Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Karadağ, Rus siber saldırılarının temel devlet işlevlerini tehdit ettiğini söyledi


Karadağ, Rus siber saldırılarının temel devlet işlevlerini tehdit ettiğini söyledi

Karadağ’daki hükümet üyeleri, ülkenin, ülkenin temel altyapısını tehdit eden karmaşık ve kalıcı siber saldırılarla vurulduğunu belirtiyor.

Hedefler arasında elektrik ve su temin sistemleri, ulaşım hizmetleri, vatandaşların çeşitli devlet hizmetlerine erişmek için kullandıkları çevrimiçi portallar ve daha fazlası yer alıyor.

Halihazırda birçok santral manuel operasyona geçerken, devlet tarafından yönetilen BT altyapısı saldırıların etkisini kontrol altına almak için çevrimdışına alındı.

Yazma sırasında, Karadağ hükümetinin resmi web sitesine ulaşılamıyor.

Karadağ Kamu Yönetimi Bakanı Maraş Dukaj, 26 Ağustos’ta Twitter’da çeşitli devlet organlarına yönelik yeni bir organize siber saldırı dalgası hakkında uyarmak için bir paylaşımda bulundu.

tweete bak

Dukaj, “Belirli hizmetler şu anda güvenlik nedeniyle geçici olarak devre dışı bırakılmış olsa da, vatandaşların ve ticari kuruluşların hesaplarının ve verilerinin güvenliği hiçbir şekilde tehlikeye atılmamaktadır” dedi (tercüme).

Ülkenin Savunma Bakanı, bu saldırıları Rus aktörlere bağladı ve şunları söyledi: Cumartesi günü yerel medya saldırının “birkaç Rus servisi tarafından yönlendirildiğinden” şüphelenmek için yeterli kanıt olduğunu söyledi.

Bu duruma cevaben, Karadağ’daki ABD Büyükelçiliği, ülkedeki Amerikan vatandaşlarını bu siber saldırılardan kaynaklanan riskler konusunda uyarmak için bir güvenlik uyarısı yayınladı.

Karadağ’da kalıcı ve devam eden bir siber saldırı sürüyor. güvenlik uyarısı.

Saldırı, kamu hizmetlerinde, ulaşımda (sınır geçişleri ve havaalanı dahil) ve telekomünikasyon sektörlerinde kesintileri içerebilir.

Büyükelçilik, sınırlı hareket ve seyahat, kişisel güvenlik planlarını gözden geçirme, tüm seyahat belgelerinin geçerli olduğundan emin olma ve güncellemeler için yerel medyayı izleme konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Karadağ’a Rus saldırıları

Nüfusu 620.000’in biraz üzerinde olan küçük Balkan ülkesi, ciddi bir siyasi kriz yaşıyor Avrupa Birliği’ne katılma fikrini destekleyenlerle Rus yanlısı Sırpları destekleyenler çatışıyor.

Ülkedeki kutuplaşma sorununu, mevcut hükümetin Rusya’ya yönelik yaptırımları destekleme kararı alması, bazı demografik grupların tepkisine ve hatta şimdi dışarıdan saldırılara neden oldu.

Şu anda Karadağ, saldırıları engellemek için NATO müttefiklerinin yardımından yararlanıyor. Fransa’nın çabaları ülke, kritik sistemleri savunmaya ve güvenliği ihlal edilmiş ağları geri yüklemeye yardımcı olmak için bir ANSSI (Fransız Bilgi Sistemleri Güvenliği Ajansı) ekibi gönderdiğinden daha dikkate değerdir.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.