Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Kolluk Kuvvetleri Sınav Stratejileri – B-PAD (Davranışsal Personel Değerlendirme Cihazı) Nasıl Geçilir?

BPAD (Davranışsal Personel Değerlendirme Cihazı) Nedir?

GÖSTERİM ZAMANI… Video Simülasyon Alıştırması olarak da bilinen BPAD, bir senaryoyu TV monitöründe izlemenizi gerektiren bir değerlendirme alıştırmasıdır. Senaryo, polis memurlarının işte yaşadıklarını temsil ediyor. Ekrandaki insanlar sizinle konuşuyormuş gibi yanıt vermeniz istenecektir. Bu test için polis prosedürleri bilgisi gerekli değildir. Ama kesinlikle yardımcı olur. Çoğu deneyimli polis memuru, testin bu bölümünde çok başarılı olacaktır.

Bireyin, polis memurlarının karşılaştıkları gibi, zor durumlarda çeşitli insanlarla uğraşırken kişilerarası, iletişim ve problem çözme becerilerini değerlendirir. Bu nedenle, memurların çeşitli zor kişilerarası durumlara nasıl tepki verdiğini ne kadar çok bilirseniz, B-Pad performansınız o kadar iyi olur.

B-PAD Temelleri

BPAD’yi alırken video tabanlı simülasyonları bir TV veya bilgisayar monitöründe izleyeceksiniz. Simülasyonlar, gerçek hayattaki polisin kişiler arası karşılaşmalarına dayanmaktadır. Daha sonra, gerçek bir durumda gerçek insanlarla konuşuyormuş gibi sözlü olarak yanıt vermeniz beklenir. Yanıtlarınız videoya kaydedilir ve ardından standart kriterler kullanılarak puanlanır. Gelecekteki davranışın en iyi göstergesinin benzer durumlarda gözlenen davranış olduğu öncülüne dayanır.

Önemli İpucu:

Cevaplarınızı mantıklı bir sırayla sunarak puanlarınızı önemli ölçüde artıracaksınız. Sınav görevlilerine mantıklı düşündüğünüzü, planlama ve organizasyon becerilerine sahip olduğunuzu gösterecektir. Denetçiler size mükemmel çözümü bulma konusunda puan vermezler, ancak bir çözümü ne kadar iyi bulduğunuzu ve bulgularınızı ne kadar iyi ilettiğinizi değerlendirir.

BPAD, Çalışanlarınızın Becerilerini Test Ediyor

Bir kolluk görevlisi olarak insanlarla etkili bir şekilde çalışabilmeniz gerekir mi?” B-PAD video testleri, insan becerilerinizi ve sağduyu muhakemenizi değerlendirir. İş bilginiz veya kişiliğiniz üzerinde test edilmeyeceksiniz, bunun yerine kişiler arası iletişiminiz üzerinde test edileceksiniz. B-PAD, geleneksel yöntemlerle kolayca ölçülemeyen davranışsal becerileri ve yetenekleri ölçer.

Emniyet Teşkilatları neden test için B-PAD kullanıyor?

B-PAD, standart test koşulları altında aday davranışını değerlendirmek için geçerli ve adil bir yöntem olduğu için tercih edilen bir test şeklidir. Örneğin, sözlü mülakat, adayların varsayımsal bir duruma tepki olarak “ne yapacaklarını” belirtmelerini gerektirirken, B-PAD, adayın bir yanıt rolü oynayarak becerilerini sergilemesini gerektirir.

BPAD alırken ne beklenir

BPAD’yi alırken hem sözlü hem de yazılı talimatlar alacaksınız. Ardından, video moderatöründen tekrar talimatlar alacaksınız ve bir alıştırma senaryosunu görüntüleme ve yanıtlama fırsatına sahip olacaksınız. Öfkeli bir vatandaş, öfkeli bir sürücü, asi bir çalışan gibi olayları gösteren senaryolar. Her senaryo bir ila iki dakika uzunluğundadır. Senaryo tamamlandığında, ekranda “yanıt ver” kelimesi belirir ve daha sonra, gerçek bir durumda gerçek insanlara yanıt veriyormuşsunuz gibi senaryoya yanıt vermek için belirli bir süreye (genellikle yaklaşık 45 saniye) sahip olursunuz.

B-Pad için nasıl hazırlanır

B-Pad’e, rol oynama alıştırmasına hazırladığınız şekilde hazırlanırsınız. Gerçek bir kişiye tepki vermek yerine bir video kasete tepki vermeniz dışında aslında aynı şey.

