Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

James Webb Uzay Teleskobu’nun yakıtının 10 yıldan fazla sürmesi bekleniyor

James Webb Uzay Teleskobu’nun yakıtının 10 yıldan fazla sürmesi bekleniyor

James Webb Uzay Teleskobu’nun veya JWST’nin Noel gününde uzaya devrim niteliğinde ve başarılı bir şekilde fırlatılmasının ardından NASA, teleskopun geleceği hakkında bazı beklenmedik haberler duyurdu: bilim görevinin 10 yıldan “önemli ölçüde daha fazla” sürmesi muhtemel – iki katından fazla. görev için minimum süre.

Başlangıçta, JWST’nin 5 ila 10 yıl boyunca faaliyette olması bekleniyordu, ancak NASA’nın bugün yayınlanan en son analizi, teleskopun muhtemelen yeterli itici güce sahip olacağını buldu. bilimsel operasyonları daha da uzun süre destekleyin. NASA’ya göre, ekstra itici güç, JWST’nin uzaya fırlatıldığında üzerinde bulunduğu Ariane 5 roketinin hassasiyeti sayesinde. Aynı zamanda birinci ve ikinci rota ortası düzeltme manevralarının hassasiyetinden de kaynaklanmaktadır — Uzay aracının fırlatılmasından sonraki günlerde tamamladığı küçük yörünge değişiklikleri, onu Dünya’dan bir milyon mil uzaktaki hedefine doğru bir yola yerleştirdi.

NASA’ya göre, bu manevraların hassasiyeti, uzay aracına kozmosu gözlemlemek için son konumunu korumak için kullanabileceği daha fazla itici güç bırakıyor. Ancak uzay ajansı, “birçok faktörün” nihayetinde JWST’nin ömrünü etkileyebileceği konusunda uyarıyor.

Bilimsel araştırmanın potansiyel uzantısı, yaygın olarak JWST’nin selefi olarak kabul edilen Hubble teleskopunu andırıyor. NASA başlangıçta Hubble teleskopunun yaklaşık 15 yıl süreceğini öngörmüştü, ancak 30 yıldan fazla bir süre sonra bugün hala çalışıyor. İkisi arasındaki önemli bir fark, Hubble Uzay Teleskobu’nun JWST’nin hizmet vermediği halde astronotlar tarafından hizmet verebilmesidir. Kızılötesi ışık toplayan JWST, Hubble’ın görebildiğinden 10 ila 100 kat daha sönük nesneleri görüntüleme yeteneğine sahiptir.

Fırlatma yörüngesinin doğruluğu, JWST’nin güneş dizisini biraz erken dağıtmasına da izin verdi. Ariane 5 roketinden ayrıldıktan sonra, JWST’nin güneş enerjisi dizisinin konuşlandırılması, fırlatmadan yaklaşık 33 dakika sonra başlayacak şekilde ayarlandı. Ancak NASA, basın açıklamasında, JWST’nin ayrılmadan sonra doğru konumda olduğu için fırlatmadan yaklaşık 29 dakika sonra gerçekleşti. Ancak, otomatik olan güneş enerjisi dizisi konuşlandırmasının aksine, uzay aracının güneş kalkanı ve ana aynasının bölümleri de dahil olmak üzere gelecekteki dağıtımlar insan kontrollü olacak, diyor NASA.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.