Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Kitap İncelemesi – Paulo Coelho’dan ‘Piedra Nehri Kıyısında Oturdum Ağladım’

Bu, en çok satan yazarı Paulo Coelho’dan, en bilineni ‘Simyacı’ olan başka bir mücevher. Bu masal, bir erkek ve bir kadın hakkında güzel ve modern bir aşk hikayesidir, ancak bundan daha fazlası, kalbinizi mucizelere açmakla ilgilidir. Bu kitabı okumaya başladığınızda, sonuna kadar okumak için birkaç saatiniz olduğundan emin olun.

Özet

Hikayenin ana karakteri, hayatın daha büyük anlamını arayan bağımsız genç bir üniversite öğrencisi olan Pilar’dır. Pilar’ın hayatı, artık ruhsal bir öğretmen, mucize işçisi ve şifacı olan bir çocukluk arkadaşıyla temasa geçtiğinde beklenmedik bir dönüş alır. Her zaman onun büyük aşkı olduğunu öğrenince şaşırır. Yolculukları onları Fransız Pireneleri’ndeki kutsal yerlere ve aşkın gücüne götürür.

Daha fazla ayrıntı

Bu kitabı ilk okuduğumda, başladığımda elimden bırakamadım. Coelho’nun diğer pek çok kitabı gibi, okuyucuyu kendine çekme gücüne sahip, hikayesinin neyin ve ne kadarının yarı-ya da otobiyografik ya da gerçek olduğu ve kurgunun nerede başladığı sorusunu açık bırakıyor.

Kitap Günlük formatında yazılmış, her bölümü ana karakter Pilar ve çocukluk arkadaşının birbirlerine olan aşkı ve bunun hayatlarının seçimlerini sürdürüp sürdüremeyeceğini keşfetme yolculuğunu takip eden tarihle başlıyor.

Coelho’nun tüm kitaplarında olduğu gibi, ‘By the River…’ da alışılmadık bir anlamda dinin altında yatan bir temaya sahiptir. Tanrı’nın uzun zamandır unutulmuş kadınsı yanı ve yönü, sözde ‘Tanrıça’, iki karakterin birbirine duyduğu aşkta mevcuttur.

Yazar, hikayeyi okuyucuyu aşk, kurallar, kısıtlamalardan kurtulma ve insanoğluna yeniden inanç bulma korkusu hakkındaki inançları hakkında kendi kendine sorgulamaya çekmek için kullanır.

Yazar hakkında

Paulo Coelho, 1947 yılında Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde doğdu. Gençlik yıllarından beri yazar olmak istedi, ancak hayalinin peşinden ancak çok daha sonra yaşadı.

Bugünlerde, eşi Christina ile Avrupa ve Rio de Janeiro’da yaşayan zamanını bölüyor.

Coelho’nun formülü şiirsel düzyazı, sembolizm, tasavvuf ve altında yatan temayı birleştirerek hayalinizin peşinden giden bir kitap yazmaktır.

Öneri

Romantik iseniz, bu sizin için bir felsefe kitabıdır. Durmadan saatlerce okumaktan, karakterle birlikte ağlamaktan ve Fransız Pireneleri’nde süpürülerek yürüyüşe çıkmaktan çekinmezseniz, bu tam size göre.

Hem İngilizce hem de Almanca versiyonunu okudum ve çevirilerin bazı şeyleri belirsiz bıraktığını söylemeliyim. Mümkünse, mümkünse Coelho’nun yazdığı orijinal dil olan Portekizce ile okumanızı tavsiye ederim.

Bu aşk hikayesinde sevdiğim şey, tahmin edilebilir olmaması. İki karaktere gerçekten ne olduğunu öğrenmek için kendinizi hazırlayın. ‘Bütün aşk hikayeleri aynıdır’ ilk bölümün sonudur. Bu farklı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.