzattı en kirli fosil yakıt olan kömür yakan eskiyen enerji santralleri.

“Mevcut iklim hedeflerimiz göz önüne alındığında, bunun gibi örnekler derinden endişe verici. Temsilci Degette, “Artık odak noktamızın genel olarak karbon emisyonlarını azaltmak ve yeşil enerjinin şebekedeki payını artırmak olması gerekiyor” dedi.

Bugünkü duruşmada ifade veren endüstri uzmanları, kripto madenciliğinin yenilenebilir enerjiyi benimsemesi için bir fırsat olduğunu ve bunu yaparak ABD’de temiz enerjinin gelişmesine yardımcı olduğunu savundu. Güneş ve rüzgarla ilgili bir zorluk, aralıklı enerji kaynakları olmalarıdır – havaya bağlı olarak, bazen yeterli olmaz ve bazen çok fazla olur. Taraftarlar, madenciler, şebekede yenilenebilir enerji için henüz yeterli pil depolaması olmadığı için, aksi takdirde boşa gidebilecek fazla yenilenebilir enerjiyi kullanabilirler.

“Bilgisayar bir daha iyi pil,” Soluna Computing’in kurucusu ve CEO’su John Belizaire duruşma sırasında söyledi. Şirketi kripto para madenciliği için veri merkezleri geliştiriyor.

Diğer uzmanlar şüpheci yenilenebilir enerji, bitcoin’in enerji sorunları için gümüş bir kurşun olacaktır. Sera gazı emisyonlarını azaltmak için yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektriğin nihayetinde araçlardan ev ısıtmasına kadar her şeye güç vermesi gerekecek. Yani bitcoin madenciliği bu ihtiyaçlarla rekabet edecek. Ve güç talebi arzı aştığında, elektrik kesintilerine veya temiz enerji kaynaklarını desteklemek için daha fazla fosil yakıtın yakılmasına yol açabilir.

Bazı uzmanların gördüğü başka bir çözüm var. İş kanıtı kullanmak yerine, bazı kripto para birimleri blok zincirlerini doğru tutmak için farklı yöntemler kullanır. En popüler alternatif, çözülecek bulmaca olmadığından büyük miktarda bilgi işlem gücü gerektirmeyen hisse kanıtı olarak adlandırılır. Bitcoin’den sonra en büyüğü olan Ethereum ağı, sonunda iş kanıtından hisse kanıtına geçmeyi planlıyor.

Bitcoin’in böyle bir planı yok. Özellikle madenciler zaten bulmacaları kırmak için kullandıkları makinelere yatırım yaptıklarından, ağın bu geçişi yapma konusunda bir fikir birliğine varması beklentisi yok. Şimdilik, bitcoin oyundaki en büyük oyuncu olduğu sürece kripto para birimleri giderek daha fazla enerji tüketmeye devam edecek gibi görünüyor.

Cornell’de profesör olan Ari Juels, “Bitcoin topluluğu, blok zincirlerini dünyaya tanıttığımız için derin minnettarlığımızı hak ediyor, ancak çevre ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki enerji altyapımız adına hisse kanıtından çok daha fazla enerji verimli alternatifimiz var.” Üniversite ve 1999’da “iş kanıtı” terimini kullanan bir makalenin ortak yazarı, ifadesinde söyledi. “Bu yeni seçenekleri benimsememiz gerektiğine inanıyorum.”

Kongre üyelerinin duruşmayı nasıl takip etmeyi planladıkları hala net değil; DeGette, kripto para biriminin enerji kullanımının tartışmasının komite için “artan bir konu” olacağını söyleyerek sözlerini tamamladı. Bu noktada “herhangi bir cevabımız yok” dedi.

Bundan sonra ne olursa olsun, riskler gezegen için çok büyük. ABD, Çin’den sonra en büyük ikinci iklim kirleticisidir. Biden yönetimi, önümüzdeki birkaç on yıl içinde tüm sera gazı kirliliğini neredeyse ortadan kaldırma hedefi belirledi ve Bitcoin madenciliği bir rol oynasa da olmasa da bunu başarmak zor olacak.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.