Öfkeli Vatandaş Performans İpuçları:

Öfkeli Vatandaş alıştırması, adayın vatandaşla ilgili sorunları analiz etme ve düzeltme ve öfkeli bir vatandaşı sakinleştirme yeteneğini test eder. Video kasetteki öfkeli Vatandaş, düşmanca davranacak ve adayın soğukkanlılığını koruma ve stresle başa çıkma yeteneğini test edecek.

Değerlendiriciler iletişimi, kişilerarası duyarlılığı, yargıyı ve profesyonelliği değerlendireceklerdir. Bu alıştırmadaki başarınız, bu nitelikleri gösterme yeteneğinize bağlıdır.

Öfkeli bir Vatandaş egzersizi örneği:

Bunun gibi bir şey okuyan bir not alabilirsiniz; Memur Jones, bir vatandaşın şikayetiyle ilgili olarak 1218 North 78th Street’te Joseph Smith’i görüyor. Daha önce orada bir ekip vardı ve vatandaş hizmetten memnun değildi.

Aday daha sonra bir kapıyı çalar ve video kaseti başlar: Vatandaş şöyle bir ifadeyle açılır: “Sonunda buraya geldiğine inanamıyorum. Dört kez aradım.”

Öfkeli vatandaş şöyle bir şey söyleyerek devam edecek; “Aslında aramamın nedeni, birinin arabama girmesi ve ekibin gelmesi 45 dakika sürmesiydi. Sadece bilgileri aldılar, parmak izi almadılar ve gittiler.”

Önerilen Yanıt —

“Merhaba, ben Memur Jones, rahatsızlığınız için özür dilerim. Dört kez aramanıza rağmen, telefonu on dakika önce aldım. Sorunla ilgili size yardımcı olabilmek için elimden geldiğince çabuk buraya geldim. “

Aday, sorunu çözmeye çalışırken vatandaşın sinirli hali ile mücadele etmelidir. Bu, adayın tepkisini test etmek için yapılmış bir taktiktir. Aday telaşlanır ve soğukkanlılığını kaybederse, alıştırmada başarısız olur.

Her Zaman Unutmayın Testin Bir Parçası Sizin Soğukkanlılığınızdır.

Aday sakin kalır ve sorunu çözmeye devam ederse, öfkeli vatandaş rolü oyuncusuna genellikle test yöneticileri tarafından sakinleşmesi talimatı verilir. Aday bunu başarırsa, bu egzersiz için yüksek puanlar alacaktır. Strateji:

Öfkeli vatandaşla ilgilenirken akılda tutulması gerekenler:

1. Rol oynamanız.

2. Kuruluşu temsil ediyorsunuz.

3. Göreviniz: a. Öfkeli bir vatandaşı sakinleştirin. B. Vatandaşın sorununu çözmeye yardımcı olacak çözümler sunun.

4. Stresle nasıl baş ettiğiniz ve soğukkanlılığınızı nasıl koruduğunuz, testin bir parçasıdır.

5. Her zaman sakin ve saygılı olun.

6. Mantık kullanın ve profesyonel olun.

7. Organizasyon politikasını açıklayın ama bunun için özür dilemeyin.

8. Zaman sınırlarını takip edin. Süre dolmadan sorunu çözün.

9. İlgili tüm taraflarla konuşacağınızı, şikayeti araştıracağınızı ve araştırmanızın sonuçlarıyla vatandaşa döneceğinizi belirtin. Sonuçlarla kızgın vatandaşa geri dönmek için belirli tarihler ve saatler verin.

Öfkeli bir Kızgın Motorcu örneği:

Bir kadın şoförü kenara çektiniz, arabasından iniyor, kadın olduğu için onu nasıl taciz ettiğinizi haykırarak yanınıza geliyor ve bütün kadın şoförlere bunu yapıp yapmadığınızı soruyor. Daha sonra D/L’sini çıkarır ve yere atar.

Önerilen Yanıt.

Kadınlara, “Ehliyetinizi alıp bana vermenizi istiyorum. O zaman gidin arabanıza oturun, birazdan yanınızda olacağım” diyorsunuz. Uymazsa, “lütfen arabanıza geri dönün” deyin. Daha sonra sürücü ehliyetini alır ve ona orijinal alıntının yanı sıra bir çöp cezası verirsiniz.

Kibar olun, ancak gerektiğinde iddialı olun. Her zaman hatırla, sahneyi SEN kontrol etmelisin – onların seni kontrol etmesine izin verme. BPAD biraz göz korkutucu olabilir, ancak bu ilkeleri ve kavramları alırken aklınızda tutarsanız, başarı için çok daha iyi bir şansınız olur.

Telif hakkı (c) 2009 Don Cirillo

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.