Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Kimlik avı aktörleri Omicron COVID-19 varyantını istismar etmeye başladı

Kimlik avı aktörleri Omicron COVID-19 varyantını istismar etmeye başladı

Kimlik avı aktörleri hızla Omicron COVID-19 varyantının ortaya çıkmasından yararlanmaya başladı ve şimdi kötü amaçlı e-posta kampanyalarında bir yem olarak kullanıyor.

Tehdit aktörleri en son trendlere ve sıcak konulara uyum sağlamak için hızlıdır ve insanların korkularını artırmak, insanların bir e-postayı düşünmeden açmak için acele etmelerine neden etmenin mükemmel bir yoludur.

Bu durumda, Omicron varyantı covid-19’un ortaya çıkan bir türüdür ve bilim adamları yüksek bulaşıcılığı ve mevcut aşıların mutasyonlarına karşı potansiyel etkisizliği konusunda endişe duyuyorlar.

Tüm bunlar onu kimlik avı için ideal bir konu haline getirir, çünkü aşılananlar bile Omicron’un bir enfeksiyon durumunda onları nasıl etkileyeceğinden endişe eder.

İngiltere’yi hedefleyen bir kimlik avı kampanyası

İngiltere’nin tüketici koruma kuruluşu ‘Which?’, Birleşik Krallık’ın Ulusal Sağlık Servisi’nden (NHS) yeni Omicron varyantı hakkında uyarıda bulunuyormuş gibi davranan iki yeni kimlik avı e-postası örneği yayınladı.

NHS kimlik avı e-postasının örneği
NHS kimlik avı e-postasının örneği
Kaynak: Hangisi?

Bu e-postalar, alıcılara kısıtlamaları aşmalarına yardımcı olacağı iddia edilen ücretsiz bir Omicron PCR testi sunar.

E-postalara güven eklemek için, bu e-postaları dağıtmak için kullanılan kötü amaçlı adres ‘contact-nhs@nhscontact.com’dir.

Alıcı gömülü “Şimdi al” düğmesine tıklarsa veya e-posta gövdesindeki URL’ye dokunursa, “COVID-19 Omicron PCR testi” sunduğunu iddia eden sahte bir NHS web sitesine götürülür.

Kimlik avı için kullanılan sahte NHS web sitesi
Kimlik avı için kullanılan sahte NHS web sitesi
Kaynak: Hangisi?

Kurbanlar daha sonra tam adını, doğum tarihini, ev adresini, cep telefonu numarasını ve e-posta adresini girmeye yönlendirilir.

Son olarak, test sonuçlarının teslimat maliyetini karşılaması gereken 1,24 £ (1,65 $) ödeme yapmaları istenir.

Bunun amacı, tutarın kendisini değil, e-bankacılık kimlik bilgileri veya kredi kartı bilgileri gibi kurbanın ödeme bilgilerini çalmaktır.

Bu adım sırasında, kurbanın, aktörlerin sonraki bir hesap devralma girişimi sırasında güvenlik sorularını atlamak için kullanabilecekleri annelerinin adını girmesi de istenir.

Dolandırıldıysanız ne yapmalısınız?

Bilgilerinizi sahte bir siteye girmiş olabileceğinizi düşünüyorsanız, derhal bankanızla iletişime geçin ve güvenliği ihlal edilen kartınızı/hesaplarınızı iptal edin.

Banka hesaplarınızı yakından izleyin ve yetkisiz ödeme belirtileri için işlemleri gözden geçirin.

Şüpheli görünen bir e-posta alırsanız, “report@phishing.gov.uk” adresinden bildirin. Smishing metinlerini bildirmek için 7726’ya iletin.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.