Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Kokondo Karate’nin Kendini Savunma Potansiyeli

Kokondo karate dünyasına bir göz atacaksanız, muhtemelen Jukido Jujitsu’yu da araştırmak isteyeceksiniz. Keşfedeceğiniz gibi, Jukido Jujitsu, kabaca “geçmişin ve bugünün yolu” anlamına gelen Kokondo’nun kardeş tarzıdır.

Ancak şimdilik tamamen Kokondo karate’ye odaklanalım. Bu, şu anda dünyada uygulanmakta olan en zorlu karate biçimlerinden biridir. Karate dünyasına ve tarihine geniş bir bakış attığınızda, sonunda Kokondo’yu öğrenmeniz kaçınılmazdır. Bu tarzın temel bir anlayışı bile size bir bütün olarak karate dünyasına sağlam bir temel oluşturmaya hizmet edebilir.

Tarih ve Arka Plan

Jukido Jujitsu’nun 1959’da kurulduğunu belirtmekte fayda var. Kokondo’nun karate yaklaşımı 1970 yılına kadar oluşmadı. Her iki stilin de dünyanın her yerinde öğretildiğini göreceksiniz. Bununla birlikte, her iki stil de esas olarak ABD’de bulunur. Bu alanlarda eğitim sunan son derece yüksek sayıda dojo, Connecticut’taki South Windsor bölgesinde bulunabilir.

Her iki stil de Uluslararası Kokondo Derneği’nin koruması altındadır. Bu alanlarda karşılaşacağınız herhangi bir eğitmen bir şekilde bu organizasyona doğrudan bağlı olacaktır. IKA, Kokondo konusunda kesin küresel varlık olmaya devam ediyor.

Hem Kokondo hem de Jukido Jujitsu, tek bir kurucuya kadar izlenebilecek kökenlere sahiptir. Paul Arel, 1970 yılında Kokondo karate’yi kurdu, yıllar önce öğretmenlik yaparak ve tüm dünyadaki en iyi dövüş sanatları beyinlerinden bazılarından öğrenerek geçirdi. Arel, 1970 yılında Kokondo karate ilkelerini oluşturduğunda, yakın tarihin en zorlu dövüş sanatları eğitmenlerinden biri olarak etkileyici bir itibar yaratmıştı.

Arel vefat etmiş olsa da, Kokondo karate Kuzey Amerika’da ve dünyanın geri kalanında popülerliğini korumaya devam ediyor.

Kokondo karate’yi ve Jukido Jujitsu’yu tanımlamaya üç ilke hizmet eder. Bu ilkeler Jushin, Kuzushi ve Shorin-ji’dir. Kokondo’nun kapalı bir karate sistemi olduğunu da belirtmekte fayda var. Bu, Kokondo’da antrenman yapmak isteyen bir öğrencinin, başka herhangi bir dövüş sanatları ile antrenman yapmasına izin verilmeyeceğini akılda tutmak isteyeceği anlamına gelir.

Alt çizgi

Son birkaç on yılda, Kokondo kendisini ABD’de ve başka yerlerde kurdu.

Ayakta Birleşik Bir Yumruk Paketliyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.