Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

JetPack Kullanarak WordPress Yedeklemesi Nasıl Oluşturulur

JetPack Kullanarak WordPress Yedeklemesi Nasıl Oluşturulur


JetPack (eski VaultPress) kullanarak WordPress yedeklemesi oluşturmak istiyor musunuz? VaultPress, otomatik gerçek zamanlı WordPress yedeklemeleri oluşturmanıza ve bunları bulutta depolamanıza yardımcı olur. Bir aksilik durumunda, WordPress web sitenizi birkaç tıklamayla kolayca geri yükleyebilirsiniz. Bu makalede, JetPack (eski VaultPress) kullanarak gerçek zamanlı WordPress yedeklemesinin nasıl kolayca oluşturulacağını göstereceğiz.

Neden WordPress Yedeklerini JetPack (VaultPress) Kullanmalı?

VaultPress, en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biridir . JetPack ile birleşmek üzere yeniden adlandırıldı ve şimdi JetPack Yedeklemeleri deniyor.

JetPack , ücretli abonelik hizmeti olarak yedeklemeler sunar. Fiyatlandırma planları JetPack Personal için yılda 39 $ ‘dan başlıyor (VaultPress’in daha önce maliyeti daha düşük olan). Bu plan şunları içerir:

  • Sınırsız depolama alanıyla otomatik günlük yedeklemeler
  • 30 günlük yedekleme arşivi
  • Kolay site geçişi ve tek tıklamayla geri yükleme
  • E-posta ile sağlanan uzman desteği
  • ve görüntü CDN, tembel yükleme, vb gibi diğer güçlü özellikler

VaultPress’i WPBeginner’a yedekler için kullanıyoruz ve bunun son derece güvenilir bir çözüm olduğunu gördük. VaultPress’i kullanmanın başlıca nedeni, bizimki gibi büyük bir site için çok önemli olan kesintisiz bir gerçek zamanlı yedekleme çözümü sunmaktır.

Bu, JetPack (eski VaultPress) kullanarak WordPress yedeklerinin nasıl oluşturulacağına bakalım.

JetPack Kullanarak WordPress Yedeklemeleri Oluşturma (Eskiden VaultPress)

Yapmanız gereken ilk şey VaultPress eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir .

Etkinleştirme üzerine, WordPress yönetici kenar çubuğundaki VaultPress menü öğesini tıklayın. Bu, eklentinin ayarlar sayfasına götürür. Devam etmek için ‘Görünüm planları ve fiyatlandırma’ düğmesini tıklayın.

Bu sizi JetPack Personal planının fiyatlandırmasını göreceğiniz VaultPress web sitesine götürecektir. Devam etmek için Başla düğmesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, web sitenizin adresini girip ‘Yüklemeyi Başlat’ düğmesine tıklamanız gerekir.

Ardından, WordPress web sitenizin yönetici kullanıcı adı ve şifresini vermeniz istenecektir. Bu bilgi kurulum için kullanılır ve hiçbir yerde saklanmayacaktır.

JetPack artık WordPress sitenize otomatik olarak yüklenecek ve ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Ödeme bilgilerinizi sağladıktan sonra, devam etmek için ‘Ödeme’ düğmesine tıklayın.

Ödeme yapıldıktan sonra kurulum devam edecek ve web siteniz için yedeklemeleri otomatik olarak yapılandıracaktır. Bittiğinde, ‘Sitenize geri dön’ düğmesini tıklayabilirsiniz.

Bu sizi WordPress web sitenizin yönetici alanına geri götürecektir. Buradan WordPress yedeklerinizi görüntülemek ve yönetmek için JetPack »VaultPresssayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir .

Not: Sitenizin içeriğine bağlı olarak, VaultPress’in bu sayfada görünmeden önce ilk yedeklemeyi bitirmesi birkaç dakika sürebilir.

Sunucunuza VaultPress Erişimi Verme

VaultPress’in yedekleri geri yüklemek ve daha verimli olması için sunucunuza erişmesi gerekir. Bunu yapmak için VaultPress kontrol panelini ziyaret etmeniz gerekir.

Buradan Ayarlar sayfasını ziyaret etmeli ve SSH veya SFTP kimlik bilgilerinizi girmelisiniz. Bu bilgileri, kayıt olduğunuzda barındırma sağlayıcınızdan aldığınız e-postada bulabilirsiniz.

VaultPress ayrıca sunucunuza SSH Anahtarları eklemenizi isteyecektir. Eğer bir iseniz paylaşılan barındırma sağlayıcısına, o şansı bu dosyayı oluşturma erişimine sahip olmadığını vardır.

Bu dosya ek bir güvenlik katmanı ekler. Ancak, bu SSH Anahtarlarını ekleyemezseniz, VaultPress sağladığınız SFTP bilgilerini kullanarak sunucunuza bağlanmayı başarabilir.

Kimlik bilgilerinizi saklamak için Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

Not: WordPress barındırma sunucunuza erişim sağlamadan Jetpack kullanmaya devam edebilirsiniz . SFTP erişiminizi eklemenin avantajı, VaultPress’in daha verimli çalışmasına yardımcı olmasıdır ve büyük bir siteniz varsa, bu daha hızlı geri yüklemenize yardımcı olacaktır.

JetPack ve VaultPress ile WordPress Yedeklemesini Geri Yükleme

VaultPress, WordPress sitenizi bir yedeklemeden kolayca geri yüklemenizi sağlar. Sadece JetPack »VaultPress sayfasına gidin ve ‘Kontrol Paneli’ düğmesine tıklayın.

Bu sizi, ‘Yedeklemeler’ seçeneğine tıklamanız gereken VaultPress kontrol panelinize götürecektir.

En son yedeklerinizi gösteren bir sayfa göreceksiniz. Geri yüklemek istediğiniz yedeklemenin yanındaki geri yükle düğmesini tıklayabilirsiniz.

VaultPress şimdi yedeklemenizi geri yüklemek için hazırlayacak ve ekrandaki ilerlemeyi görebileceksiniz.

Bittiğinde, bir başarı mesajı göreceksiniz.

Artık her şeyin beklendiği gibi çalışıp çalışmadığını görmek için WordPress sitenizin yönetici alanına geri dönebilirsiniz.

Bu makalenin, JetPack + VaultPress kullanarak WordPress yedeklemesinin nasıl oluşturulduğunu öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.