Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Kimlik avı, Microsoft’un kimliğine bürünmek için Azure Statik Web Sayfalarını kullanır


Microsoft

Kimlik avı saldırıları, Microsoft, Office 365, Outlook ve OneDrive kimlik bilgilerini çalmak için Microsoft Azure’un Statik Web Uygulamaları hizmetini kötüye kullanıyor.

Azure Statik Web Uygulamaları GitHub veya Azure DevOps kod depolarından tam yığın web uygulamaları oluşturmaya ve Azure’a dağıtmaya yardımcı olan bir Microsoft hizmetidir.

Geliştiricilerin web uygulamalarını markalamak için özel alan adlarını kullanmalarına olanak tanır ve HTML, CSS, JavaScript ve resimler gibi statik içerik için web barındırma sağlar.

güvenlik araştırmacısı olarak MalwareHunterTeam keşfedilditehdit aktörleri, özel marka bilinci oluşturma ve web barındırma özelliklerinin, statik giriş kimlik avı sayfalarını barındırmak için kolayca kullanılabileceğini de fark ettiler.

Saldırganlar artık Microsoft’un hizmetini müşterilerine karşı aktif olarak kullanıyor ve Microsoft, Office 365, Outlook ve OneDrive hesapları olan kullanıcıları aktif olarak hedefliyor.

Aşağıda gösterildiği gibi, bu kimlik avı kampanyalarında kullanılan bazı açılış sayfaları ve giriş formları neredeyse tamamen resmi Microsoft sayfalarına benziyor.

Azure Statik Web Uygulamaları kimlik avı sayfaları
Azure Statik Web Uygulamaları kimlik avı sayfaları (BleepingComputer)

Azure Statik Web Uygulamaları meşruiyet sağlar

Microsoft kullanıcılarını hedeflemek için Azure Statik Web Uygulamaları platformunu kullanmak mükemmel bir taktiktir. Her açılış sayfası, *.1.azurestaticapps.net joker TLS sertifikası nedeniyle adres çubuğunda otomatik olarak kendi güvenli sayfa asma kilidini alır.

Bu, Microsoft Azure TLS Veren CA 05 tarafından *.1.azurestaticapps.net’e verilen sertifikayı gördükten sonra en şüpheli hedefleri bile kandıracak ve böylece kimlik avı sayfasını potansiyel kurbanların gözünde resmi bir Microsoft oturum açma formu olarak doğrulayacaktır.

Bu aynı zamanda, meşru Microsoft TLS sertifikaları tarafından eklenen sahte güvenlik perdesi nedeniyle, bu tür açılış sayfalarını Rackspace, AOL, Yahoo ve diğer e-posta sağlayıcıları dahil olmak üzere diğer platformların kullanıcılarını hedeflerken yararlı bir araç haline getirir.

1.azurestaticapps.net joker karakter Microsoft TLS sertifikası
1.azurestaticapps.net joker karakter Microsoft TLS sertifikası

Bir kimlik avı saldırısının sizi hedef aldığını tespit etmeye çalışırken, standart tavsiye, bir oturum açma formunda hesap bilgilerinizi girmeniz istendiğinde URL’yi yakından kontrol etmektir.

Ne yazık ki, Azure Statik Web Uygulamalarını kötüye kullanan kimlik avı kampanyaları, pek çok kullanıcı azurestaticapps.net alt etki alanı ve geçerli TLS sertifikası tarafından kandırılacağından bu tavsiyeyi neredeyse değersiz hale getirir.

Bu, bir Microsoft hizmetinin şirketin kendi müşterilerini hedef alan kimlik avı saldırılarında ilk kez kullanılması değil.

Kimlik avı kampanyaları, hedeflemek için Microsoft’un Azure Blob Storage tarafından sağlanan *.blob.core.windows.net joker sertifikasını da kullanır. Ofis 365 ve Görünüm kullanıcılar.

BleepingComputer yorum için Microsoft’a ulaştı ve haber alırsak hikayeyi güncelleyeceğiz.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.